“Liepāja” izlaiž uzvaru no rokām un zaudē “Rīgai”

12.09.2018 18:48

Latvijas “Optibet” hokeja līgas iepriekšējās sezonas finālistu cīņā čempions “Kurbads” savā laukumā salauza vicečempiones “Zemgales”/LLU pretestību (3:2). “Kurbads”, iepriekš ar 7:1 sakāvis “Liepāju”, svinēja otro uzvaru divās spēlēs, bet jelgavniekiem tas bija pirmais mačs sezonā.

Vēl trešdien “Rīga” viesos ar 4:3 (1:0, 1:2, 2:2, 1:0) pagarinājumā pārspēja “Liepājas” hokejistus. Spēlē Liepājā “Rīga” septītajā minūtē izvirzījās vadībā, kad Kārlis Zakrevskis kļūdījās un netika galā ar Sandra Drāznieka uzmetienu uz vārtiem (1:0), bet pirmās trešdaļas izskaņā Lauris Bajaruns šķietami panāca izlīdzinājumu. Taču nekā – tiesneši pēc ilgas video pētīšanas vārtu guvumu neieskaitīja. Neizšķirta vietā “Liepāja” dabūja 0:2 – 26. minūtē pārsvaru dubultoja Rihards Liģis.

Mājinieki nepadevās, un Valters Freijs jau pēc 46 sekundēm atguva pirmos vārtus (1:2), bet 34. minūtē līdzsvaru atjaunoja Bajaruns, kura vārtu guvums šoreiz gan tika atzīts (2:2). Liepājniekiem izdevās lielisks trešās trešdaļas ievads: Bajaruns ar ripu izslidoja no aizvārtes, bet pēc viņa metiena atlēkušo ripu pielaboja Bruno Zabis (3:2), kurš atkal atgriezies “Liepājas” rindās.

Drīzumā “Rīga” neizmantoja iespēju minūti spēlēt piecatā pret trim, tomēr 48. minūtē jau vienādos sastāvos gan panāca 3:3. To paveica Raimonds Mikus Vītoliņš, no iemetienu apļa netverami metot tālajā stūrī. Turpinājumā komandas apmainījās neizmantotām vairākuma iespējām, bet atkārtotā vairākumā un aizturētā soda laikā liepājnieki atguva vadību. Raivo Freidenfelds izprovocēja pārkāpumu aiz vārtiem, bet ripa vārtu priekšā atleca pie Aleksandra Visocka (4:3).

Tomēr divas minūtes līdz pamatlaika beigām mazākumā neizšķirtu izrāva “Rīga”. Viesi atguva ripu pretinieku zonā, izprovocēja pārkāpumu, un Ralfs Jevdokimovs aizturētā soda laikā izrāva komandai pirmo punktu sezonā (4:4). Toties pagarinājumā “Rīga” ieguva vēl vienu punktu un izrāva uzvaru – atrazdamies pretī vārtiem, no vidējas distances trāpīja Ernests Ošenieks (5:4).