Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Papildināts – Mājās pret “Latgali” atkal pārliecinoši

04.11.2007 11:27

0

Divas kārtējās “Samsung” premjerlīgas spēles nedēļas nogalē aizvadījuši “Liepājas metalurga” hokejisti, kas savā laukumā divreiz tikās ar Daugavpils “Latgali” un izcīnīja divas pārliecinošas uzvaras. No iepriekšējās tikšanās ar “Latgali” metalurgiem nepalika pašas pozitīvākās atmiņas, jo “Samsung” premjerlīgā tā bija jau pavisam cita komanda nekā Latvijas kausa izcīņas laikā, un divu cerēto uzvaru vietā mājup izdevās aizvest tikai divus punktus.

Metalurgi spēles joprojām aizvada vienīgi nedēļas nogalē, savukārt latgalieši trešdien spraigā cīņā pagarinājumā piekāpās Ogres bebriem, turklāt uz Liepāju devās vienīgi mača dienā, līdz ar to varēja paredzēt, ka svaiguma daugavpiliešiem būs krietni mazāk nekā mūsējiem. Viesu situāciju vēl vairāk sarežģīja ceļā saplīsušais autobuss, un Liepājā latgalieši ieradās ar metalurgu transportu. Tehniskās ķibeles ar braucamo lika pārcelt spēles sākumu par stundu vēlāk, bet pulksten 18 mača sākums tika atlikts vēl par desmit minūtēm.

Tā ievads bija visnotaļ pablāvs, mūsējie pa galvu pa kaklu nemetās revanšēties par zaudējumu abu komandu iepriekšējā tikšanās reizē, viesi savukārt centās, bet, kas gan var izdoties, ja spēles dienā jāveic brauciens pāri visai Latvijai.

Un tomēr tieši viesiem izdevās uzvarēt pirmo trešdaļu. Vispirms gan pēc Smirnova raidījuma ripa trāpīja pa vārtu stabu, bet ne šajā, ne citās epizodēs Andrejam neizdevās pārspēt sava tēva Igora vadīto komandas vārtsargu.

Savukārt latgalieši pirmajā trešdaļā izmantoja divas mūsējo paviršības, bet metalurgu labā vienīgos vārtus guva Feoktistovs. Otrā perioda ievadā Feoktistovs raidīja vēl vienu ripu daugavpiliešu vārtos, izlīdzinot rezultātu. Līdz perioda vidum mūsēji jau izvirzījās vadībā ar divu ripu pārsvaru. Vispirms Ozols, spēlējot mazākumā, nozaga ripu viduszonā un ietrieca to tuvajā augšējā stūrī, bet pēc trim minūtēm Mamonovs saņēma Kuļibabas piespēli no aizvārtes – jau 4:2.

Spēles gaita neliecināja, ka viesi vēl ko varētu glābt, bet papildus drošībai prasījās vēl kādi gūti vārti. Tos mūsējie arī guva, turklāt to izdarīja ārkārtīgi skaisti. Tāla Kniksta piespēle, Fiļimonovs izrāvās pa kreiso malu, aizslidoja uz vārtu priekšu un panāca 5:2, bet vēl pēc minūtes jau pats Kniksts precīzi uzšķēla no zilās līnijas. Tiesa, mūsēji ne jau pirmo reizi sezonā pārlieku uzticējās Žabotinskim – ar pirmo metienu Dima tika galā, bet pie atsistās ripas pirmais bija Sauļus Limonts – 6:3.

Varēja prognozēt, ka otrajā spēlē visi būs atguvušies no brauciena un cīnīsies sekmīgāk. Lielā mērā šī prognoze attaisnojās, bet arī metalurgu sniegums svētdien bija kvalitatīvāks, nekā pirmajā mačā. Mūsējie demonstrēja ātru, kombinacionālu hokeju, un tie skatītāji, kas bija izvēlējušies apmeklēt hokeju, nevis futbolu, noteikti nejutās vīlušies. Vēl jo vairāk tādēļ, ka liepājnieki ar katru trešdaļu aizvien paaugstināja savu rezultativitāti un viņu sniegums bija pārliecinošs, pat sešas minūtes pēc kārtas spēlējot mazākumā. Interesanti, ka desmit vārtus metalurgu labā guva astoņi spēlētāji: pa diviem – Kiriļenko un Koreškovs, bet pa vieniem – Gubins, Feoktistovs, Feldmanis, Borisenko, Lelens un Pliskausks. Žabotinskim savukārt maču pabeigt sausā neļāva viesu uzbrucēja Denisa Martjusova precīzais metiens pusotru minūti līdz mača beigām.

Citi nedēļas nogales spēļu rezultāti: “Rīga 2000” – “Big Diamonds” 2:1 (pagarinājumā) un 6:2, “ASK/Ogre” – “Energija” 5:4 un 7:2.

Nākamnedēļ “Liepājas metalurgs” vēlreiz tiksies ar “Latgales” hokejistiem – mūsējie vienīgo spēli svētdien aizvadīs Daugavpilī.

“Liepājas metalurgs” – “Latgale” 6:3 (1:2, 3:0, 2:1) un 10:1 (2:0, 3:0, 5:1).

“Liepājas metalurgs”: vārtsargs – Žabotinskis; pirmā maiņa: aizsargi – Ivanovs, Feldmanis, uzbrucēji – P.Borisenko, Ozols, Fiļimonovs; otrā maiņa: aizsargi – Kniksts, Ļouškins, uzbrucēji – Smirnovs, Pliskausks, Lelens; trešā maiņa: aizsargi – Tjoluškins, Gubins, uzbrucēji – Kiriļenko, Mihailovs, Mamonovs; ceturtā maiņa: aizsargs – Čirkovs, uzbrucēji – Grāvītis, Feoktistovs, Kuļibaba, Koreškovs.