Latvijas valstsvienībai nebijusi iespēja mājās pārrasties ar godalgām

Pasaules hokeja meistarsacīkšu finālā pār bronzas godalgām Latvijas valstsvienība Tamperē spēlēs pret ASV izlasi. Cīņa sāksies pulksten 15.20, tās tiešā pārraide paredzēta LTV7.

28.05.2023 09:41

Latvieši savā pirmajā pasaules čempionāta pusfinālā divreiz nenoturēja minimālu pārsvaru (1:0, 2:1) un atzina Kanādas valstsvienības pārākumu (2:4).

Amerikāņiem pusfināls izvērtās vēl sāpīgāk: pirmajā trešdaļā ASV hokejisti izsēja divu vārtu pārsvaru (2:0), kā arī pamatlaika priekšpēdējā minūtē vācieši vēlreiz panāca neizšķirtu (3:3).

Pagarinājumā salīdzinoši biežāk uzbruka ASV hokejisti, kuri tā astotajā minūtē iekrita pretuzbrukumā, Frederikam Tifelsam vāciešus ievadot finālā.

Latvijas komandai pārtrūka sešu uzvaru virkne, savukārt amerikāņiem izdevās būt pārākiem sacensību pirmajās astoņās spēlēs: turnīra atklāšanā 4:1 pret Somiju, 7:1 pret Ungāriju, 3:2 pret Vāciju, 4:1 pret Austriju, 3:0 pret Dāniju, 9:0 pret Franciju, 4:3 pagarinājumā pret Zviedriju un ceturtdaļfinālā 3:0 pret Čehiju.

Latvija pret ASV spēlējusi 17 reizes, izcīnot trīs uzvaras (1998. gadā 3:2; 2001. gadā 2:0; 2014. gadā 6:5), divreiz spēkojoties neizšķirti (2000. gadā 1:1; 2006. gadā 3:3) un 12 cīņās piedzīvojot zaudējumus (1938. gadā 0:1; 1997. gadā 4:5; 2002. gadā 2:3; 2005. gadā 1:3; 2006. gadā 2:4; 2008. gadā 0:4; 2009. gadā 2:4; 2013. gadā 1:4; 2017. gadā 3:5; 2018. gadā 2:3 pagarinājumā; 2021. gadā 2:4; 2022. gadā 1:4).

Latvijas valstsvienības rindās šajā turnīrā rezultatīvākie bijuši Rūdolfs Balcers (2+7), Rihards Bukarts (3+5), Rodrigo Ābols (5+2), Kaspars Daugaviņš (3+3), Miks Indrašis (2+3), Jānis Jaks (1+4) un Mārtiņš Dzierkals (2+2).

Turnīrā vidēji spēlē aptuveni četrarpus ripas pretinieku vārtos metušo amerikāņu komandā punktiem bagātākais bijis sezonu Amerikas Hokeja līgā (AHL) aizvadījušais Roko Grimaldi (5+7), kurš ir sacensību otrais rezultatīvākais hokejists.

Citam AHL uzbrucējam Tīdžejam Tainenam Tamperē izdevies sakrāt 1+10. Nacionālajā koledžu sporta asociācijā (NCAA) spēlējušajam Kateram Gotjē 7+2.

Lielāko daļu sezonas NCAA pavadīja Mets Koronato, savukārt pilnu sezonu studentu konkurencē nospēlēja Leins Hatsons (abiem pa 2+4).

No Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētājiem ASV izlasē produktīvākie šajā turnīrā bijuši viens no Bufalo “Sabres” līderiem Alekss Taks (5+3), Konors Gārlends (2+6) un un Drū O’Konors (3+4).