Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Latvijas U-20 hokejisti pasaules junioru čempionātu sāk ar zaudējumu

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlase otrdien Gēteborgā pasaules junioru čempionāta pirmajā spēlē ar 0:6 (0:2, 0:2, 0:2) piekāpās mājiniecei Zviedrijai.

26.12.2023 22:52

Jau pēc spēlētām 25 sekundēm Latvija tika pie piecu minūšu vairākuma, kad Emīlu Veckaktiņu bortā iegrūda viens no Zviedrijas hokejistiem, latvietim paliekot guļam uz ledus. Lai gan latviešiem izdevās četras reizes vairākumā apdraudēt zviedru vārtus, ripa vārtos nenonāca.

Pirmās trešdaļas vidū par ripas izmešanu ārpus laukuma divu minūšu noraidījumu nopelnīja Ingus Ločmelis, un zviedri pēc vairākiem neveiksmīgiem metieniem raidīja ripu garām Latvijas vārtsargam Deivam Rolovam, pēc Antona Valberja vārtiem izvirzoties vadībā ar 1:0.

Nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām Ēriks Mateiko pēc pretinieka klupināšanas atstāja Latviju mazākumā uz vēl divām minūtēm. Zviedrija izmantoja arī otro vairākumu un mājinieku pārsvaru dubultoja Filips Bisteds.

Otrā perioda ievadā Niks Feņenko nopelnīja divu minūšu noraidījumu, kura laikā Latvija neielaida vārtus, taču trešdaļas turpinājumā Feņenko tika pie vēl viena noraidījumu, kuru Zviedrijai izmantoja astoņu sekunžu laikā, precīzam esot Jonatanam Lekerimaki (3:0). Nepilnas divas minūtes vēlāk aizturētā soda laikā Zviedrija panāca 4:0 un pie saviem otrajiem vārtiem mačā tika Bišteds.

Nepilnas piecas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām Latvija tika pie vairākuma, kas palika neizmantots, un neilgi pēc tam Latviju mazākumā atstāja Rodžers Bukarts.

Noslēdzošā perioda vidū 5:0 Zviedrijas labā panāca Fēlikss Ungers-Serums, kurš no tuvas distances mainīja komandas biedra mestās ripas trajektoriju, ievirzot ripu Latvijas vārtos, kamēr nedaudz vairāk kā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām sesto ripu Rolova vārtos raidīja Lekerimaki.

Latvijas vārtos Rolovs atvairīja 29 ripas, kamēr zviedru vārtsargs Hugo Havelids tika galā ar visiem 20 latviešu metieniem, aizvadot “sauso” spēli.

Par mača labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīts komandas kapteinis Dans Ločmelis, kamēr Zviedrijas valstsvienībā labākā spēlētāja gods tika divu vārtu autoram Bistedam.

Trešdien turnīra otrajā mačā Latvijas hokejisti tiksies ar Kanādu, kas pirmajā mačā ar 5:2 uzvarēja somus. Piektdien Latvija spēkosies ar Somiju, bet sestdien – ar Vāciju.