Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Latvijas hokeja izlase atkārtotajā pārbaudes spēlē Rīgā piekāpjas Somijai

Latvijas vīriešu hokeja izlase ceturtdien Rīgā pārbaudes spēlē piekāpās Somijai, zaudējot somiem otro dienu pēc kārtas. Latvija piekāpās ar 2:3 (1:0, 1:0, 0:3).

Mirklis no Latvijas un Somijas valstsvienību spēles. (Foto: Guntis Lazdāns/LHF)
11.04.2024 22:49

Vārtus Latvijas izlasē divus vārtus guva Haralds Egle, bet Somijas izlasē trīs vārtus guva Olivers Kaski.

Latvija izvirzījās vadībā vairākumā. Minūti un 27 sekundes līdz pirmās trešdaļas beigām pēc Roberta Bukarta piespēles un Ralfa Freiberga metiena pa vārtiem ripas lidojumu vārtu priekšā pielaboja Haralds Egle. Teicami vārtu priekšā darbojās Oskars Batņa, kurš nosedza redzamību viesu vārtsargam Markusam Rūsu,

Latvijas izlases vārtos daudz vairāk darba nekā somu vārtsargam bija Ērikam Vītolam.

33.minūtē Jona Luoto nopelnīja četras soda minūtes par trāpīšanu ar nūju pa lūpu Kristapam Skrastiņam, kurš varēja turpināt spēli.

18 sekundes pirms pirmo divu minūšu beigām Latvija panāca 2:0. Ralfs Freibergs no kreisā aizsarga pozīcijas piespēlēja uz labo pusi Bukartam, kurš ar ķermeni parādīja, ka metīs pa vārtiem, bet piespēlēja uz vārtu priekšu Eglem, kuram atlika vien pielikt nūju, lai raidītu ripu vārtos.

Trešā perioda vidū somi pusotras minūtes laikā ar diviem Kaski gūtiem vārtiem izlīdzināja rezultātu. 52.minūtē pēc Konstas Heleniusa izcīnītas ripu Latvijas zonas kreisajā iemetiena aplī Rasmuss Risanens gar zilo līniju no centra piespēlēja pa kreisi, un Kaski raidīja ripu vārtos – 2:1 Latvijas labā.

2:2 Kaski panāca, pietuvojoties no zilās līnijas Vītola sargātajiem vārtiem pa labo laukuma pusi un raidot ripu vārtu kreisajā augšējā stūrī.

56.minūtē Kaski panāca 3:2 Somijas labā. Viņš vēlreiz trāpīja ripu vārtu kreisajā augšējā stūrī.

Kaski “hat-trick” sakrāja četrās minūtēs un 24 sekundēs.

Pa divām rezultatīvām piespēlēm sakrāja Heleniuss un Risanens.

Pēdējā minūtē Latvija Vītolu nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, bet vārtus gūt neizdevās.

Vītols vārtos atvairīja 30 no 33 metieniem, bet Somijas vārtsargs Rūsu tika galā ar 16 no 18 metieniem.

Mājiniekiem par labāko spēlē tika atzīts Bukarts, bet Somijas valstsvienībā – Kaski.

Pirmajā pārbaudes spēlē trešdien Latvijas hokejisti Somijas pārākumu atzina papildlaikā (2:3). Latvijas izlases labā vārtus guva Oskars Lapinskis un Roberts Kaļķis, kuram tie bija pirmie vārti valstsvienības rindās.