Otrdiena, 14. jūlijs Ritvars, Oskars, Anvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mērķtiecīgais darbarūķis Haralds Egle tiek tuvāk NHL

Mērķtiecīgais darbarūķis Haralds Egle tiek tuvāk NHL
Haralds Egle mēģinājumu iekarot NHL turpina ar pievienošanos Kanādas pilsētas Vinipegas komandai "Moose". (Foto: Ģirts Gertsons)
27.04.2020 06:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Liepājas hokeja audzēknis Haralds Egle parakstījis divu gadu līgumu ar Amerikas Hokeja līgas (AHL) komandu Manitobas “Moose” un nokļuvis tuvāk NHL, jo aļņi ir citas Vinipegas vienības “Jets” fārmklubs.

No ASV uz Kanādu

23 gadus vecais Egle iepriekšējās četras sezonas pavadīja Nacionālajā koledžu sporta asociācijā NCAA, pārstāvot Klārksona Universitātes komandu “Golden Knights”.

Savā pēdējā sezonā viņš zeltīto bruņinieku labā 32 mačos guva 14 vārtus un 18 reizes rezultatīvi piespēlēja, bet kopumā Egle četru sezonu laikā NCAA 135 spēlēs tika pie 105 (44+61) rezultativitātes punktiem.

H. Egle ir “Liepājas metalurga” audzēknis un 2010./2011. gada sezonā 14 gadu vecumā metalurgu U18 komandas labā Latvijas jaunatnes čempionātā sakrāja 16 (5+11) rezultativitātes punktus 8 spēlēs.

Nākamo sezonu Haralds jau sāka Ziemeļamerikā, kur viņa pirmā komanda bija Grīnmauntinas “Glades” gan EmJHL (“Empire Junior Hockey league”), gan EJHL (“Eastern Junior Hockey league”).

Turpmākajās sezonās Egle diezgan regulāri mainīja komandas un pārstāvēja “Portland Jr. Pirates”, “Muskegon Lumberjacks”, “Madison Capitols” un “Chicago Steel”, kas visas spēlē vadošajā ASV junioru līgā USHL.

Vēlāk hokejists iestājās privātajā Klārksonas Universitātē, kas atrodas Ņujorkas štata Potsdamas ciematā netālu no Kanādas robežas.

Liepājnieka jaunā darbavieta Vinipegā, braucot pa zemes ceļiem, atrodas vairāk nekā 2200 kilometru attālumā no sportista iepriekšējās mājvietas.

Manitobas aļņi AHL sezonas pārtraukšanas brīdī ieņēma pēdējo vietu līgas Centrālajā divīzijā. Vienība ir Vinipegas “Jets” fārmklubs un spēlē tajā pašā arēnā, kurā Nacionālās hokeja līgas komanda. Savukārt iznīcinātāji pasaules spēcīgākās hokeja līgas Rietumu konferencē pēc regulārās sezonas 71 spēles ieņem 6. vietu.

H. Egle pārstāvējis visas Latvijas jaunatnes izlases, sākot no U16 un beidzot ar U20, bet pieaugušo valstsvienībā vēl nav spēlējis. Pēdējā no trim iesaukumiem U20 izlasē Haralds šī vecuma izlasei 2015. gada nogalē Austrijā palīdzēja izcīnīt ceļazīmi uz U20 pasaules čempionāta elites divīziju.

H. Egle nav draftēts NHL, bet 2013. gadā Doņeckā notikušajā KHL draftā liepājnieku pirmajā kārtā ar 27. numuru izvēlējās Jaroslavļas “Lokomotiv”.

Mācēja domāt taktiski

Jaunieša kādreizējais treneris Maksims Bogdanovs, kurš pirms četrarpus gadiem piedalījās “Kurzemes Vārda” sarunā ar H. Egli, kā arī Gvido Jansonu un Vjačeslavu Minajevu, kuri tikko atgriezās no U20 pasaules čempionāta, tolaik paslavēja Liepājas hokeja skolu un uzsvēra, ka labus hokeja pamatus puiši ieguva tieši Liepājā.

Liepājas lomai viņa izaugsmē piekrita arī Haralds, stāstot, ka Amerikā viņš sapratis, ka to, ko viņš iemācījās Liepājā, amerikāņi 15 gadu vecumā vēl neprot: “Kamēr Amerikā vēl spēlē pēc principa skrien un met, tikmēr es jau mācēju domāt taktiski.” Tomēr divu kontinentu atšķirīgie spēles stili liepājniekam nav traucējuši, jo amerikāņu spēles stils mazos laukumos viņam ļoti iet pie sirds.

Haralds sākotnēji Mičiganā dzīvoja latviešu izceļotāju pēcteču ģimenē, ar ko viņš sazinājās arī pēc dzīvesvietas maiņas un kas ciemojās arī pie spēlētāja ģimenes, tādējādi pirmoreiz dzīvē apmeklējot savu senču dzimteni Latviju.

Tāpat H. Egle savulaik stāstīja, ka no viņa līgas kādi 98 procenti spēlētāju saņem uzaicinājumus spēlēt augstskolu komandās un tikai retajam nav pārrunu ar augstākajām mācību iestādēm. Tiesa, pat sportista stipendija augstskolā vēl negarantē bezmaksas studijas, jo lielākās augstskolas sedzot 80 procentus no stipendijas, bet pārējā maksa, kas bija vēl kādi 15–20 tūkstoši dolāru, ir jāmaksā pašam. Mazākas augstskolas nosedzot aptuveni tikpat daudz no studiju maksas, bet pārējā summa ir krietni mazāka – vien kāds tūkstotis dolāru.

NCAA jeb ASV Studentu sporta asociācijas hokeja līgas popularitāte ir visai augsta, tiesa, varbūt ne visos reģionos, jo Amerikas Savienotās Valstis šajā ziņā varot nosacīti dalīt basketbola un hokeja reģionos. Hokeja reģions ir Amerikas austrumos, piemēram, Bostonā. “Kad nodzīvoju šajā reģionā divus gadus, tad redzēju, ka cilvēki iet uz spēlēm, arēnas ir pārpildītas. Tas pats ir Viskonsinas štatā, kura universitātei ir arī liela basketbola sistēma, bet šajā skolā ir 40 000 studentu, kas piepilda tribīnes gan hokejā, gan basketbolā. Viņi vispār visus sporta veidus apmeklē,” mūsu laikrakstam tolaik stāstīja Haralds.

KOMENTĀRS

Haralda Egles kādreizējais treneris MAKSIMS BOGDANOVS:
– Ir parādījies vēl viens hokejists, ar ko mēs varam lepoties, gaidām nākamos. Haralds jau no bērnības ir mērķtiecīgs darbarūķis. Viņam nekad nepatika zaudēt, visu laiku gāja uz saviem mērķiem. Tagad ir nokļuvis vienu soli tuvāk savam lielajam mērķim. Vai var teikt, ka Haraldam piemīt līdera dotības, ja reiz viņš Latvijas U20 izlasē ir bijis kapteiņa asistents? Jā, protams.

Haralds ir fiziski spēcīgs, labs spēka spēlē, var labi saglabāt ripu un ir labrocis, kas procentuāli hokejā ir mazāk nekā kreiļu.

Nokļūšana NHL? Viss būs atkarīgs no viņa, un, protams, jābūt arī veiksmei. Jāprot atrasties īstajā laikā īstajā vietā. Novēlu viņam, lai mēs ātrāk redzētu viņa debiju NHL. Esmu maksimālists.

VIZĪTKARTE

– Dzimis 1996. gada 11. maijā Liepājā.
– Augums: 178 centimetri.
– Svars: 88 kilogrami.
– Jaunatnes komanda: “Liepājas metalurgs”.
– Pozīcija laukumā: labās malas uzbrucējs.
– Nūjas satvēriens: labais.
– 2018./2019. gada NCAA čempions.
– 2018./2019. gada sezonā iekļuva NCAA otrajā All-Star izlasē.
– Līgums ar “Moose” spēkā līdz 21./22. gada sezonai.

KARJERA

2010./11.               “Metalurgs”                           Latvija U18
2011./12.               “Glades”                                 EmJHL, EJHL
2012./13.               “Portland Jr. Pirates”           EJHL
2013./14.               “Muskegon Lumberjacks”
2014./15.               “Madison Capitols”              USHL
2015./16.               “Madison Capitols”              USHL
“Chicago Steel”
2016./17.               “Clarkson Univ.”                   NCAA
2017./18.               “Clarkson Univ.”                   NCAA
2018./19.               “Clarkson Univ.”                   NCAA
2019./20.               “Clarkson Univ.”                   NCAA
2020./21.               “Manitoba Moose”               AHL

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz