Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija

”Liepājas metalurgs” hokejisti piedzīvo pirmo zaudējumu jaunajā sezonā

08.09.2012 18:43

‘’Liepājas metalurgs’’ hokejisti šovakar Baltkrievijas pilsētā Novopolockā aizvadīja savu otro spēli Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta (BAČ) 2012./2013. gada sezonā, kurā tikās ar vietējo hokeja komandu ‘’HIMIK-SKA’’. Liepājnieki noraidījumiem bagātā spēlē atzina mājinieku pārākumu ar rezultātu 3:2.

Liepājnieku treneri arī šajā spēlē savu vārtu drošību bija uzticējuši metalurgu jaunieguvumam J. Auziņam. Kā rezerves vārtsargs bija pieteikts N. Grīnvalds. Metalurgu pagājušās sezonas galvenais vārtsargs J. Kalniņš turpina dziedēt pēcoperācijas sekas.

Pirmā perioda pirmās 10. minūtes abas komandas aizvadīja, izlūkojot pretinieku pozīcijas. Perioda otrā daļā pirmie ar noraidījumu atzīmējās mājinieki, tomēr liepājniekiem to realizēt neizdevās. Pat vel vairāk, jo tika noraidīts M.Diļevka. Arī mājinieki nespēja izmantot spēles nogriezni ko tiem iznāca spēlēt vairākumā. Otrreiz liepājnieki izmēģināt spēkus vairākumā varēja, kad līdz perioda beigām bija palikušas mazliet vairāk par piecām minūtēm. Liepājnieku aktivitāte spēlējot vairākumā piespieda pretiniekam izdarīt vel vienu pārkāpumu. Un atkal nekā, jo otrreiz tika noraidīts M.Diļevka, kas devās atsēdēt (jau trešo divās spēlēs) komandas sodu par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Arī perioda pēdējās minūtēs abas komandas turpināja noraidīties. Metalurgiem par rupjību tika noraidīts K.Ozoliņš. Skanot perioda beigu signālam spēles rezultāts joprojām nebija atklāts.

Otrā perioda sākumā L.Bajaruns nopelnīja ātru noraidījumu, bet arī mājinieki pavisam drīz palika četru spēlētāju sastāvā. Spēlējot vienādos, bet nepilnos sastāvos, mājiniekam A.Morozam izdevās atklāt spēles rezultātu. Pēc sešām minūtēm liepājniekam A.Kuzmenkovam tomēr izdodas realizēt vairākumu, un rezultāts atkal kļuva neizšķirts. Tomēr ar to viss otrā periodā nebiedzās, jo tika noraidīts P. Verenis, un mājinieks S.Magerovs atkal vadībā izvirzīja mājiniekus. Liepājnieki laikam bija nolēmuši pārspēt visus komandas rekordus noraidījumu ziņā, jo metalurgiem kārtējos noraidījumus nopelnīja N.Ališauskas un R.Birziņš. Par laimi, mājinieki neprata izmantot šīs viesu dāvanas. Pat vel vairāk, jo metalurgi izmantojot noraidījumu mājinieku komandā, atkal panāk izlīdzinājumu. Vārtu guvums A.Mickevičam. Abas komandas šīs spēles uzvarētāja noskaidrošanu atlika uz trešo periodu.

Trešo periodu liepājnieki sāka vairākumā, tomēr ātrus vārtus neguva. T.Zeltiņš perioda otrajā minūtē atstāja savu komandu mazākumā, un atkal liepājnieki labi spēlēja mazākumā. Liepājnieku prieki nebija ilgi, jo šoreiz jau J.Bullītis atstāja savu komandu mazākumā. Mājiniek šo liepājnieku pārkāpumu nepiedeva, un I. Kovaļeņa jau trešo reizi savu komandu izvirzīja vadībā. Mājinieki ņēma piemēru no viesiem, un arī divreiz pēc kārtas atstāja liepājniekus vairākumā. Tomēr viesi nespēja izmantot šo viena spēlētāja pārsvaru. Perioda 10. minūtē R. Tūbelis tika noraidīts par uzbrukumu spēlētājam, kurš ir bez ripas. Pretinieki atkal piedeva. Pusotru minūti līdz spēles biegām liepājnieku galvenais treneris V.Voroņins paņēma ½ minūtes pārtraukumu, pat neskatoties uz to, ka uz noraidīto soliņa atradās B.Zabis par spēles laika vilcināšanu. Arī tas metalurgiem nepalīdz, un nākas piedzīvot pirmo zaudējumu jaunajā sezonā.

Atgādinām, ka iepriekšējā BAČ regulārās sezonas spēlē liepājnieki pēcspēles ‘’bullīšu’’ sērijā uzvarēja hokeja klubu ‘’Vitebsk’’ar rezultātu 2:3. Pirmais vārtu guvums liepājniekiem jaunajā sezonā Egīla Kalna kontā.

‘’Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs pēc trīs dienām, kad tie savās mājās tiksies ar A.Tribuncova pārstāvēto hokeja klubu ‘’Gomel’’ no Gomeļas.

BAČ regulārais čempionāts

‘’HIMIK-SKA’’-‘’Liepājas metalurgs’’ 3:2 (0:0,2:2,1:0)

Vārti: 20:48 1:0 Morozs (Tidņuks; Magerovs), 27:42 1:1 Kuzmenkovs (vairākumā) (Siksna; Demiters), 30:02 2:1Magerovs (vairākumā) (Tidņuks; Morozs), 38:30 2:2 Mickevičs (vairākumā) (Demiters; Kuzmenkovs); 43:51 3:2Kovaļeņa (vairākumā) (Gorbokoņs);

Vārtsargi: Andrejs Novikovs- Jānis Auziņš

Metieni pa vārtiem: 22:26

Soda minūtes: 22:22