“Liepājas Metalurgs” izcīna ceturto uzvaru pēc kārtas

18.02.2012 16:50

Šovakar kārtējo Baltkrievijas Ekstralīgas regulārās sezonas spēli aizvadīja “Liepājas Metalurgs” , kas ar 3:1 pieveica HK “Brest”, tiekot pie ceturtā panākuma pēc kārtas un palielinot izredzes uz iekļūšanu izslēgšanas mačos.

SK Liepājas “Metalurgam” un hokeja klubam “Brest” šī bija piektā savstarpējā tikšanās reize. Līdz šim abas komandas izcīnīja uzvaras savu skatītāju klātbūtnē – liepājnieki mājas spēles uzvarēja ar 4:3 un 6:3, savukārt izbraukumā divreiz piekāpās Brestas hokejistiem ar identisku rezultātu – 2:4.

Liepājnieki mača rezultātu atklāja jau 5. minūtē, kad vairākumu izmantoja Jānis Straupe, kurš ar rikošeta palīdzību pārspēja “Brest” vārtsargu Mickeviču (1:0). Arī perioda turpinājumā laukumā daudz pārliecinošāk darbojās mājinieki. Tika nopelnīti trīs skaitliskie vairākumi, no kuriem gan nevienu izmantot neizdevās, pārtraukumā ejot ar vienu vārtu pārsvaru.

Arī otrā perioda sākums iesākās liepājniekiem labvēlīgi – vairākumu izmantoja aizsargs Edgars Siksna, kuram ar spēcīgu metienu no zilās līnijas rezultātu izdevās dubultot – 2:0. Pēcāk vairākas reizes bīstami uzbruka mājinieku trešā uzbrucēju maiņa (Skvorcovs – Edgars Brancis – Arturs Mickēvičs), kas regulāri Brestas komandu iespieda savā aizsardzības zonā. Trešdaļas otrajā pusē nevienai no komandām neko sevišķu parādīt neizdevās, kā rezultātā 2:0 pēc divām nospēlētām trešdaļām.

Trešās trešdaļas sākumā Edgars Brancis, aizstāvēdams komandas biedru, pārmācīja viesu jaunieguvumu Mareku Kadlecu, kurš rupji pārkāpa noteikumus pret vienu no liepājnieku aizsargiem. Lai arī Pāvelam Grišanovam vairākumā izdevās no vārtu priekšas rezultāta starpību samazināt, Brestas hokejistiem izredžu turpinājumā tikpat kā vairs nebija.

Spēlei punktu 56. minūtē pielika Artūrs Mickēvičs, kurš realizēja paša nopelnīto bullīti (3:1), palīdzot liepājniekiem tikt pie ceturtās uzvaras pēc kārtas un praktiski nodrošinot vietu izslēgšanas mačos.

Liepājas “Metalurgam” regulārajā sezonā vēl atlikuši četri mači, un nākamā spēle tiks aizvadīta 21. februārī, kad liepājnieki izbraukumā tiksies ar čempionāta līderi Žlobinas “Metallurg”.

BAČ regulārā sezona, 18. februāris

“Liepājas Metalurgs” – HK “Brest” 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Vārti: 4:14 Straupe (Verenis, Ģipters, vair.) 1:0, 22:16 Siksna (Skvorcovs, Mickēvičs, vair.) 2:0, 47:08 Grišanovs (Obuhovskis, Kapuza, vair.) 2:1 , 56:51 Mickēvičs (soda metiens) 3:1

Soda minūtes: 16:20

Vārtsargi: Jānis Kalniņš – Antons Mickevičs