Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Metalurgs” Kontinentālajā kausā zaudē Kazahstānas “Beibarys”

19.10.2012 16:30

‘’Liepājas metalurgs’’ hokeja komanda šodien aizvadīja pirmo spēli Somijas pilsētā Vaasa notiekošajā IIHF Kontinentālā kausa izcīņas otrā kārtā tiekoties ar patreizējiem Kazahstānas čempioniem ”Beibarys Atyrau”. Liepājnieki piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 3:5.

Metalurgu treneri savas komandas vārtu drošību bija uzticējuši Jānim Kalniņam, bet kazahu komandas vārtus sargāja Latvijas hokeja audzēknis Mārtiņš Raitums, kurš jau vairākas sezonas ir šīs komandas pamatvārtsargs.

Spēles pirmo periodu ļoti veiksmīgi iesāka liepājnieki, kas jau 47. sekundē atklāja spēles rezultātu. Vārtus guva G. Skvorcovs. Perioda 11. minūtē kazahi panāca izlīdzinājumu, jo vārtus guva P.Akolzins. Tomēr tas vel nebija viss, jo E. Brancis perioda 15. minūtē izmantojot liepājnieku vairākumu, atkal vadībā izvirzīja metalurgus. Abus vārtus liepājnieki guva no vārtu priekšas, kamēr pretinieki pie sava vienīgā vārtu guvuma tika, metot no vidējas distances. Metienu attiecība pēc pirmā perioda 18:16.

Otrā perioda astotajā minūtē kazahi atstāja liepājniekus vairākumā, un L. Bajaruns ar saviem maiņas partneriem to izmantoja, tādējādi metalurgi jau ieguva divu vārtu pārsvaru. Kazahi nepadevās, un mazliet vairāk kā pēc vienas minūtes A. Jegorovs samazināja gūto vārtu starpību. Perioda 11. minūtē kazaki nomanīja vārtsargu M. Raitumu pret rezervistu M. Nemoloduševu. Sešas minūtes līdz perioda beigām liepājnieki pretiniekam deva iespēju spēlēt vairākumā, bet to kazahi nespēja izmantot. Abus vārtus komandas guva no vidējas distances, un metienu attiecība otrā periodā 16:12.

Trešā perioda ceturtajā minūtē kazahu komandas somu leģionārs K.Sihvonens, gūstot vārtus no vārtu priekšas, panāca rezultāta izlīdzinājumu. Perioda vidū abas komandas nopelnīja pa noraidījumam, bet tas nekādas izmaiņas spēles rezultātā nenesa. Perioda 18. minūtē vēlreiz izcēlās K. Sihvonens, un liepājnieki jau nokļuva iedzinēju lomā. Mazliet vairāk kā vienu minūti līdz spēles beigām metalurgi noņēma vārtsargu, un laida laukumā sesto laukuma spēlētāju. Tas tomēr cerēto rezultātu nedeva, jo K. Sihvonens, metot ripu tukšos vārtos, guva savus trešos vārtus šai spēlē. Metienu attiecība trešajā periodā 13:12.

SK,,Liepājas metalurgs’’ hokeja komandas sastāvs spēlei.

_____________________________________________________________________
‘’ Beibarys’’ – ‘’Liepājas metalurgs’’- 5:3 (1:2,1:1,3:0)

Vārti: 00:47 0:1 Skvorcovs (Brancis),10:28 1:1 Akolzins (bez piespēles),14:58 1:2 Brancis(vairākumā) (Skvorcovs;Birziņš), 28:11 1:3 Bajaruns (vairākumā) (Skvorcovs; Brancis), 29:29 2:3 Jegorovs (Antonovs), 43:43 3:3Sihvonens (Šarifjanovs), 57:53 4:3 Sihvonens (Trjasunovs;Argokovs), 58:47 5:3 Sihvonens (tukšos vārtos) (Šarifjanovs)

Vārtsargi: Mārtiņš Raitums (no 30:50 minūtes M. Nemoloduševs) – Jānis Kalniņš (līdz 58:24. minūtei)

Metieni pa vārtiem: 47:40

Soda minūtes: 6:6