“Liepājas” hokejisti izcīna pirmo uzvaru, viesos uzveicot “Prizmu”/IHS

14.09.2019 19:21

LETA/sportacentrs.com

“Optibet” Latvijas hokeja virslīgs spēlē pirmo uzvaru izcīnīja “Liepāja”, kas ar 5:3 apspēlēja “Prizmu”/IHS.

Sezonas pirmajā spēlē “Liepāja” mājās ar 2:6 kapitulēja “Mogo” un ļoti vāji sāka arī pirmo izbraukuma spēli.

Pirmajās minūtēs kurzemnieki nopelnīja pat divus noraidījumus pretinieku zonā, un Romāns Ņekļudovs ne tikai sabojāja komandas pirmo vairākuma iespēju, bet arī ļāva “Prizmai” gūt vārtus – vairākuma izskaņā Edijs Brahmanis, pārejot no aizsardzības uzbrukumā, ar spēcīgu metienu pārspēja Māri Jučeru (1:0). Pie rezultatīvas piespēles tika arī japāņu vārtsargs Jošihiro Kuroiva.

Pavisam drīz “Prizma”/IHS tika arī pie trešā vairākuma, taču “Liepāja” izturēja un beidzot pamodās.

Desmitajā minūtē Marks Kaļeiņikovs pēc Bruno Zabja piespēles no aizvārtes izlīdzināja rezultātu (1:1), divas minūtes vēlāk pēc vēl vienas labas Zabja piespēles vienā pieskārienā realizēja vairākumu (2:1), bet vēl pēc nepilnām divām minūtēm vairākumā 3:1 panāca Māris Diļevka, pēc lieliskas Mārtiņa Oskara Freimaņa māņu piespēles pielabojot tipu pie tukša vārtu stūra.

Endijs Butāns panāca arī 4:1, taču Brahmanis un Mārtiņš Pēteris Barkāns tikpat ātri atjaunoja intrigu (3:4).

“Liepāja” gan nosargāja uzvaru, un Kaļeiņikovs trešajā periodā tika pie hat-trick, bet Zabis – pie ceturtās rezultatīvās piespēles.

Prizma/IHSLiepāja 3:5 (2:4, 1:0, 0:1)

Vārti: 5:26 Brahmanis (Barkāns, Kuroiva, vair.) 1:0, 9:16 Kaļeiņikovs (Zabis, Freibergs) 1:1, 10:36 Kaļeiņikovs (Zabis, Diļevka, vair.) 1:2, 12:19 Diļevka (Freimanis, Zabis, vair.) 1:3, 16:28 Butāns (Ņekļudovs, Vilmans) 1:4, 18:39 Brahmanis (Voiceščuks, Treimanis) 2:4, 22:17 Barkāns (Voiceščuks, Bērziņš) 3:4, 50:39 Kaļeiņikovs (Zabis, Diļevka) 3:5
Metieni: 40:42
Soda minūtes: 10:14
Vārtsargi: Māris Jučers – Jošihiro Kuroiva