Latvijas hokeja izlase savu 25. čempionātu elites grupā sāk ar zaudējumu ASV

Latvijas vīriešu hokeja izlase, uzsākot 25.gadu pasaules čempionāta elites grupā, piektdien Tamperē ar rezultātu 1:4 (0:3, 0:1, 1:0) zaudēja ASV valstsvienībai.

Pasaules hokeja čempionāta spēle starp Latvijas un ASV valstsvienībām ''Nokia'' arēnā Tamperē. (Foto: LETA)
13.05.2022 18:00

Vārtus Latvijas izlases labā guva Andris Džeriņš, kuram piespēlēja Rihards Bukarts un Kārlis Čukste.

Otrajā spēles minūtēs latviešiem bija izgājiens divatā pret vienu aizsargu, kas palika neizmantots, Rihardam Marenim trāpot pa pretinieku vārtsarga plecu. Uzbrukuma turpinājumā gan tieši Marenis saņēma noraidījumu par spēli ar augstu paceltu nūju. Mazākumā Andrim Džeriņam izdevās izveidot pretuzbrukumu, taču pretinieku vārtsargs Strauss Manns bija uzdevumu augstumos.

Arī Elvis Merzļikins savā postenī bija pārliecinošs, taču, tuvojoties perioda vidum, astotajā minūtē pēc Endrūka Pīka metiena no zilās līnijas tika mainīts ripas lidojuma virziens, Railijam Bārberam ar slidot ievirzot to Latvijas vārtos. Pāris minūtes vēlāk Rodrigo Ābols par ķeksēšanu devās uz noraidīto spēlētāju soliņa un latvieši otro reizi spēlēja mazākumā. Trešdaļas 11.minūtē pēc vairāku metienu sērijas starp Merzļikina kājsargiem ripu raidīja latvieša bijušais komandas biedrs Sets Džounss.

Turpinājumā Kārlis Čukste sarūpēja Latvijai pirmo iespēju spēlēt vairākumā, taču 12.minūtē amerikāņi mazākumā aizslidoja divatā pret vienu latviešu aizsargu un Tomā Bordelo ieslidināja ripu vārtos – jau 3:0. Vairākumā bīstamu, bet pretinieku vārtsargam labi redzamu metienu, izpildīja Jānis Jaks, kurš perioda beigās atstāja latviešus mazākumā. ASV hokejisti atkal apmētāja Latvijas izlases vārtus, taču pārsvaru palielināt nespēja, bet pēc mazākuma beigām pretinieku vārtus apdraudēja Marenis un Ābols.

Otrā perioda pirmajā minūtē latvieši zaudēja ripu viduszonā un pretuzbrukuma noslēgumā Sems Lefertijs ar plaukstas metienu raidīja ripu tīklā – 4:0 jau otrās trešdaļas 33.sekundē. Vēlāk Kristaps Zīle izprovocēja Aleksu Galčeņuku uz pārkāpumu un latvieši otro reizi šajā cīņā spēlēja vairākumā, kurā saskārās ar pretinieku aktīvu aizsardzību.

Perioda vidū pēc pretuzbrukuma Latviju no piektajiem zaudētajiem vārtiem glāba Merzļikins, taču Renārs Krastenbergs kavēja pretinieku un deva ASV hokejistiem vēl vienu iespēju spēlēt piecatā pret četriem, ko gan pretinieku neizmantoja. Vēlāk teicama iespēja savā 84. spēlē pasaules čempionātā bija Kristapam Sotniekam, taču viņa no tuvas distances mesto ripu tvēra Manns, bet nepilnas trīs minūtes pirms perioda beigām izgājienu pret vārtsargu neizmantoja Džeriņš. Trešdaļas pēdējo minūti latvieši aizvadīja vairākumā, bet pēdējās astoņas sekundes – piecatā pret trijiem.

Vairākuma pēdējās sekundēs pretī tukšiem vārtiem atlēkušo ripu saņēma Džeriņš, kurš trešdaļas otrajā minūtē pēc paša uzvarēta iemetiena panāca 1:4. Perioda turpinājumā amerikāņi noklaudzināja vārtu stabiņu, bet Latvijas izlases rindās teicamu momentu neizmantoja Ābols. Pamatlaika pēdējās piecās minūtēs Latvijai bija vēl vairāki labi momenti, vienā no epizodēm Robertam Bukartam neērtā situācijā metot garām tukšam vārtu stūrim.

Sestdien Latvija krustos nūjas ar Somiju, pirmdien būs mačs ar Norvēģiju, 19.maijā pretī stāsies Čehija, un dienu vēlāk Latvija cīnīsies ar Austriju. 22.maijā Latvija pirmo reizi pasaules čempionātā spēlēs pret Lielbritānijas hokejistiem, bet grupu turnīru noslēgs ar maču pret Zviedriju.

Vēl šajā grupā plkst.20.20 tiksies Somija un Norvēģija, arī šo maču tiešraidē translējot LTV 7.

Pēc neatkarības atjaunošanas Latvijas un ASV izlases pasaules čempionātos savā starpā tikušās 15 reizes, latviešiem izcīnot trīs uzvaras, pēdējo no tām – 2014.gadā. Pērn Rīgā notikušajā čempionātā Latvija amerikāņiem zaudēja ar 2:4.