Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

“Liepāja” nepieļauj sērijas atgriešanos mājās un iekļūst finālā

23.03.2016 21:41

Kā pirmie Latvijas hokeja čempionāta finālā šovakar iekļuva “Liepājas” hokejisti. Pusfināla sērijas ceturtajā spēlē Rīgā liepājnieki svinēja uzvaru pār “Prizmu” ar rezultātu 4:1, bet visā sērijā bija pārāki ar 3-1.

Pēc divām aizvadītām spēlēm Liepājā abas pusfinālistes vakar atgriezās Rīgā. Pirmajā abu komandu pusfināla duelī “Liepāja” spēja salauzt pretiniekus vien mača izskaņā, izcīnot panākumu ar 7:5. Liepājnieki septiņus vārtus guva arī otrajā mačā, sagraujot viesus no Rīgas ar 7:1. “Prizma” savā laukumā atbildi parādā nepalika, spējot revanšēties pretiniekiem ar 5:3, bet vēl joprojām paliekot uz izkrišanas robežas.

Spēles pirmajā periodā abas komandas nerealizēja pa skaitliskajam vairākumam, pēc 20 spēlētām paliekot uz nulles. Otro periodu vairākumā sāka “Prizma”, bet jau pēc nepilnas minūtes noraidījumu nopelnīja Krists Apsītis. Līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem vajadzēja vēl pagaidīt. Lūzums notika perioda 13. minūtē, kad ar 17 sekunžu intervālu vārtus guva Aldis Āboliņš un Martins Lavrovs. Tajā brīdī Edgaru Lūsiņu vārtos nomainīja Kārlis Zakrevskis, bet nospēlēja vien minūti un 20 sekundes. Lūsiņš atgriezās vārtos, bet pēc minūtes viņa vārtos ripu raidīja arī Edgars Beizaks, panākot 3:0.

Trešā perioda ievadā laukumā sākās pamatīgi asumi, kā rezultātā uz noraidīto soliņa sēdās divi viesu komandas un divi mājinieku hokejisti. Rezultāts nemainījās līdz astotajai minūtei, kad vairākumu realizēja Eduards Hugo Jansons, samazinot rezultāta starpību. Prieki gan bija īsi, jo atkal uz noraidīto soliņa sēdās Apsītis, bet to perioda vidū izmantoja Romāns Ņekļudovs. Lūsiņš otro reizi pameta vārtus, dodot tajos vietu Zakrevskim. Viņš nevienu ripu šajā mačā neielaida, bet tas neglāba “Prizmu” no zaudējuma. Mača izskaņā laukumā atkal sākās asumi, bet tas neliedza “Liepājai” svinēt panākumu mačā ar 4:1, bet sērijā ar 3-1, iekļūstot Latvijas hokeja čempionāta finālā.

“Prizma” – “Liepāja” (0:0, 0:3, 1:1), sērijā 3:1.