Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

Somijas hokejisti pirmo reizi kļūst par olimpiskajiem čempioniem

Pekinas ziemas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīra zelta medaļas izcīnījusi Somijas valstsvienība, kas finālspēlē atspēlējās, ar rezultātu 2:1 principiālā cīņā pieveicot Krievijas Olimpiskās Komitejas (KOK) komandu.

Somijas izlases hokejisti svin triumfu olimpiskajās spēlēs. (Foto: Annegret Hilse/Reuters/Scanpix)
20.02.2022 09:53

Somi olimpisko spēļu finālā spēlēja pirmoreiz kopš 2006. gada, kad Turīnā ar 2:3 nācās atzīt Zviedrijas pārākumu. Somija pusfinālā parādīja teicamu sniegumu aizsardzībā, ar 2:0 pieveicot Slovākiju, savukārt krievi pusfinālā dramatiskā bullīšu sērijā salauza Zviedrijas pretestību.

Finālspēles pirmajā periodā krietni aktīvāk uzbruka somi, tomēr pirmos vārtus izdevās gūt KOK, astotajā minūtē skaitlisko vairākumu realizējot Mihailam Grigorenko, kurš ar plaukstas metienu izmantoja to, ka somu vārtsargam Hari Sateri bija aizsegta redzamība.

Arī cīņas turpinājumā iniciatīva piederēja Somijas izlasei, otrās trešdaļas ceturtajā minūtē līdz tam brīdim pārliecinošu sniegumu rādošo krievu vārtsargu Ivanu Fedotovu ar tālu metienu cauršaujot aizsargam Villem Pokam.

Izšķirošais pavērsiens notika trešā perioda ievadā, kad spēcīgu metienu izdarīja 2019. gada pasaules meistarsacīkšu galvenais varonis Marko Antila, kura raidītās ripas lidojuma trajektoriju pielaboja viņa kluba biedrs Helsinku “Jokerit” Hanness Bjerninens – 2:1.

Izcilas iespējas palielināt somu pārsvaru neizmantoja Īro Pakarinens un Saku Mānelainens, kuru metienus neitralizēja Fedotovs, kā arī veterāns Juso Hjetanens, kura raidītā ripa atdūrās pret vārtu pārliktni.

Jāatzīmē finālam pienācīgais abu komandu hokejistu parādītais pašaizliedzīgais sniegums, daudziem metieniem nemaz nenokļūstot līdz vārtiem.

Somijas hokejisti diviem olimpiskajiem sudrabiem un četrām bronzām, kā arī trīs pasaules meistarsacīkšu tituliem beidzot var pievienot arī olimpisko zeltu.

Somija – KOK komanda 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Vārti: 7:17 Grigorenko (Ņesterovs, Gusevs, vair.) 0:1, 23:28 Poka (Bjerninens, Ohtamā) 1:1, 40:31 Bjerninens (Antila, Ohtamā) 2:1.
Metieni: 31:17
Soda minūtes: 2:6
Vārtsargi: Hari Sateri – Ivans Fedotovs.