“Liepājas” hokejisti ne bez problēmām pārspēj “Ogre”/”Sāga 97”

21.02.2015 18:23

Šodien Latvijas hokeja Virslīgā aizvadītas divas spēles, pirms kurām retajam varēja būt šaubas par to iznākumu. “Liepāja” viesojās Ogrē, kur nedaudz negaidīti sīvi cīnījās, bet ar rezultātu 5:4 uzveica “Ogre/Sāga97” hokejistus, bet “Kurbads” Jūrmalā pārbrauca pāri HASC vienībai – 9:1.
Liepājnieki pat spēlējot izbraukumā varēja justies kā droši šī mača favorīti, jo no iepriekšējām četrām spēlēm trijās uzvarējuši ar graujošiem rezultātiem – 9:3, 9:2, 10:1. Ja “Liepāja” turpina cīņu par otro vietu regulārajā čempionātā, tad Ogres komandas hokejisti uz neko vairāk kā sesto vietu cerēt nevar.

Spēli labi iesāka mājinieki, ātri vien tiekot pie skaitliskā vairākuma, bet to nespējot realizēt. Liepājnieki savas iespējas izmantoja daudz sekmīgāk. Pēc astoņām spēlētām minūtēm vairākumu realizēja Edgars Homjakovs, bet četras minūtes vēlāk pēc precīzā Sergeja Daņilova soda metiena rezultāts kļuva 2:0.

Otrajā periodā “Liepājai” izdevās gūt vēl divus vārtus, izceļoties Valteram Freijam un Klāvam Plānicam. Īsā laikā zaudētie vārti noveda pie lēmuma mainīt vārtsargu, Kaspara Dzierkala vietā stājoties Gļebam Suvorovam. Ogres komandai uzreiz izdevās vienus vārtus atspēlēt, kad Rihardu Cimermani pārspēja Emīls Potāpovs (1:4). Četras minūtes līdz perioda beigām tuvu otrajam vārtu guvumam bija Plānics, bet viņam neizdevās realizēt soda metienu. Neilgi pēc tam laukumā sākās pamatīgi asumi, kuru rezultātā virkne abu komandu spēlētāju devās uz noraidīto soliņa. Drīz pēc tam viņiem pievienojās Romāns Ņekļudovs, kas bija liktenīgi viesiem. Emīlam Potapovam izdevās gūt savus otros vārtus, samazinot rezultāta starpību pirms noslēdzošās spēles daļas – 2:4.

Trešā perioda ievadā turpinājās asa spēle, bet vārtus izdevās gūt viesiem, otro reizi precīzam esot Homjakovam. Ogres komandas hokejisti nedomāja padoties un vēl vairāk saasināja spēli. Vispirms devītajā minūtē vairākumu realizēja Eduards Hugo Jansons, bet 39 sekundes vēlāk Kristaps Liepa samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (4:5). Mājinieki turpināja savus centienus panākt izlīdzinājumu, bet radās grūtības ar vairākuma realizāciju. Nedaudz vairāk kā pus minūti līdz pamatlaika beigām “Ogre/Sāga97” atkal varēja spēlēt vairākumā, nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet palika tukšā, pie laimīgas uzvaras tiekot “Liepājai” – 5:4.

“Ogres/Sāga97” – “Liepāja” 4:5 (0:2, 2:2, 2:1)

Vārti: 07:59 Homjakovs (Plānics) 0:1, 12:01 Daņilovs 0:2, 24:10 Freijs (Ņekļudovs) 0:3, 26:33 Plānics (Homjakovs, Mickevičs) 0:4, 26:59 Potāpovs (Adeļsons) 1:4, 37:56 Potāpovs (Vilmanis) 2:4, 43:45 Homjakovs 2:5, 48:35 Jansons (Fjodorovs, Žohovs) 3:5, 49:14 Liepa 4:5.
Vārtsargi: Kaspars Dzierkals (26:33 Gļebs Suvorovs) – Rihards Cimermanis