Sestdiena, 2. decembris Sniedze, Meta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Rūdolfs Balcers: “Hokejs ir mentāla spēle”

Apvaldīts, nosvērts darbarūķis. Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Rūdolfs Balcers pēc triumfālās sagaidīšanas galvaspilsētā nedēļu pavadīja Norvēģijā, bet tad iegriezās dzimtajā Liepājā, kur paspēja gan tikties ar līdzjutējiem, gan uzspēlēt basketbolu labdarības spēlē. Atvaļinājums hokejistam gan šovasar būs īss.

Rūdolfs Balcers: “Hokejs ir mentāla spēle”
Foto: Edijs Pālens/LETA
Foto: Edijs Pālens/LETA
22.06.2023 06:00

Emīls Dreiblats

"Kurzemes Vārds"

Neesi noguris no uzmanības apliecinājumiem?

– Visiem jau gribas bildes un parakstus. Liepājā, Čakstes laukumā pasākuma rīkotāji solīja, ka neviens līdzjutējs nepaliks bešā, bet reāli jau to nevar izdarīt. Cik varēju, tik darīju.

Uz ielas atpazīst?

– Es tā baigi nekur neesmu staigājis. Rīgā pirms čempionāta to gan varēja sajust. Pirms pāris gadiem man līdzi bija atbraukusi draudzene, un es viņu brīdināju, ka var gadīties tā, ka man uz ielas nāk klāt līdzjutēji. Nu lai viņa zina, ka tā var būt.

Un toreiz neviens nepienāca. Viņa kopš tā laika par to mēdz pajokot un atgādināt.

Bet šogad… vēl pirmajā dienā, kad hokejistu viesnīcā bija ļoti maz, mēs ar Šilovu staigājām, un ik pa brīdim kāds nāca klāt un lūdza, vai nevar bildi uztaisīt.

Saistībā ar tevi un atpazīstamību klīst leģenda, ka tavā pirmajā pasaules čempionātā pirms pieciem gadiem tevi neesot atpazinuši pat daļa izlases hokejistu. Brīnījušies, kas tas par svešu čali, kas kāpj autobusā.

– Tā tur tāda puspatiesība, neatceros, kurš to visu palaida, Bukarts laikam. Es uz to čempionātu ierados pēdējā brīdī, vakarā ielidoju Rīgā, un nākamajā dienā lidojām uz Dāniju.

Ar lielu daļu spēlētāju patiešām satikos pirmo reizi, un tad nu viņi no tā uztaisīja baigo kuriozo stāstu.

Katru gadu izlasē ienāk jauni spēlētāji. Dažus varbūt vārda pēc ir dzirdējuši, bet sezonas gaitā jau nesatiekas.

Tev gan ir īpašs talants nelēkt acīs. Tevi var nepamanīt vai neatpazīt…

– Ja? Vispār jau tā laikam ir – pārējie no čempionāta soctīklos liek bildes, es skatos – un nevienā neesmu. Ir jau tādi hokejisti, kas vairāk tendēti uz uzmanības piesaistīšanu, es laikam esmu cits tips.

Pēc bronzas spēles TV tiešraidē diezgan ilgi varēja sekot līdzi notikumiem ģērbtuvē, bet tev arī šis brīdis gāja secen…

– Jā, es tur nemaz nebiju. Aizrāva uz dopinga kontroli. Vispār bija baigā škrobe. Tikko nonācu no ledus, tā redzu – jā, stāv un gaida mani.

Es vēl mēģināju kaut kā izšmaukt, bet tas jau nav iespējams.

Aizgāju uz ģērbtuvi, ātri noģērbos, domāju, ātri visu nokārtošu, bet tur jau nekas ātri nenotiek. Sēdēju, sēdēju, beigās, kad atgriezos ģērbtuvē, tur jau viss bija beidzies.

Dalās domas par to, kurš čempionātā bija īstais lūzuma punkts, kad Latvijas izlasei spēle aizgāja no rokas. Es tādu īstu komandas sapratni un pārliecību par to, kas jādara, ieraudzīju tikai pārliecinošajā uzvarā pār Kazahstānu. Citi uzskata, ka uzvara pār Čehiju pagarinājumā bija īstais lūzuma brīdis.

– Grūti teikt. Sākām slikti, pret Kanādu pārdegām. Un arī tribīnes laikam pārdega. Mēs ar čaļiem runājām, ka kaut kā ļoti klusi tie līdzjutēji. Visi laikam gaidīja, gaidīja… To spēli norakām, arī nākamo izlaidām, un pret čehiem punkti bija jāņem. Un tur laikam bija tas īstais lūzums.

Es pat nevaru iedomāties, ko Haris (Harijs Vītoliņš, izlases galvenais treneris, aut. piez.) pēc spēles būtu teicis, ja mēs būtu zaudējuši. Tagad viņš teica, ka viss tikai sākas.

Rūdolfs Balcers uz īsu brīdi paviesojās dzimtajā Liepājā un prom bija. Ziemeļamerika un Norvēģija – tās ir pasaules malas, kurās viņš uzturas visvairāk. Foto: Aigars Prūsis

Protams, sapratne uzlabojās ar katru spēli. Arī man, jo es jau [izlases] nometnē nebiju divus mēnešus. Pret kazahiem septiņi iemestie goli deva papildu pārliecību, bet, izņemot šo spēli, visas pārējās bija rezultāta ziņā līdzīgas.

Nav čempionātā vāju komandu.

Beigās nospēlējām pareizi īstajā brīdī un tas deva iespēju cīnīties par kaut ko vairāk. Un pēc tam, atskatoties atpakaļ, tu jau vairs nedomā, ka mēs knapi norvēģus uzvarējām.

­– Tev pašam pirmais gols turnīrā bija uzvaras vārti pret Šveici.

– Klubu sezonā es pēdējās piecās spēlēs izslēgšanas mačos arī neko neiemetu. Atbraucu uz čempi, te arī nekrīt vienu spēli, otru. Kaut kas jau galvā sāk rosīties… Bija vismaz rezultatīvas piespēles, un zināju, ka kādā brīdī kaut kam ir jāiekrīt.

Atceros, beidzās pamatlaiks, es slidoju uz soliņu un redzu, ka Ābols laukuma vidū stāv paceltām rokām. Pie sevis nodomāju, paga, paga, mums taču vēl jāuzvar. Vēlāk skatījos spēles ierakstu, un tur amerikāņu komentētāji teica, ka latvieši pēc pamatlaika nezina, ko darīt, grib jau svinēt, it kā būtu uzvara.

Bet iemest uzvaras vārtus bija patīkami.

Atceros, iemetu, pagriezos un ieraudzīju visu arēnu – atceros tās dažas sekundes, pirms līdzjutēji pielec kājās.

Es jau redzēju, ka esmu iemetis, bet skatītājiem tas aiziet mirkli vēlāk. Pēc tam jau piebrauca komandas biedri, sakrita virsū…

Pieminēji sezonu klubos, kuru par veiksmīgu tavā gadījumā nevar nodēvēt. Muļķīga apstākļu sakritība?

– Jā, nu tur viss sagadījās tā, kā nevajadzēja. Floridā viss sākās neslikti, bet biznesa puse (NHL klubu algu griesti, aut. piez.) iegrozījās nelabvēlīgi un nokļuvu Tampā. Un es nebraucu uz turieni ar domu, ka esmu slikti spēlējis.

Runāju ar treneri, un teica, ka tā esot neveiksmīga sakritība, ka es tajā brīdī esmu izrādījies liekais. Nospēlēju divas spēlēs Tampā, trešajā mačā jau pirmajā maiņā guvu traumu. Atlabšana ilga divus mēnešus. Biju turpat, hallē, bet ne kopā ar komandu.

Pēc traumas atkal tā pati situācija ar algu griestiem, vadība tā arī neko neizdomāja, un es nonācu AHL.

Vismaz dabūji uzspēlēt.

– Jā, bet tur arī nesanāca tā, kā gribētos.

Sezona tāda galīgi bēdīga, ja godīgi.

Izlases ģenerālmenedžeris Rūdolfs Kalvītis katru nedēļu zvanīja un apvaicājās, kā man klājas. Zināja, ka man īsti neiet. Un man arī bija visādas domas. Ko es darīšu izlasē, ja man klubā spēle neiet? Būs vēl sliktāk, ja es arī izlasē neko labu neizdarītu.

Bet nonācām pie kopīga slēdziena, ka izlase man būtu vajadzīga, jo tas vienmēr ir tāds pozitīvs sezonas noslēgums. Tagad atskatoties uz to visu, esmu ļoti priecīgs par šādu sezonas noslēgumu.

Kur nu vēl skaistāk… Gaisotni komandā uzsver daudzi spēlētāji. Kas tur ir pamatā – Boba Hārtlija mēģinājumi iedzīvināt uzvarētāju mentalitāti, pareizo spēlētāju un treneru kombinācija uz ledus un ģērbtuvē?

– To ir grūti izskaidrot. Komandas kodols jau nav būtiski mainījies. Treneru kolektīvs, manā skatījumā, ir izcils. Pievienojās Arča Irbīte (vārtsargu treneris Artūrs Irbe, aut. piez.) – vispār super cilvēks. [Miks] Indrašis teica, ka

visiem sezonā ir savas problēmas, bet Arča atradīs laiku, lai pie katra pienāktu un aprunātos.

Un tie viņa stāsti… Arī soms [Peteri] Nummelins visu laiku pozitīvs, smaidīgs… Zini, šogad nebija iekšēju konfliktu.

Agrāk bija?

– Nemelošu, visādi sīkumi vienmēr ir bijuši. Bet tagad bija saliedētība, un palīdzēja tas, kas čempionāts notika mājās. Savā zemē, savā gaisā, ģimene tepat blakus. Viss salikās ideāli. Tā mēdz notikt reizi dzīvē. Mēs mājas čempionātu izmantojām par visiem 100 procentiem.

Atšķirībā no somiem. Un pat saspēlētā Šveices izlase savu potenciālu tā arī neizmantoja.

– Grūti pateikt, kas ar viņiem notika. Turnīrs ir īss. Ja mums būtu septiņu spēļu sērija pret viņiem, es nezinu, kā būtu. Manuprāt, tā bija lieliska komanda. Viņiem bija tāds mojo (maģisks šarms, vara pār citiem, aut. piez.)

Visiem pārbrauca pāri, bet mums pret viņiem bija izšķirošā spēle, mēs izvilkām, bet viņiem to mojo tas drusku sačakarēja.

Sešas uzvaras, tad pēkšņi zaudējums, un pret vāciešiem viņi pajuka. Zviedri taču arī ir ļoti laba komanda…

Jūs viņiem neļāvāt sevi parādīt…

– Hokejs vispār ir tāda dīvaina spēle. Tu spēlē, vienā mačā viss ir ideāli, viss izdodas, bet nākamajā tu cīnies, mēģini, bet neiet. Sēdi un domā, kāpēc tā. Un neko nevar izdomāt. Vienkārši hokejs tāds ir. Tajā vakarā pret Šveici mēs tur, kur vajadzēja, nospēlējām labāk nekā viņi…

Rūdolfam šomēnes uzspēlējot Kristapa Porziņģa un Māra Verpakovska komandu labdarības spēlē, ikvienam bija iespēja pārliecināties, ka daudz labāk viņš tomēr pieprot ledus hokeju. Foto: Ģirts Gertsons

Vispār hokeju ir baigi grūti izskaidrot. Tas viss ir tik mentāli… Hokejs par 90 procentiem ir mentāla spēle. Viss sports ir mentāls. Protams, ir fizika, talants, bet viss sākas galvā.

Izlases aizsargs Kristiāns Rubīns, kurš šogad tika laukumā arī vairākās NHL spēlēs, tomēr nolēmis karjeru turpināt Zviedrijā. Tu neesi domājis par pārcelšanos uz Eiropu, tuvāk mājām?

– Sezonas gaitā tādas domas bija. Izskatījām dažādus variantus, bet nolēmām, ka vēl pamēģināsim Amerikā. Vienas neveiksmīgas sezonas dēļ padoties būtu par agru.

Eiropā darbu vienmēr varēs atrast, bet tālākā attīstība var būt dažāda. Vari nospēlēt labi un tad mēģināt atgriezties Amerikā, bet var neizdoties [vēl kāda sezona], un tad nekādas atgriešanās nebūs. Kamēr ir tā iespēja būt Ziemeļamerikas sistēmā, jāmēģina tur kaut ko sasniegt.

Tagad aģents aktīvi strādā, līguma man vēl nav, bet es neesmu brīvais aģents, tiesības uz mani pieder “Tampa Bay Lightning”. Gaidām uz klubu, ko viņi izdomās un piedāvās.

Pašlaik visa uzmanība ir jauno spēlētāju draftam, tad jāsakārto komandas līderu līgumi. Pēc pāris nedēļām arī man varētu būt zināma skaidrība.

Vasaru pavadīsi Liepājā un Stavangerā?

– Tagad atbraucu Liepāju, drusku relaksēšos laukos.

Norvēģijā man tagad ir jauns dzīvoklis, pirmo reizi pašam savs.

Bet būs jau jāsāk trenēties. Vasara būs īsa. Tik ilgi, līdz jūnijam, nekad nav spēlēts. Pēc nedēļas jāsāk strādāt. Jūlijā jau būs ledus. Ideāli ir tas, ka Norvēģijā lētāk ir ledu uzturēt arī vasarā, nevis nokausēt un tad atkal liet.

Kā ar vaļaspriekiem? Pie okeāna Kalifornijā vai Floridā neesi iesācis sērfot?

– Nē, nē. Numur viens no hobijiem varētu būt golfs – gan Floridā, gan Norvēģijā ir ļoti labi laukumi. Sievas ģimenei Norvēģijā ir vasaras mājiņa pie ūdeņiem, tur var labi relaksēties. Patīk ar draugiem atpūsties. Golfs un treniņi, tāda man tā vasara.

Tāds čakls darbarūķis.

– Vecāki jau arī saka, ko tad es tikai uz nedēļu vien atbraucu. Bet es nevaru nosēdēt bez darba. Norvēģijā man ir ierasts treniņprocess, vietas, kur sportot, šeit tas tā īsti nebūtu iespējams.

Divas nedēļas man gribas atpūsties, bet ilgāk ne – tad pārāk grūti ir tikt atpakaļ. Vienmēr ir jāstrādā. Tādi jau mēs, latvieši, esam.

Publikācija sagatavota sadarbībā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz