Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

”Olimp” nomētā Jučeru un sēriju pret ”Liepāju” uzsāk ar sauso uzvaru

Šodien Optibet hokeja līgas otrās pusfināla sērijas pirmajā spēlē visai pārliecinošu panākumu izcīnīja ”Olimp/Venta 2002”, kas ar 2:0 pārspēja HK ”Liepāju”, tādējādi panākot sērijā līdz četrām uzvarām 1:0.

23.03.2021 21:20

Šodien Optibet hokeja līgas pusfināla sēriju savā starpā uzsāka ”Olimp/Venta 2002” pret ”Liepāju”. Izslēgšanas turnīrs sākās 22. martā, kad ”Mogo/LSPA” izmantoja ”Zemgales” kļūdas un papildlaikā uzvarēja ar 4:3.

Spēli aktīvāk uzsāka mājinieki, kuri astotajā minūtē prata izvirzīties vadībā. Lielo spiedienu uz Māra Jučera vārtiem vienā no uzbrukumiem spēja izmantot Maksims Širokovs, kurš ripu raidīja vārtu devītniekā. ”Olimp” ar ātru spēli arī turpmākajā perioda gaitā bija bīstamāki uzbrukumā un ”Liepāju” divas reizes no vārtu zaudējuma glāba stabs. Savukārt pretiniekiem dižu iespēju izcelties nebija, uz Kārļa Zakrevska vārtiem metot tikai sešas reizes. Pirmajā periodā komandas spēlēja disciplinēti, nenopelnot nevienu noraidījumu.

Otrais periods iesākās citādākā gultnē. Liepājnieki kļuva aktīvāki, vairākkārtīgi apdraudot ”Olimp” vārtus. Perioda vidusdaļā mājinieki spēli izlīdzināja, kamēr pretiniekiem, līdzīgi kā pirmajā periodā, atkal nekas nesanāca uzbrukumā. Otrā perioda 14. minūtē kāda no komandām nopelnīja pirmo noraidījumu mačā, kad liepājnieki nepareizi nomainījās un seši spēlētāji atradās laukumā. ”Olimp” neprata izmantot ne tikai šo noraidījumu, bet arī trešdaļas izskaņā esošo. Rezultāts uz tablo pirms trešās trešdaļas bija nemainīgs – minimālā vadībā atradās mājinieki.

Trešā trešdaļa iesākās ar ”Olimp” dominanci uzbrukumā, taču no otro vārtu zaudējuma liepājniekus glāba vienīgi Māra Jučera veiksmīgā spēle. Līdzīgi kā pirmajā periodā, arī trešajā savu ofensīvu mājinieki prata pārvērst vārtu guvumā. Pēc Aleksandra Jerofejeva metiena atlēkušo ripu pirmais uztvēra Fjodors Jarovinskis, kurš dubultoja pārsvaru – 2:0. Pēdējā minūtē liepājnieki pirmo reizi spēlē ieguva iespēju spēlēt vairākumā, pēc kā nomainīja Māri Jučeru pret sesto laukuma spēlētāju, taču rezultāts nemainījās.

Olimp/Venta 2002 – Liepāja 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Vārti: 7:26 A.Širokovs (Bajaruns) 1:0, 43:44 Jarovinskis (Galoha, Jerofejevs) 2:0
Soda minūtes: 2:6
Metieni: 59:27
Vārtsargi: Kārlis Zakrevskis – Māris Jučers