Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Latvijas U-20 hokejistiem zaudējums pasaules junioru čempionāta ceturtdaļfinālā

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlase otrdien Gēteborgā cieta zaudējumu pasaules junioru čempionāta ceturtdaļfinālā.

02.01.2024 20:37

Latvija ar 2:7 (1:3, 0:3, 1:1) zaudēja ASV.

Latvijas izlasē abus vārtus guva Dans Ločmelis.

Amerikāņi vadībā izvirzījās pēc 91 spēlētas sekundes, Drū Forteskjū no laukuma kreisās puses pāri Deiva Rolova kājsargam raidot ripu vārtu labajā stūrī – 1:0 ASV labā.

Amerikāņi uzbruka biežāk, taču arī Latvijas hokejistiem bija vārtu gūšanas iespējas, pirmās trešdaļas vidū ar metienu no neērto nūjas pusi pa pretinieku vārtu pārliktni trāpot Sandim Vilmanim.

12. minūtē rezultāts tapa 2:0, pēc izcilas aizsarga Sīmusa Keisija piespēles no laukuma labās puses tukšā vārtu stūrī ripu raidot Geibam Pero.

Sešas minūtes un 10 sekundes pirms trešdaļas beigām 1:2 ātrajā uzbrukumā panāca komandas kapteinis Dans Ločmelis, raidot ripu pāri ASV vārtsarga Džeikoba Faulera kājsargam vārtu labajā stūrī.

Tomēr jau 13 sekundes vēlāk Keisijs guva savus otro vārtus mačā, ripai pa ceļam uz vārtiem mainot virzienu un ielidojot vārtos.

25. minūtē Niks Feņenko nopelnīja noraidījumu, un amerikāņiem vajadzēja 33 sekundes, lai vairākumu realizētu.

Pēc Aizeka Hovarda piespēles vārtu priekšā Pēteris Bulāns nespēja kavēt Ratgeru Makgrortiju raidīt ripu tukšā vārtu stūrī – 4:1.

Četras minūtes pirms otrā pārtraukuma rezultāts ātrajā uzbrukumā kļuva 5:1, pēc Vila Smita raidījuma ripai pārlecot pāri Rolova kājsargam un ieripojot vārtu labajā stūrī.

21 sekundi pirms pārtraukuma ASV guva sestos vārtus, no tuva attāluma no gaisa vārtos ripu trāpot Pero.

47. minūtē Olivers Mūrs pēc piespēles no aizvārtes raidīja ripu Latvijas izlases vārtos, panākot 7:1.

53. minūtē savus otros vārtus spēlē guva Ločmelis, vairākumā ar māņu kustību laukuma kreisajā pusē uz ledus atstājot pretinieku Deniju Nelsonu un, pavirzoties uz laukuma centru, trāpīja ripu vārtu kreisajā stūrī.

Vārtu guvumā pa rezultatīvai piespēlei nopelnīja Feņenko un Vilmanis.

ASV rindās pa trim rezultativitātes punktiem nopelnīja Pero (2+1) un Keisijs.

Rolovs vārtos atvairīja 34 no 41 metiena, bet pretējā laukuma pusē Faulers tika galā ar 23 metieniem.

Par labāko Latvijas izlases rindās šajā mačā tika atzīts uzbrucējs Rainers Dārziņš un ASV izlasē – Pero.

Savukārt triju Latvijas izlases čempionāta labāko spēlētāju skaitā iekļuva uzbrucēji Ločmelis un Vilmanis, kā arī aizsargs Feņenko.

“Grūta spēle ar labu pretinieku,” maču ar ASV izlasi raksturoja Latvijas izlases galvenais treneris Artis Ābols.

“Nekādus jaunumus neatklāšu, ka ar amerikāņiem no šī sastāva var konkurēt Dans Ločmelis,” piebilda treneris.

Viņš stāsta, ka ģērbtuvēs jau ir pateicis paldies 2004. gadā dzimušajiem hokejistiem, kuri nākamgad Kanādas pilsētā Otavā spēlēt nevarēs.

Treneris atklāja, ka spēles plāns bija līdzīgs tam, kā tika spēlēts ar Vāciju, brīžos, kad ripa bija pretiniekiem, Latvijas uzbrucējiem atkāpjoties uz viduszonu.

“Ielaidām vārtus jau otrajā minūtē un piedzīvojām līdzīgus scenārijus kā spēlēs ar Zviedriju un Kanādu,” par ātri zaudēto vārtu nozīmi saka treneris.

“Pirms turnīra man prasīja, ar kādu rezultātu es būšu gandarīts. Teicu, ka ar ceturtdaļfinālu,” atgādināja Ābols, vērtējot turnīru. “Tagad mēs spēlējām ceturtdaļfinālā, taču nevaru teikt, ka esmu gandarīts.”

“Pirmkārt, uzskatu, ka no spēlētājiem nedabūju ārā visu. Otrkārt, apbēdināts vai vīlies esmu par to, ka daudz bija jārunā par lietām, par kurām būtu jārunā maz vai, vēlams, vispār nebūtu jārunā,” skaidroja treneris.

Viņš arī ir ieteicis hokejistiem pierakstīt to, ko viņi domāja pēc spēles ar Zviedriju, Kanādu, Vāciju – kā viņi jutās, pašiem sev ielikt atzīmi par katru spēli.

“Šobrīd varbūt viņiem tas liekas banāli, bet viņiem tas varētu noderēt,” saka treneris, domājot jau par hokejistu startu nākamā gada čempionātā.

Otrdien ceturtdaļfinālā Somija papildlaikā ar 4:3 (0:1, 1:0, 2:2, 1:0) pārspēja Slovākiju, bet Čehijas hokejisti ar 3:2 (2:0, 0:2, 1:0) pieveica Kanādu.

Pēdējā ceturtdaļfinālā otrdien “Frolundaborg” arēnā plkst.20.30 tiksies Zviedrija un Šveice.

Latvijas hokejisti ieņēma ceturto vietu A apakšgrupā, pirmajās trīs spēlēs ar 0:6, 0:10 un 0:4 piekāpjoties attiecīgi Zviedrijai, Kanādai un Somijai. Pēdējā spēlē latvieši ar 6:2 uzvarēja Vāciju un iekļuva ceturtdaļfinālā.

ASV hokejisti uzvarēja visās B apakšgrupas spēlēs – ar 4:1 Norvēģiju, ar 11:3 – Šveici, ar 4:3 pēcspēles metienu sērijā – Čehiju un ar 10:2 – Slovākiju.

Ar sešiem precīziem metieniem amerikāņu uzbrucējs Gevins Brindlijs pēc grupu turnīra bija sacensību labākais vārtu guvējs.