Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Spēle Daugavpilī tikai formalitāte

23.08.2007 22:34

0

Ceturtdien pirmo pusfināla spēli Latvijas kausa izcīņā hokejā aizvadīja SK “Liepājas metalurgs”, kas savā laukumā vairāk nekā pārliecinoši ar 9:2 (2:1, 6:0, 1:1) apspēlēja DHK “Latgale”. Arī šajā mačā liepājniekiem nevarēja palīdzēt viens no visvairāk pieredzējušajiem spēlētājiem – Eduards Ivanovs, kurš vēl nav atguvies no savainojuma un, kā atzina pats hokejists, uz ledus kāpšot pēc nedēļas. Mūsējie spēli ar “Latgales” komandu aizvadīja patiešām pārliecinoši, un jau no cīņas pirmajām minūtēm varēja noprast, kurš ir laukuma saimnieks un kurš diktēs noteikumus šajā cīņā.

Metalurgi bija gan ātrāki, gan tehniskāki, un dažbrīd pat likās, ka viesi vienkārši nespēj turēt liepājnieku piedāvāto tempu. Lai arī mūsu hokejisti pirmie bija spiesti spēlēt mazākumā, tomēr šo divu minūšu laikā daugavpiliešiem pat īsti neizdevās nostāties pretinieku zonā. Tiklīdz mājinieki atkal bija pilnā sastāvā, uzreiz sekoja zibenīgs pretuzbrukums, kas atnesa arī pirmo panākumu – sodu izcietušā Edmunda Kniksta metienu viesu vārtsargs Raimonds Ļahs atvairīja, taču pirmais pie ripas piesteidzās Valentīns Feoktistovs un bez problēmām raidīja to vārtos. Pēc neilga laika lielisku sadarbību izspēlēja Pavlo Borisenko un Juris Ozols – rezultāts jau 2:0. Perioda izskaņā gan “Latgales” hokejisti vienus vārtus atguva, tiesa, ne jau ar savu meistarību, bet gan tādēļ, ka liepājnieki pārāk ātri atslābinājās.

Pēc pārtraukuma mūsu hokejisti izskatījās vēl pārliecinošāki par saviem acīm redzami fiziski tik labi nesagatavotajiem pretiniekiem, un nepagāja ne piecas minūtes, kad rezultāts uz tablo jau bija 7:1. Šī spēle vairāk atgādināja kaķa rotaļu ar peli, jo mūsējie vairākkārt no ļoti labām pozīcijām neizdarīja metienus, bet gan centās izspēlēt uz tukšiem vārtiem, kas arī ne reizi vien izdevās. Punktu otrās ceturtdaļas vārtu birumam pielika jau pieminētais Juris Ozols, kurš, saņēmis teicamu piespēli no Venta Feldmaņa, pēc filigrānas pauzes no vārtu aizmugures guva astotos vārtus. Mača beigu daļā abas komandas, apzinādamās situāciju, atslābinājās, taču mājiniekiem arī trešajā periodā bija vairākas labas vārtu gūšanas izdevības, no kurām tika izmantota tikai viena. Galarezultātā “Liepājas metalurgs” svinēja uzvaru ar 9:2. Atbildes spēle Daugavpilī notiks jau sestdien.