Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

“Liepājas metalurgs” sezonas pirmajā spēlē pieveic “Himvolokno”

08.09.2010 19:17

Šās sezonas Baltkrievijas hokeja čempionāta pirmajā spēlē Liepājā SK “Liepājas metalurgs” ar rezultātu 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) uzvarēja Mogiļevas komandu “Himvolokno”.

Spēli metalurgi sāka tā, kā viņu galvenais treneris Valērijs Voroņins pirms sezonas solīja – pārsvarā uzturoties uzbrukuma zonā un aktīvi terorizējot sāncenšu vārtsargu Denisu Čiževski. Viesi pirmo reizi nopietni pārtraucēja mājinieku vārtsargu Dmitriju Žabotinski tikai trešajā minūtē, tiesa, ļoti bīstami. Kopumā pirmajā periodā liepājniekiem bija visai liels teritoriālais pārsvars, kuru viesi bieži vien likvidēja vien ar noraidījumu cenu (visā trešdaļā Mogiļevas ķīmiķiem 10 soda minūtes.) Pirmo no vairākumiem mūsējie sekmīgi realizēja – pēc skaistas izspēles sezonas pirmos liepājnieku vārtus guva aizsargs Sergejs Gubins (Katulis, Brahmanis). Trešdaļas turpinājumā gan neveicās ar vārtu gūšanu ne vienādos sastāvos, ne vairākumā, lai gan mūsējie 54 sekundes spēlēja piecatā pret trim viesiem.

Otrā perioda pirmajā pusē abas komandas naski pelnīja noraidījumus – katras vienības rēķinā sešas soda minūtes. Lielā mērā tieši biežā spēlēšana nepilnos sastāvos laupīja mačam organizētību. Nelielajā haosā savu iespēju tomēr nepalaida garām mājinieki. Individuāli meistarīgi nospēlēja pirmās maiņas uzbrucējs Vladimirs Mamonovs – apspēlēja pretinieku un raidīja ripu tālajā apakšējā vārtu stūrī – 36. minūtē 2:0 “Liepājas metalurga” labā.

Pēdējā perioda 5. minūtē ar spēcīgu metienu Edijs Brahmanis panāca 3:0, drīz pēc tam viesi krietni aktivizējās, tomēr viņiem neizdevās atgūt pat ne vienus vārtus, lai gan pēdējā minūtē mūsējo pretinieki nomainīja vārtsargu pret laukuma sesto spēlētāju.