Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Latvijas hokejisti pārbaudes turnīru noslēdz ar zaudējumu pret Slovākiju

Latvijas vīriešu hokeja izlase piektdien Bratislavā cīņā par uzvaru “Kaufland” kausā ar rezultātu 0:3 (0:2, 0:0, 0:1) piekāpās Slovākijai.

15.12.2023 21:23

Pēc mazāk kā spēlētām piecām minūtēm latvieši palika mazākumā, noraidījumu nopelnot Patrikam Ozolam. Neilgi pēc izturēta mazākuma Slovākijas hokejists Viljams Čaho guva pirmos vārtus mājinieku jau spēlējot vienādos sastāvos.

Pirmās trešdaļas vidū pie vairākuma tika arī Latvijas hokejisti, kuriem tomēr neizdevās izmantot pārsvaru un panākt neizšķirtu. Perioda pēdējā minūtē slovāki veiksmīgi pārtvēra ripu Latvijas aizsardzības zonā un Ēriku Vītolu pārspēja Mareks Hrivīks, panākot 2:0.

Otrā perioda sākumā divas minūtes uz noraidīto soliņa pavadīja Toms Andersons, latviešiem neielaižot vārtus mazākumā.

Mača 35.minūtē Latvija tika pie vēl viena vairākuma, taču pēc 11 spēlētām sekundēm vairākumā Ralfs Freibergs tika pie noraidījuma par pretinieka turēšanu un turpinājumā nepilnas divas minūtes komandas spēlēja četri pret četri.

11 sekundes līdz otrās trešdaļas beigām Andersons nopelnīja vēl vienu noraidījumu, kas ļāva slovākiem iesākt noslēdzošo periodu vairākumā. Īsi pēc mazākuma izturēšanas latviešiem izdevās pretuzbrukums, taču Andersona metiens lidoja garām vārtiem.

Trešā perioda vidū neizmantots palika vēl viens latviešu vairākums, un nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz pamatlaika beigām Hrivīks vēlreiz pārspēja Vītolu panākot 3:0 mājinieku labā.

Pirmspēdējā minūtē Latvija nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un spēja nostāties pretinieku aizsardzības zonā, taču slovāku vārtsargs Stanislavs Škorvāneks palika nepārspēts.

Latvijas vārtsargs Vītols atvairīja 20 pretinieku metienus, kamēr otrā laukuma galā Škorvāneks tika galā ar 13 latviešu metieniem.

Ceturtdien Latvija ar 5:0 pārspēja Norvēģiju, bet dienu iepriekš Slovākija norvēģus sagrāva ar 9:0.