”Liepājas metalurgs” piekāpjas BAČ izslēgšanas spēļu ”ģenerālmēģinājumā” (video)

19.02.2013 18:20

‘’Liepājas metalurgs’’ spēlētāji šodien ar spēli savu skatītāju priekšā pret Soļigorskas hokeja klubu ‘’Šahtjor’’ turpināja startēt Baltkrievijas Atklātā hokeja čempionātā (BAČ) regulārā čempionāta otrā kārtā. Liepājnieki principiālā spēlē piekāpās ar rezultātu 1:3.

Jau vairākas kārtas iepriekš bija noskaidrojies, ka abas komandas spēlēs BAČ izslēgšanas spēļu ¼ finālā. Līdz ar to šīsdienas spēli varēja uzskatīt kā sava veida ģenerālmēģinājumu. Abas komandas pirms šodienas spēles BAČ regulārā čempionāta kopvērtējumā šķira vien 6 punkti, un tāpēc metalurgi vel bija saglabājuši teorētiskas iespējas savus konkurentus apsteigt, un tādējādi iegūt sava laukuma priekšrocības tuvojošās izslēgšanas spēlēs. Tomēr kā teica metalurgu galvenais treneris V. Voroņins savā pēdējā preses konferencē, tad viņa komandai šobrīd galvenais ir saglabāt visus spēlētājus bez savainojumiem, un pilnvērtīgi sagatavoties sezonas svarīgākajam spēlēm.

Liepājnieki pirms šodienas spēles savā laukumā ar rezultātu 5:1 bija uzvarējuši Lidas ‘’Lidu’’, bet ‘’Šahtjor’’ savu skatītāju priekšā ar rezultātu 1:2 piekāpušies ‘’Gomeļ’’ komandai. Pēc šīs uzvaras metalurgi BAČ regulārās sezonas kopvērtējumā ir nostiprinājušies 5. vietā ar izcīnītiem 78 punktiem 47 spēlēs. ‘’Šahtjor’’ pēc aizvadītām 47 spēlēm ar izcīnītiem 84 punktiem ir 4. vietā.

Liepājnieku treneri šovakar savas komandas vārtos atkal bija ielikuši metalurgu nomināli pirmo vārtsargu J.Kalniņu. Kā rezerves vārtsargs liepājniekiem tika pieteikts J. Auziņš.

Pirmajā periodā komandas pie vārtu guvuma netika. Vairākas labas iespējas bija abām komandā, tomēr nevienu no tām izmantot tās nespēja.

Spēles rezultāts tika atklāts otra perioda 42 sekundē, kad neveiksmīgi nospēlēja metalurgu vārtsargs. Mājinieki spēles rezultātu izlīdzināja perioda sestajā minūtē, kad precīzs bija A. Baburins. Perioda otrā puse bija asumiem bagāta, un tas viss noveda pie kautiņa perioda izskaņā. Kad līdz perioda beigām bija mazāk par divām minūtēm viesi atkal izvirzījās vadībā pēc veiksmīga ripas rikošeta liepājnieku vārtos.

Trešā perioda vienīgos vārtus guva pretinieki pašā spēles izskaņā, kad liepājnieki jau bija noņēmuši vārtsargu, lai panāktu rezultāta izlīdzinājumu. Līdz ar liepājnieki piedzīvoja zaudēju ar rezultātu 1:3.

‘’Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda nākošo BAČ regulārā čempionāta spēli aizvadīs 22. februārī pulksten 17:30 Grodņā, kad tā tiksies ar vietējo hokeja klubu ‘’Ņeman’’

Šahtjor – Liepājas metalurgs – 1:3 (0:0;1:2;0:1)

Vārti: 20:42 0:1 Jefimenko (Čupris), 25:21 1:1 Baburins (Ševčenko;Zeltiņš), 37:56 1:2 Kambovičs (Navarenko; Šurko), 58:35 1:3 Dadonovs (tukšos vārtos) (Navarenko)

Vārtsargi: Jānis Kalniņš– Mihails Šibanovs

Soda minūtes: 33:39 (2:4;27:31;4:4)