”Liepāja” ar 0:4 piedzīvo smagu sakāvi pret ”Olimp”

27.11.2019 22:38

LETA/ "Kurzemes Vārds"

Trešdien, 27.novembrī, Latvijas hokeja virslīgā uzvaru sērija pārtrūka HK “Liepāja”, kas savu skatītāju priekšā nespēja gūt vārtus un pārliecinoši piekāpās “Olimp” hokejistiem. Tomēr arī pēc šī zaudējumu liepājnieki saglabāja pirmo vietu turnīra tabulā.

Spēli abas komandas iesāka ļoti straujā tempā, un bīstami momenti veidojās kā pie vieniem, tā otriem vārtiem. Tiesa, neliels pārsvars ripas kontrolē bija viesiem, kuri jau mača otrajā minūtē to pārvērta vārtu guvumā – pirmo rīdzinieku metienu Māris Jučers atvairīja, taču pie atlēkušās ripas piesteidzās Renārs Cipruss, kurš droši to raidīja liepājnieku vārtos.

Arī pirmā perioda turpinājums liepājniekiem nebija veiksmīgs – neko neizdevās izveidot vairākumā, bet rīdzinieki vēlreiz pārspēja mūsu vārtsargu. Līdzīgi kā pirmajā vārtu zaudējumā, pavirši nospēlēja mūsu aizsargi, un “Olimp” spēlētājs Krists Apsītis viesu pārsvaru dubultoja.

Otrajā periodā rīdzinieki turpināja dominēt un radīja vēl vairākus bīstamus momentus pie laukuma saimnieku vārtiem. Kamēr Jučeram darba netrūka, tikmēr rīdzinieku vārtsargam Ervīnam Muštukovam tikai retu reizi nācās demonstrēt savu meistarību. Kaut arī abu komandu spēlētāji daudz kļūdījās piespēlēs, ar zaudētiem vārtiem atkal nācās maksāt liepājniekiem, kuri otrās trešdaļas vidū īsā laikā nonāca iedzinējos jau ar 0:4.

Lauvu trenerim Maksimam Bogdanovam nekas cits neatlika kā izmantot pusminūtes pārtraukumu, lai sapurinātu savas komandas spēlētājus. Pēc neilga brīža mājiniekiem radās lieliska iespēja gūt savus pirmos vārtus, taču arī iegūtais lielais skaitliskais vairākums palika neizmantots.

Arī trešās trešdaļas ievadā liepājnieki nopelnīja skaitlisko vairākumu, tomēr atkal pie pretinieku vārtiem neko bīstamu neizveidoja, vēl vairāk – daudz netrūka, lai rīdzinieki pretuzbrukumā gūtu arī piektos vārtus. Mača galotnē mājiniekiem vairākumā bija laba iespēja gūt tā saucamos goda vārtus, taču veiksme tāpat kā visā spēlē pagrieza muguru un nācās samierināties ar sauso zaudējumu.

Nākamo spēli liepājnieki aizvadīs 30.novembrī, izbraukumā tiekoties ar HS “Rīga”.

“Liepāja” – Rīgas “Olimp” 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Vārti: 1:21 Cipruss (Jeļisejevs, Jerofejevs) 0:1, 13:51 Apsītis (Lejnieks, Jerofejevs) 0:2, 30:18 Truhno (Jeļisejevs) 3:0, 31:09 Mežaraups (Puriņš, Korņilovs) 0:4.
Metieni: 30:31
Vārtsargi: Māris Jučers – Ervīns Muštukovs