Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Šveices pulksteņi bija par dārgu. Piektdien startē pasaules čempionāts hokejā

Latvijas hokeja izlase ar diviem zaudējumiem noslēgusi gatavošanos Rīgā gaidāmajam pasaules čempionātam. Pēdējās divas pārbaudes spēles mūsējie aizvadīja pret Šveici un abas reizes piekāpās, vispirms ar 0:3 (0:1, 0:2, 0:0), bet tad ar 1:2 (0:1, 1:1, 0:1).

18.05.2021 06:00

Pirmajā spēlē pret Šveici Latvijas izlases vārtus pirmajos divos periodos sargāja Ivars Punnenovs, kuram trīsreiz neizdevās apturēt Šveices izlases spēlētāju metienus. Trešajā periodā vārtos stājās Jānis Kalniņš. Šveices izlases labā divus vārtus guva Dario Simions, bet vienu reizi precīzi meta Kilians Motē.

Latvijas izlase šajā mačā izdarīja 18 metienus pa pretinieku vārtiem, bet šveicieši meta 28 reizes.

Pēdējā pārbaudes spēlē Latvijas vārtu drošība bija uzticēta Matīsam Kivleniekam, kurš tika atzīts par labāko Latvijas izlases rindās. NHL kluba Kolumbusas “Blue Jackets” sistēmas vārtsargam mačā bija ļoti daudz darba, un, pateicoties viņa meistarībai, Latvijas izlase izglābās no smagāka zaudējuma.

Kivlenieks kapitulēja jau spēles 55. sekundē, kad vārtu priekšā izveicīgāks bija Dario Simions. Otrā perioda 37. minūtē no vārtu priekšas ripu pretinieku cietoksnī raidīja Mārtiņš Dzierkals, panākot 1:1. Uzvaras vārtus šveicieši guva mača 55. minūtē, spēlējot četratā pret trim Latvijas hokejistiem. Uzvaras vārtu autors – Gregorī Hofmans.

Kopumā Latvijas izlasei četrās pārbaudes spēlēs ir trīs zaudējumi, turklāt šajos mačos gūti tikai trīs vārti. Šī gada pasaules čempionāts Rīgā notiks no 21.maija līdz 6.jūnijam.

B apakšgrupā, kur ir Latvija, Kanāda, Somija, ASV, Vācija, Norvēģija, Itālija un Kazahstāna, mači notiks “Arēnā Rīga”, bet A apakšgrupas izlases Krievija, Zviedrija, Čehija, Šveice, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija savus dueļus aizvadīs Olimpiskajā sporta centrā ierīkotajā ledus laukumā.

Beidzamie no Latvijas izlases nometnes tika atskaitīti vārtsargs Gustavs Dāvis Grigals, aizsargs Roberts Mamčics un uzbrucējs Daniels Bērziņš. Latvijas Hokeja federācija informē, ka treneru sastāvs izraudzījies 28 spēlētājus, kuri pārstāvēs Latviju pasaules čempionātā Rīgā. Izlasē iekļauti 16 uzbrucēji, deviņi aizsargi un trīs vārtsargi.

Vispieredzējušākais Latvijas izlasē būs Miķelis Rēdlihs, kuram šīs būs 13. pasaules meistarsacīkstes karjerā. Par vienu turnīru mazāk būs Kristapam Sotniekam, bet desmito reizi Latviju elitē pārstāvēs Kaspars Daugaviņš, Lauris Dārziņš, Andris Džeriņš un Gints Meija.

Izlasē ir tikai viens potenciālais debitants – 22 gadus vecais uzbrucējs Renārs Krastenbergs.

Latvijas vīriešu hokeja izlases sastāvs 2021.gada pasaules čempionātā:

Vārtsargi: Ivars Punnenovs (Langnavas “Tigers”, Šveice), Jānis Kalniņš (Helsinku “Jokerit”, KHL), Matīss Edmunds Kivlenieks (Klīvlendas “Monsters”, AHL/Kolumbusas “Blue Jackets”, NHL).
Aizsargi: Jānis Jaks (Beikersfīldas “Condors”, AHL), Kristiāns Rubīns (Toronto “Marlies”, AHL), Kristaps Sotnieks, Gunārs Skvorcovs, Kristaps Zīle (visi – Rīgas “Dinamo”, KHL), Oskars Cibuļskis, Uvis Balinskis (abi – Litvīnovas “Verva”, Čehija), Artūrs Kulda (Nirnbergas “Ice Tigers”, Vācija), Ralfs Freibergs (Tršinecas “Ocelārži”, Čehija).
Uzbrucēji: Andris Džeriņš, Lauris Dārziņš, Miks Indrašis, Roberts Bukarts, Rihards Bukarts, Mārtiņš Dzierkals (visi – Rīgas “Dinamo”, KHL), Rodrigo Ābols (“Orebro”, Zviedrija), Ronalds Ķēniņš (“Lausanne”, Šveice), Kaspars Daugaviņš (Maskavas apgabala “Vitjaz”, KHL), Mārtiņš Karsums (Krēfeldes “Pinguine”, Vācija), Rihards Marenis (“Kiruna IF”, Zviedrija), Māris Bičevskis (“Mlada Boleslav”, Čehija), Oskars Batņa (Angletas “Hormadi”, Francija), Renārs Krastenbergs (“Villach”, Austrija), Gints Meija (Šteinbahas “Black Wings”, Austrija), Miķelis Rēdlihs (“Olimp/Venta 2002”).