“Liepāja” piedzīvo otro zaudējumu pēc kārtas

Šovakar ”Optibet” hokeja līgā tika aizvadīta viena spēle. Otro zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja ”Liepāja”, kas savā laukumā ar 4:7 atzina Arta Ābola vadītās ”Zemgales/LLU” pārākumu. Uzvarētāju rindās ar diviem vārtiem un divām piespēlēm rezultatīvākais bija Rustams Begovs.

30.09.2020 21:51

Pirmo reālo vārtu gūšanas momentu izveidoja liepājnieki, vairākumā izspēlējot līdz netraucētam Artūra Mickeviča metienam. Ripa šķietami lidoja tukšos vārtos, bet viesus ar nūju brīnumaini glāba vārtsargs Rihards Cimermanis. Piecas minūtes vēlāk ”Zemgale/LLU” iemeta vairākumā – 1:0. Pie brīva metiena no labās malas tika Rustams Begovs, un ripa izlauzās cauri mājinieku vārtsargam Mārim Jučeram.

Otrās trešdaļas vidū Jelgavas komandai izdevās palielināt pārsvaru līdz 3:0. Vispirms pretuzbrukumā aizgāja Ivans Ribčiks, metot tuvajā stūrī virs Jučera pleca, bet pēc tam pie tālā stabiņa pie ripas tika Roberts Jekimovs. Abos vārtos ar rezultatīvām piespēlēm izcēlās Raivis Ansons, kurš ”Zemgali/LLU” pārstāv, kamēr nevar atgriezties Kanādas junioru līgā. Šovakar debitēja arī aizsargs Harijs Brants.

Ribčiks iemeta pats, bet arī sagādāja vārtus ”Liepājai”. Būdams pēdējais spēlētājs, viņš savā zonā krita, un tas noveda pie Raivo Freidenfelda izgājiena vienatnē pret Cimermani. Dueļa uzvarētājs bija acīmredzams – uzbrucējs izrēķinājās ar vārtsargu un izslidināja ripu starp kājsargiem. Astoņas sekundes līdz trešdaļas beigām Freidenfelds izcēlās vēlreiz, ļaujot ”Liepājai” panākt 2:3.

Taču tas vēl nebija viss – līdz perioda beigām paguva izcelties arī ”Zemgale/LLU”. Uzvarēts iemetiens laukuma vidū, liepājnieki nesadalīja sedzamos, un savus otros vārtus guva Begovs (4:2). Viņš iemeta divas sekundes pirms otrās trešdaļas beigām.

Mazākumā Linards Mazurs-Mago veica fantastisku reidu un vēlreiz ļāva liepājniekiem pietuvoties (3:4), bet 45 sekundes vēlāk iemeta Jekimovs (5:3). Kristapa Nīmaņa metiens no zilās līnijas ļāva ”Liepājai” pietuvoties (4:5), taču viņa precīzajam metienam no vārtu priekšas atbildēja Ričards Bernhards (6:4). Punktu pakaļdzīšanās mēģinājumiem pielika Kirils Tambijevs, aiz vārtiem lieliski atbrīvojoties no aizsarga un izmantojot Jučera atstāto brīvo stūri (7:4).

”Liepāja” sezonu sāka ar četrām uzvarām pēc kārtas, bet tagad piedzīvoti divi zaudējumi. Pirmajos piecos mačos kopā liepājnieki bija ielaiduši 11 vārtus, šovakar – septiņus. ”Zemgale/LLU”, pateicoties panākumam, atkal pacēlusies uz turnīra tabulas pirmo vietu. Ar 2+2 izcēlās Begovs, bet pārējiem pirmās maiņas uzbrucējiem – Jekimovam un Tambijevam – pa trim punktiem.

Liepāja – Zemgale/LLU 4:7 (0:1, 2:3, 2:3)

Vārti: 14:27 Begovs (Tambijevs, vair.) 0:1, 29:22 Ribčiks (Ansons) 0:2, 33:38 Jekimovs (Ansons) 0:3, 35:55 Freidenfelds 1:3, 39:52 Freidenfelds (Grīnbergs, vair.) 2:3, 39:58 Begovs (Jekimovs, Tambijevs) 2:4, 44:32 Mazurs-Mago (Freimanis) 3:4, 45:17 Jekimovs (Begovs, Galkins) 3:5, 49:14 Nīmanis 4:5, 52:01 Bernhards (Homjakovs, Visockis) 4:6, 55:07 Tambijevs (Begovs, Porejs) 4:7