Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Latvijas hokejisti arī otrajā pārbaudes spēlē uzvar pēcspēles metienu sērijā

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien Rīgā otrajā pārbaudes spēlē ar Austriju izcīnīja uzvaru pēcspēles metienu sērijā, tiekot pie panākuma ar 4:3 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 3:2).

05.04.2024 21:44

Pirmās trešdaļas vidū Latviju vadībā izvirzīja Martins Laviņš, kurš pārspēja pretinieku vārtsargu no tuvas distances, tiekot pie saviem pirmajiem vārtiem valstsvienības rindās.

Otrajā periodā pēc nepilnām 11 minūtēm austrieši izlīdzināja rezultātu, precīzam esot Niko Feldneram, taču nedaudz vairāk kā pēc divām minūtēm vienu vārtu pārsvaru Latvijai atguva Haralds Egle.

Otrās trešdaļas turpinājumā Latvijas vārtos ripu raidīja Emilio Šercers un atkal panāca neizšķirtu.

Trešajam periodam noslēdzoties bez gūtiem vārtiem, tika aizvadīts papildlaiks, kurā komandas neguva vārtus.

Pēcspēles metienu sērijā divas reizes Austrijas vārtsargu pārspēja Egle un vienu reizi precīzs bija Markuss Komuls.

Latvijas izlases vārtus sargāja Ēriks Vītols, kurš atvairīja 18 metienus, bet otrā laukuma galā ar 31 latviešu mesto ripu tika galā Tomass Henekls.

“Tā būs mācība, ka jāspēlē visas 60 minūtes.

Šoreiz puiši tiešām labi iesāka spēli un pirmās 20 minūtes spēlējām labi, bet otrajā trešdaļā bijām pārāk pašpārliecināti.

Beigās daudz kļūdījāmies, aizsargi sāka pieslēgties ar domu tikai par uzbrukumu. Tas ir izlašu līmenis un te jākoncentrējas līdz beigām,” sarunā ar Latvijas Hokeja federācijas (LHF) preses dienestu teica valstsvienības galvenais treneris Harijs Vītoliņš.

“Trešajā trešdaļā atgriezām savu spēli, bet varējām labāk nospēlēt vairākumā. Uzvara paliek uzvara un jaunam sastāvam tā ir laba motivācija,” viņš piebilda.

Viņš izcēla, ka pēc pirmajiem gūtajiem vārtiem Latvijas hokejisti sajuta pārliecību, kas traucēja spēlēt otrajā periodā.

“Pirmajā trešdaļā sajūti, ka kontrolē spēli, un liekas, ka vari kaut ko vairāk. Piespēles bija nedaudz paviršas un pretinieki radīja bīstamus pretuzbrukumus.

Katra spēle ir jauna viela pārdomām. Bija pietiekami daudz labu momentu, bet būs arī mācības,”

norādīja treneris.

Pēc pirmajām divām pārbaudes spēlēm Vītoliņš secināja, ka Latvijas hokejistiem, no kuriem vairākiem tā ir pirmā pieredze pieaugušo izlasē, uz ledus padevusies laba kustība un aktīva spēle.

“Redzams, ka viņi nevar taktisko nospēlēt pasīvi, un mēģināja spēlēt aktīvi. Pret Somiju būs interesanti, jo pretī nāks spēcīga komanda, un nevarēs visiem iet uzbrukumā ar tādu ideju, ka pretinieki kļūdīsies,” skaidroja Vītoliņš.

Ceturtdien pirmajā pārbaudes spēlē Latvija ar 3:2 pēcspēles metienu pārspēja austriešus.