Latvijas U20 hokeja izlasei zaudējums ar kvalitātes pieskaņu

Pēc Ziemassvētkiem savu pirmo cīņu pasaules čempionāta Elites divīzijā aizvadīja Latvijas U20 hokeja izlase. Latvieši atklāšanas cīņā sacentās ar ASV junioriem un interesantā duelī piekāpās ar 2:5 (0:0, 2:2, 0:3).

Latvijas U20 hokeja izlase. (Foto: LHF/IIHF)
28.12.2022 06:00

Pasaules U20 sacensības norisinās Kanādā, un mūsējo pirmais pretinieks bija vieni no galvenajiem turnīra favorītiem ASV.

Latvijas izlases vārtus šajā cīņā sargāja Liepājas hokeja audzēknis, talsenieks Patriks Bērziņš, kurš atvairīja 41 no 46 metieniem. Savukārt viens no aizsardzības balstiem ir vēl viens liepājnieks Uvis Silvers Lazarenoks.

Pirmajā periodā Arta Ābola vadītā komanda neļāva vieniem no turnīra favorītiem amerikāņiem izpausties un uzspiest savu spēles stilu. Latvijas izlase ne tikai ar izcilu disciplīnu atvairīja pretinieku uzbrukumus, bet pāris reizes bija tuvu vārtu guvumam.

Lai gan ripu vairāk kontrolēja ASV juniori, mūsējie nerespektēja savus oponentus un izrādīja cienīgu pretestību. Cīņa bija skatāma, ātra un bez izteiktas spēka spēles.

Reizi gan ripa pabija Bērziņa sargātajā cietoksnī, tomēr tiesneši šajā epizodē pasteidzās un nepamatoti apturēja spēli.

Latvijas izlasei neveiksmīgi sākās otrais periods, kad jau pirmajā uzbrukumā Džimijs Snageruds bija izveicīgāks burzmā vārtu tuvumā. Pēc četrām minūtēm Latvijai izdevās izcils pretuzbrukums un Anri Ravinskis pēc saspēles ar Raineru Rulleru panāca 1:1.

Perioda vidū Šons Bērens ar metienu no zilās līnijas pārspēja Bērziņu, atjaunojot amerikāņiem pārsvaru, bet spēles 35. minūtē pēc Nika Feņenko plaukstas metiena ripa atradu ceļu amerikāņu vārtos – 2:2.

Trešajā periodā ASV izlase bija fiziski svaigāka, ātrāka, bet mūsējie šo spiedienu neizturēja. Otrajā minūtē Latvijas hokejisti kļūdījās vidējā zonā, ko teicami izmantoja ASV izlase – pretuzbrukumā Čazs Lusiuss ar metienu no nūjas neērtās puses pārspēja Bērziņu.

Perioda septītajā minūtē Reds Savadžs bija pirmais pie atvairītās ripas un panāca 4:2. Punktu amerikāņu uzvarai pielika komandas kapteinis Luks Hjūzs ar precīzu plaukstas metienu.

Čempionāta turpinājumā Latvijas junioriem vēl būs jāsacenšas ar Šveices, Somijas un Slovākijas U20 izlasēm.