OHL čempionāta vienīgajā spēlē “Liepāja” svin pārliecinošu uzvaru

Vienīgajā “Optibet” hokeja līgas (OHL) sestdienas mačā “Liepāja” viesos svinēja pārliecinošu panākumu, piecus vārtus gūstot jau pirmajā periodā.

10.10.2020 16:33

“Liepāja” viesos ar 8:3 (5:2, 1:1, 2:0) pieveica “Prizma”/IHS, kas piedzīvoja jau ceturto neveiksmi pēc kārtas.

Mača otrajā minūtē vadības grožus ieguva mājinieki, jo ar precīzu metienu skaitliskajā vairākumā izcēlās Raivis Kurņigins. Viesi gan atbildi parādā nepalika un no ceturtās līdz 11.minūtei guva trīs bezatbildes vārtus. Piektajā minūtē 1:1, spēlējot skaitliskajā vairākumā, panāca aizvadītā septembra līgas vērtīgākais spēlētājs Raivo Freidenfelds, bet 10. un 12.minūtē attiecīgi izcēlās Māris Mieris un Egīls Kalns.

14.minūtes ievadā Armands Bērziņš rezultāta starpību samazināja līdz minimumam, taču Artūra Mickēviča un Mārtiņa Giptera “goli” vairākumā liepājniekiem uz ģērbtuvēm ļāva doties ar drošu vadību – 5:2. “Prizmas” hokejisti arī otro periodu iesāka aktīvāk nekā pretinieki, jau pirmajā minūtē izceļoties Kristapam Riekstiņam, tomēr pēc 40 nospēlētām minūtēm “Liepāja” aizvien bija vadībā ar trim vārtiem, jo mača 36.minūtē vēlreiz izcēlās Kalns.

Noslēdzošajās 20 minūtēs viesi vadības grožus neizlaida un atrāvienu palielināja ar Klāva Plānica un Mickēviča vārtiem, svinot otro panākumu pēc kārtas.

Jau ziņots, ka “Zemgale”/LLU konstatēti divi saslimšanas gadījumi ar Covid-19, kā rezultātā uz nenoteiktu laika pārcelts sestdien plānotais mačs ar “Mogo”/LSPA vienību.

Tāpat sestdien nenotika spēle starp Daugavpils “Dinaburga” un Hokeja skolas “Rīga” komandām, jo septembra izskaņā Latgales klubā vairākiem spēlētājiem noteikta saslimšana ar Covid-19. Šī iemesla dēļ daugavpilieši bija spiesti izlaist nākamās četras spēles, kuru jaunais norises laiks, visticamāk, būs zināms nākamnedēļ.

Turnīra tabulas vadībā ar 12 punktiem astoņos dueļos ir “Liepāja”, tālāk ar 11 punktiem septiņās spēlēs seko “Olimp”/”Venta 2002”, bet vadošo trijnieku ar desmit punktiem noslēdz “Mogo”/LSPA, kurai ar tikpat punktiem sešos mačos seko “Zemgale”/LLU. Hokeja skola “Rīga” astoņās spēlēs tikusi pie pieciem punktiem, par diviem mazāk ir “Prizmai”/IHS, kamēr Daugavpils “Dinaburga” četros mačos palikusi bešā.

2020./2021.gada sezonā OHL spēlē “Mogo”/LSPA, “Olimp”/”Venta 2002”, “Zemgale”/LLU, Hokeja skolas “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga”, “Prizma”/IHS un “Liepājas” komandas.

Pagājušajā sezonā Latvijas virslīgā spēlēja astoņas komandas, taču 2020./21.gada sezonā būs par vienu komandu mazāk, jo turnīrā nespēlē “Kurbads”.

Aizvadītajā sezonā izslēgšanas spēles netika aizvadītas, bet par vietējā čempionāta uzvarētāju tika pasludināta “Olimp”. Turnīra jaunpienācēja izšķirošos punktus ieguva pēc tam, kad “Rīga” neieradās uz sezonas pēdējo maču ar “Kurbads” vienību.

“Olimp” līdz ar panākumu OHL nopelnīja iespēju startēt Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Kontinentālajā kausā, taču starptautiskās sacensības tika atceltas.