Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

MHL-B uzvaru pēcspēles metienos svin “Liepājas metalurgs-2”

13.02.2013 19:15

“Liepājas metalurga-2” hokejisti šodien aizvadīja kārtējo izbraukumā spēli MHL-B grupas Ziemeļu-Rietumu divīzijā, kurā tā tikās ar Zeļenogradas (Krievija) hokeja kluba “Zeļenograd” spēlētājiem. Liepājnieki svinēja uzvaru ar rezultātu 6:5 pēcspēles metienu sērijā.

Liepājnieki ar saviem šodienas pretiniekiem šosezon jau divreiz bija tikušies savā laukumā un abās spēlēs svinējuši uzvaras ar rezultātiem 4:3 (OT) un 6:4. Jaunie metalurgi pirms šīsdienas spēles pēc aizvadītām 36 spēlēm ar izcīnītu 83 punktiem Ziemeļu-Rietumu divīzijā ieņēma 1. vietu (visā MHL-B grupā-3. vieta 31 komandas konkurencē.). Tikmēr “Zeļenograd” 36 spēlēs bija tikuši pie 74 punktiem, kas viņiem šai pašā divīzijā deva 2. vietu (visā MHL-B grupā 7. vietu). Abas komandas jau labu laiku atpakaļ nodrošinājušas sev vietu MHL-B grupas izslēgšanas spēlēs.

Metalurgu treneri savas komandas vārtu drošību bija uzticējuši V. Miščukam, bet laukuma spēlētāju sastāvā nebija nevien no tā saucamajiem “vecajiem” liepājnieku junioriem.

Spēles rezultātu pirmā perioda sestajā minūtē atklāja viesi, kad precīzs bija E. Homjakovs. Nepagāja pat minūte un L. Rimjans liepājnieku rezultātu dubultoja. Tomēr mājinieki nepadevās, un perioda 10. minūtē vienus vārtus atspēlēja. Spēles 13. minūtē mājinieki panāca rezultāta izlīdzinājumu. Perioda 15. minūtē I. Makarovs uz metalurgu vārtiem nopelnīja soda metienu, tomēr V. Miščuks bija meistarīgāks un veiksmīgāks par pretinieku spēlētāju.

Otrā perioda piektajā minūtē mājinieki pamanās gūt vārtus spēlējot mazākumā, un arī tas vel nebija viss, jo vel pēc minūtes mājinieki guva savus ceturtos vārtus. Liepājnieku treneri veica vārtsargu maiņu, un vārtos stājās R. Petkus. Un tagad jau pienāca kārta liepājniekiem, kuri gan neizmantojot divus mājinieku noraidījumus, spēlējot komandām vienādos sastāvos izdevās vienus vārtus atgūt. Otrais vārtu guvums aizvadītā spēlē L. Rimjanam.

Trešajā periodā abas komandas spēlēja ar daudziem noraidījumiem, bet neviena to neprata izmantot. Spēles 54. minūtē K. Planics panāca rezultāta izlīdzinājumu. I. Makarovs ar maiņas partneriem četras minūtes līdz trešā perioda beigām izmantoja noraidījumu mājinieku komandā, un vadībā jau izvirzīja metalurgus. Mājinieki veica vārtsargu maiņu, un tas viņiem palīdzēja, jo spēles 59. minūtē rezultāts atkal bija neizšķirts.

Spēles pamatlaiks beidzās ar neizšķirtu rezultātu, un līdz ar to komandas bija spiestas aizvadīt papildlaiku. Neskatoties uz iespēju liepājniekiem papildlaikā izmantot mājinieku noraidījumu, tomēr viņi to neizdarīja, un komandas bija spiesta mest pēcspēles metienu sērijas. Tajos veiksmīgāki un meistarīgāki bija liepājnieki, un izšķirošais metiens E. Homjakova rēķinā.

“Liepājas metalurgs-2” nākamo spēli aizvadīs rīt pulksten 16:30, kad atkārtoti tiksies ar šīsdienas pretiniekiem.

MHL-B grupas regulārais čempionāts
“Zeļenograd” – “Liepājas metalurgs-2”- 5:6 SO (2:2,2:1,1:2;0:0)

Vārti: 05:17 0:1 Homjakovs (Kaļinovskis), 06:08 0:2 Rimjans (bez piespēles), 09:02 1:2 Porjaģins (Alfjorovs), 12:102:2 Popļevins (Porjaģins; Vlasovs), 24:04 3:2 Rudakovs (mazākumā) (Lapins), 25:10 4:2 Ņikitins (Kurtanidze), 35:08 4:3 Rimjans (Kaļinovskis), 53:02 4:4 Planics (Mamčics; Hodzko), 55:56 4:5 Makarovs (vairākumā) (Mamčics; Homjakovs), 58:15 5:5 Ņikitins (Lapins), 5:6 Homjakovs (pēcspēles metiens),
Vārtsargi: Andrejs Ivanovs (no 56:56-Aleksandrs Kacevičs) – Vadims Miščuks (no 25:10-Reinis Petkus)
Metieni pa vārtiem: 30:25 (11:11;6:8;13:6)
Soda minūtes: 14:10+soda metiens (2:2;6:0;6:8)