Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Nepielikts punkts saturīgai hokeja sezonai

Nepielikts punkts saturīgai hokeja sezonai
Hokeja klubs "Liepāja" virslīgas regulāro sezonu pabeidza 4. vietā, bet lauvu izsalkums pacīnīties par sezonas galveno medījumu palika neremdēts valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa dēļ. (Foto: Ģirts Gertsons)
19.03.2020 07:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Tāpat kā daudzas aktivitātes, marta vidū pēkšņi pārtrūka arī Latvijas hokeja sezona. Regulārā čempionāta pēdējais mačs palika neaizvadīts, tāpēc bez diskusijām kabinetos nav iespējams paziņot viennozīmīgu gludās sezonas uzvarētāju. Hokeja klubs “Liepāja” uz šo titulu gan nepretendē. Mūsējie aizvadīja visai kvalitatīvu čempionāta pirmo posmu un pirms izslēgšanas spēļu sākuma pamatoti cerēja iesaistīties cīņā par virslīgas zeltu, tomēr oficiāli sezonu pabeidza 4. vietā.

Nav pārsteigums

Liepājas kluba direktors Mihails Vasiļonoks stāsta, ka tuvākajā laikā spēlētāji nodos formastērpu, klubs norēķināsies ar hokejistiem un tad lēnām sāks domāt par nākamo sezonu. “Ar kādiem čaļiem pagarināsim līgumu, no kādiem varbūt šķirsimies. Veidosim nākamās sezonas sastāvu,” tuvākos darba uzdevumus ieskicē M. Vasiļonoks.

Čempionāta otrā posma jeb izslēgšanas spēļu atcelšana nav bijusi negaidīta, uzskata kluba amatpersona: “Eiropā jau atcēla lielās līgas, un bija skaidrs, ka arī pie mums notiks tas pats. Domāju, ka visi tam bija gatavi. Tas bija pareizs lēmums.”

Jautāts, vai viņš savā garajā hokeja mūžā atceras kādu līdzīgu pārtraukumu šādas ārkārtējas situācijas dēļ, ko var salīdzināt varbūt vienīgi ar kara dēļ pārtrauktiem čempionātiem, Mihails atbild noraidoši: “Bija reizes, kad gripa no ierindas izsita pusi komandas, bet tādus gadījumus var saskaitīt uz pirkstiem. Šāds gadījums kā tagad gan nav bijis.”

Lai arī sezonas priekšlaikus beigas nebija iespējas ietekmēt, neliels rūgtums gan ir par to, ka nenotika play-off turnīrs, jo regulārā sezona lielā mērā tomēr ir uzskatāma tikai par gatavošanos izšķirošajām cīņām. Tomēr Latvijas gadījumā ir saskatāms arī kaut kas pozitīvs: “Labi, ka pie mums nenotika tā, kā KHL, kur komandas jau aizvadīja pirmās izslēgšanas spēles. Mēs tomēr nebijām pat sākuši play-off. Tagad ir tā, ka līdz ar regulārā čempionāta beigām ir beidzies viss. Neko darīt, lai arī komandas kaut ko plānoja attiecībā uz ieņemto vietu regulārajā čempionātā. Žēl, protams, ka nenotiek play-off, jo tas ir jebkura čempionāta saldais ēdiens.”

Līdz vakardienas pēcpusdienai Latvijas Hokeja federācija vēl nebija pieņēmusi gala lēmumu par vietu sadalījumu virslīgā. Uz 1. pozīciju pretendēja gan “Kurbads”, kam pēc visām 35 spēlēm bija 56 punkti, gan “Olimps”, kas ne savas vainas dēļ aizvadīja tikai 34 mačus un atpalika no ķēves dēla par vienas uzvaras tiesu jeb 2 punktiem.

M.Vasiļonoks domā, ka būtu bijis pareizi tomēr aizvadīt regulārās sezonas neizspēlēto maču, kurā olimpiešiem bija jātiekas ar gados jauno hokeja skolas “Rīga” komandu, kas laukumā nedrīkstēja doties pašvaldības aizlieguma dēļ.

Varbūt šīs sezonas izslēgšanas spēles varētu notikt vasarā vai pirms nākamās sezonas sākuma? Mihails šādu versiju uzskata par nerealizējamu, jo daudzas virslīgas komandas tikai augusta vidū sāk gatavoties. Čempionātā tomēr startē vairākas pusamatieru komandas, bet sezonas agrāks sākums nozīmētu, ka būtu arī agrāk jāsāk tai gatavoties, bet tas ir faktiski neiespējami.

Starp līderiem

Vērtējot virslīgas 2019./2020. gada sezonu, M. Vasiļonoks iezīmē vairākas pozitīvas tendences saistībā ar HK “Liepāja”. Viņš atgādina, ka pirmais uzdevums bija iekļūt izslēgšanas spēlēs. Regulāro čempionātu komanda aizvadīja visai labi un stabili turējās starp izteiktajām četrām vadošajām komandām. Izslēgšanas spēļu iznākumu ir sarežģīti prognozēt, lauvas, protams, varēja arī izstāties pirmajā kārtā, tomēr komanda izšķirošajām cīņām gatavojās nopietni un cerēja, ka būtu izdevies nospēlēt sekmīgi.

Klubs ir gandarīts par komandas sekmīgo komplektēšanu, kas ļāva Liepājā atgriezties šejienes hokeja audzēkņiem.

Gandarījums ir arī par mūsējo pirmo virknējumu jeb triecienmaiņu. Traumas dēļ no tās uz diezgan ilgu laiku izkrita komandas līderis Bruno Zabis, kura divu mēnešu prombūtne, iespējams, liedza liepājniekiem regulāro sezonu pabeigt augstākā pozīcijā.

Kādreizējam Latvijas leģendārajam vārtsargam ir gandarījums arī par spēcīgi nokomplektēto vārtsargu līniju. Tāpat “Liepāja” deva iespēju sevi apliecināt kluba JAHL komandas jauniešiem, uz kuru palīdzību lauvas cer jau nākamajā sezonā.

“Iemesla priekam ir daudz, vienīgi – mēs čempionātu gribējām pabeigt 1. vietā, taču sanāca tā, kā sanāca. Toties izdevās tas, kas bija atkarīgs no mums, – komplektēšana, azartisks un fizisks hokejs. Zabis, Kaļeiņikovs un Diļevka bija visas līgas rezultatīvākie spēlētāji. Starp rezultativitātes līderiem bija arī aizsargs Freimanis. Nepievīla vārtsargi, bija labi jaunie,” vērtē M. Vasiļonoks.

Par komandas snieguma stabilitāti liecina arī tas, ka liepājniekiem šajā sezonā nav bijis vairāk par diviem zaudējumiem pēc kārtas. Ar divām secīgām neveiksmēm mūsējie gan pabeidza šo sezonu, taču šādas mikrosērijas viens no iemesliem ir dažu vadošo hokejistu atpūtināšana pirms izslēgšanas spēlēm. Šī iemesla dēļ mačā pret “Kurbadu” nespēlēja Freimanis, Kaļeiņikovs un Diļevka.

Liepājas kluba direktors nākotnē raugās ar cerību, ka nākamo sezonu izdosies sākt ierastajos termiņos: “Negribas ticēt, ka viss turpināsies ļoti ilgi. Gatavosimies.”

Liepājas komanda parasti jaunajai sezonai sāk gatavoties jūlijā, bet līgumi ar spēlētājiem stājas spēkā 1. augustā un ilgst līdz marta beigām. Latvijas ierastā prakse ir tāda, ka, iekļūstot izslēgšanas spēlēs, līdz to beigām pagarinās arī hokejistu kontrakts. Eiropas kopējās tendences ir aptuveni tādas pašas – spēlētājiem līgums ar klubu ir spēkā 8–10 mēnešus.

Vai ārkārtējais stāvoklis un tā iespējamā ietekme uz ekonomiku nākotnē varētu samazināt Latvijas hokeja virslīgas spēlētāju algu? M. Vasiļonoks vismaz pagaidām sliecas domāt, ka nē, jo jau šobrīd pašmāju čempionātā hokejistiem alga nav ļoti liela, un cerams, ka tā nesaruks.

Kluba direktoram žēl par sezonai nepielikto punktu arī tādēļ, ka halle beidzot bija saņēmusi jauno ledus tīrāmo mašīnu un esot uzstādīts arī jauns tablo, bet uz šo jaunumu novērtēšanu Liepājas hokeja līdzjutējiem būs jāpagaida līdz nākamajai sezonai, kam būtu jāsākas šoruden.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli