Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

”Liepājas metalurgs-2” piedzīvo pirmo zaudējumu MHL-B grupā

22.09.2012 16:43

‘’Liepājas metalurgs-2’’ jaunie hokejisti šodien savās mājās Liepājas ledus hallē aizvadīja pirmo no divām sapārotām MHL-B grupas Ziemeļu-Rietumu diviziona spēlēm pret hokeja klubu ‘’Prizma/Rīga’’. Liepājnieki spēles trešajā periodā ielaižot savos vārtos piecas ripas piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 5:6.

Abas komandas pirms šīsdienas savstarpējās spēles Liepājā bija aizvadījušas pa divām spēlēm MHL-B grupas 2012/2013. gada sezonā. Liepājnieki divreiz (ar rezultātiem 6:0 un 3:1) savu skatītāju priekšā pieveica hokeja klubu ‘’Juniors’’ no Rīgas, bet ‘’Prizma/Rīga’’ divreiz (ar rezultātiem 2:6 un 1:7) savās mājās piekāpās hokeja klubam ‘’Baltika’’ no Klaipēdas.

Liepājnieku treneri arī šajā spēlē savu vārtu drošību bija uzticējuši Vadimam Miščukam. Kā rezerves vārtsargs bija pieteikts Simas Baltrunas. Rīdzinieku vārtus sargāja Raivis Turks.

Pirmā perioda sākumā rīdzinieki divreiz deva mājiniekiem iespēju spēlēt vairākumā, tomēr jaunie metalurgi šīs iespējas neizmantoja. Perioda devītajā minūtē spēles rezultātu atklāja V. Freijs., kurš pēc nepilnas minūtes deva iespēju viesiem izlīdzināt rezultātu, jo nopelnīja noraidījumu. Rīdzinieki šo iespēju nespēja izmantot. Mājinieki vēlreiz deva iespēju perioda 16.minūtē, jo uz noraidīto soliņu devās S. Šostaks. Viesi šo iespēju izmantoja, un spēles 18. minūtē D. Baškatovs ripu raidīja mājinieku vārtus.

Otrā perioda trešajā minūtē V. Boženkovs atkal vadībā izvirzīja liepājniekus. Pēc četrām minūtēm V. Freijs guva savus otros vārtus šai spēlē. Perioda septītajā minūtē savas attiecības nolēma noskaidrot R. Mamčics un D. Riekstiņš. Rīdziniekam tas beidzās ar desmit minūšu disciplināro sodu. Spēles 35. minūtē B. Zabis ielika, kā tobrīd šķita, jau diezgan drošu pamatu mājinieku uzvarai. Perioda turpinājumā viesu komanda izcēlās ar vairākiem noraidījumiem, kas gan neienesa korekcijas spēles rezultātā.

Trešā perioda trešajā minūtē F. Plostnieks rīdzinieku labā vienus vārtus atguva. Un vel pēc 30 sekundēm K.Riekstiņš jau panāca priekš viesiem itin cerīgu rezultātu. Liepājnieku treneri nolēma veikt vārtsargu maiņu, un laukumā tika sūtīts S. Baltrunas. Arī tas mājiniekiem nepalīdzēja, jo D. Baškatovs raidīja ripu ceturto reizi mājinieku vārtos, un tādējādi panākot izlīdzinājumu. Mājinieki treneri bija spiesti ņemt pusminūtes pārtraukumu, lai nomierinātu savas komandas spēlētājus. Tomēr pat tas nedod cerēto rezultātu, jo L. Lāns piekto reizi raida ripu mājinieku vārtos, kas tādējādi deva iespēju viesiem izvirzīties vadībā. Un arī tas vel nebija viss, jo D. Baškatovs raidot sesto ripu pretinieku vārtos, atzīmējās ar hat-trick. Mājinieks L. Mazurs-Mago vienus vārtus līdz spēles beigām atguva, tomēr arī tas nespēja glābt mājiniekus.

‘’Liepājas metalurgs-2’’ hokeja komanda nākošo MHL-B grupas regulārā čempionāta spēli aizvadīs rīt pulksten 13:00 Liepājas ledus hallē, kad vēlreiz tiksies ar ‘’Prizma/Rīga’’spēlētājiem.

MHL-B grupas regulārais čempionāts
____________________________________________________________________
‘’Liepājas metalurgs-2’’ – ‘’Prizma/Rīga’’ 5:6 (1:1,3:0,1:5)

Vārti: 08:03 1:0 Freijs (Hodzko; Upenieks), 17:34 1:1 Baškatovs (vairākumā) (Grīnbergs), 22:38 2:1 Boženkovs (Matuzevičs), 26:45 3:1 Freijs (Neimanis; Ziemiņš), 34:07 4:1 Zabis (Kalns; Freimanis), 42:35 4:2 Plostnieks (Riekstiņš; Lāns), 43:04 4:3 K. Riekstiņš (Ļeščovs; Baškatovs), 45:33 4:4 Baškatovs (Stepens; D. Riekstiņš), 49:45 4:5 Lāns (D. Riekstiņš; Pauče), 54:18 4:6 Baškatovs (Lāns),58:19 5:6 Mazurs-Mago (Boženkovs; Makarovs)

Vārtsargi: Vadims Miščuks (no 43:03 minūtes Sims Baltrunas) – Raivis Turks

Soda minūtes: 8:20