Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

“Liepāja” ar 3:2 izcīna uzvaru Daugavpilī

Daugavpils ledushallē notikušajā “Optibet” hokeja līgas jaunās sezonas otrajā spēlē HK “Liepāja” izcīnīja smagu uzvaru ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:0, 2:2).

15.09.2021 22:25

Spēli liepājnieki iesāka ar pamatīgu spiedienu pretinieku aizsardzības zonā, tomēr, līdzīgi kā sezonas pirmajā mačā, mūsējiem nesekmējās ar momentu realizāciju. Cīņas sestajā minūtē Normunds Vībāns nopelnīja 2+2 noraidījumu, bet mājinieki arī vairākumā bija tuvu vārtu zaudējumam, kad viesi noorganizēja divus bīstamus prettriecienus.

Pēc sākotnējās ofensīvas spēle norima, ievirzījās mierīgākā plūdumā, un hokejisti vairāk samēroja prasmes divcīņās pie laukuma apmalēm. Perioda izskaņā mūsējie, īsā laika sprīdī nopelnot divus noraidījumus, pasniedza iespēju Latgales hokejistiem izvirzīties vadībā, tomēr līdz pārtraukumam rezultāts nemainījās.

Izturējuši spēli mazākumā, kurzemnieki uzreiz izpildīja atbildes reveransu, taču izmaiņas nesekoja un uz tablo joprojām zibsnīja divas nulles. Pēc 25. minūtes vienības sāka mosties, spēlētāji aktivizējās, un vārtsargiem parādījās vajadzība demonstrēt meistarību. Lai gan hokejs kļuva skatāmāks, pieauga kļūdu un neprecīzu piespēļu skaits. Aktivitātes uzplaiksnījums nāca pa labu viesiem, un 34. minūtē ar sekmīgu individuālu reidu Klāvs Plānics izkustināja iestrēgušo rezultātu.

Liepājnieki, saņemot divus noraidījumus, atkal deva daugavpiliešiem iespēju, tomēr laukuma saimnieki otro reizi mačā neizmantoja divu spēlētāja vairākumu.

Labas iespējas dubultot pārsvaru mūsējiem bija trešās trešdaļas pirmajās minūtēs, bet teicamu sniegumu demonstrēja laukuma saimnieku vārtsargs Marks Slavinskis, turklāt labāko momentu lauvas izveidoja mazākumā, kad pret vārtsargu aizbēga divi liepājnieki. Kurzemnieku mērķtiecīgā ofensīva neapsīka, un Rihards Ričards Fomins no vārtu priekšas panāca 2:0. Mūsējo komfortablais pārsvars ilga vien 18 sekundes, jo jau pirmajā uzbrukumā pēc iemetiena laukuma centrā mājinieki pārspēja Māri Jučeru.

Arī turpinājumā daugavpiliešiem bija cerīgi spēles nogriežņi, un vienu no tādiem mājinieki izmantoja. 53. minūtē kurzemnieki noslinkoja ar savlaicīgu atgriešanos aizsardzībā, bet Vadims Vabiščevskis atrada spraugu vārtu tuvajā stūrī, panākot 2:2.

Pamatlaika galotnē liepājnieki 90 sekundes spēlēja piecatā pret trijiem, un šāda dāvana mūsējiem bija tieši laikā. Pēc vairākkārtīgas vārtu apšaudes punktu cīņai ar spēcīgu metienu pielika Reinis Demiters.

18. septembrī “Liepāja” izbraukumā tiksies ar “Zemgali/LLU”.

“Dinaburga” – “Liepāja” 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Daugavpils. 15.septembris. 150 skatītāji.
Tiesneši: E. Druseiks, A. Artamonovs, K. Širins, A. Germanovičs.
Vārti: 33.39 Plānics – 0:1, 46.56 Fomins – 0:2,47.14 Galilejevs – 1:2, 52.56 Vabiščevičs – 2:2, 58.32 Demiters – 2:3 (vair.+2).
Metieni: 22 – 33.
Soda minūtes: 35 – 16.
Vārtsargi: Slavinskis – Jučers.
Labākie spēlētāji: Vabiščevičs – Tiļļa.