Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

“Liepājas metalurgs” papildlaikā zaudē “Lida” komandai

26.12.2012 18:20

Šovakar Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionātā “Liepājas metalurgs” hokejisti tikās ar “Lida” vienību. Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 3:3. Papildlaika pirmajās sekundēs “Lidas” komandas spēlētājs nopelnīja noraidījumu, atstājot metalurgus vairākumā. Tas gan Liepājas komandu neglāba no zaudējuma, jo liepājniekiem esot vairākumā tika zaudēti vārti.

Liepājnieki pirms šīs spēles aizvadīja piecu spēļu izbraukuma sēriju. Pirmajā cīņā “Liepājas metalurgs” piedzīvoja zaudējumu pret Grodņas “Ņeman”, tomēr nākamajās četrās spēlēs liepājnieki izcīnīja četras uzvaras.

Metalurgi Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionāta kopvērtējuma tabulā pēc aizvadītām 33 spēlēm ar izcīnītiem 62 punktiem ieņem 4. vietu, bet šodienas pretinieki “Ļida” tikpat spēlēs tikuši pie 51 punkta, kas viņiem dod 6. vietu. Abas komandas jau šosezon bija tikušās divas reizes – 14. oktobrī pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 3:2 uzvarēja liepājnieki, savukārt 13. novembrī “Ļida” uzvarēja ar 4:2 un pārtrauca “Liepājas metalurga” septiņu spēļu uzvaru sēriju.

Liepājnieku sastāvu šodien pastiprināja no Rīgas “Dinamo” uz fārmklubu nosūtītie Miks Indrašis un Jēkabs Rēdlihs. Indrašis iepriekšējās sezonas sākumā spēlēja “Metalurgā”, kur 27 spēlēs izcēlās ar pieciem vārtu guvumiem un 11 rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr Jēkabs Rēdlihs “Liepājas metalurgu” pārstāvēja tālajās 1999/2000. un 2000/2001. gada sezonās, kuru laikā 69 spēlēs izcēlās ar pieciem vārtu guvumiem un 10 piespēlēm.

Spēles rezultātu 6. minūtē atklāja viesi, kad Konstantīns Lastoveckijs pārspēja liepājnieku vārtsargu Jāni Auziņu. Pēc nepilnām piecām minūtēm mājinieki izlīdzināja rezultātu, kad pēc Indraša un Voroņina piespēlēm pretuzbrukumu precīzi noslēdza Podziņš. Perioda turpinājumā abām komandām bija izdevības izvirzīties vadībā, tomēr vārtos lieliski darbojās abu komandu vārtsargi, tādējādi pēc pirmajām 20 minūtēm 1:1.

Otrās trešdaļas 3. minūtē mājiniekiem bija lieliska iespēja gūt savus otros vārtus, tomēr “Ļida” pirmās maiņas aizsargs Aleksejs Sadoviks metās ripas ceļā un glāba savu komandu no vārtu zaudējuma. Spēlējot pa četriem laukuma spēlētājiem katrā komandā, otrās trešdaļas pēdējā minūtē Ševčenko pirmo reizi spēlē izvirzīja vadībā “Liepājas metalurgu” – 2:1.

49. minūtē Birziņš palielināja mājinieku pārsvaru līdz diviem vārtiem – 3:1, tomēr liepājnieku prieki nebija ilgi, jo jau pēc 36 sekundēm Deniss Kirpičenoks aizsarga aizsegā meta precīzi no labā iemetiena apļa un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Vēl pēc nepilnām četrām minūtēm viesi jau izlīdzināja rezultātu, kad no vārtu priekšas atkal precīzs bija Kirpičenoks – 3:3. Spēles pamatlaikā komandas vairāk pie vārtu guvumiem netika, un tās bija spiestas aizvadīt papildlaiku.

Jau papildlaika 13. sekundē viesi nopelnīja divu minūšu sodu, tomēr liepājniekiem šis vairākums nāca par sliktu, jo tā laikā “Ļida” otrās maiņas aizsargs Aleksandrs Zaharenko ar metineu no zilās līnijas guva uzvaras vārtus – 3:4. Jau parīt abas komandas tiksies vēlreiz, kad aizvadīs šī kalendārā gada pēdējās spēles.

BAČ regulārā sezona, 26. decembris

Liepājas metalurgs – Ļida 3:4 (1:1, 1:0, 1:2, 0:1)

Vārti: 5:20 Lastoveckijs (Kopiļecs) 0:1, 10:16 Podziņš (Indrašis, Voroņins) 1:1, 39:06 Ševčenko 2:1, 48:26 Birziņš (Verenis, Gipters) 3:1, 49:02 Kirpičenoks (Orļuks) 3:2, 52:38 Kirpičenoks (Orļuks) 3:3, 61:01 Zaharenko (Orļuks, Jeģeško, maz.) 3:4

Vārtsargi: Jānis Auziņš – Sergejs Rogovskijs