Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

Latvijas U-18 sieviešu hokeja izlase ceturtdien Nīderlandē svinēja uzvaru pasaules čempionāta otrās divīzijas A grupas spēlē.

18.01.2024 21:49

Latvija ar 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) pārspēja Kazahstānu.

Pirmā puslaika vidū Latviju vadībā izvirzīja Hanna Štrause, bet 28.minūtē viņa pēc Kjāras Paulas Želubovskas, kura tika atzīta par labāko spēlētāju Latvijas izlasē, piespēles izcēlās vēlreiz, panākot 2:0.

Deviņas sekundes pēc pēdējās trešdaļas sākuma vienus vārtus Kazahstānas izlasei atguva Zlatocveta feoktistova – 1:2.

51.minūtē Štrause nopelnīja 5+20 minūšu sodu, taču mazākumā vārti netika ielaisti.

Latvijas hokejistes ar šo uzvaru nodrošināja vietu šajā divīzijā arī nākamsezon, bet vēl var pacīnīties par iekļūšanu pirmās divīzijas B grupā.

Latvijas hokejistes pa vārtiem meta 24 reizes, bet pretinieces – 25 reizes, kazahstānietēm īpaši izceļoties noslēdzošajā trešdaļā (14:4).

Latvijas izlases vārtos Nikola Seleviča atvairīja 24 metienus.

Vēl ceturtdien Ķīna ar 11:0 sagrāva Turciju.

Ķīnai trīs spēlēs ir deviņi punkti, Latvijai – septiņi punkti, Kazahstānai un Lielbritānijai divos mačos ir pa trim punktiem, Nīderlande sakrājusi divus punktus divās spēlēs, bet Turcija pie punktiem trīs mačos nav tikusi.

Jau ziņots, ka pirmajā mačā Latvija ar 3:0 pieveica Turciju, bet otrajā pēcspēles metienos ar 3:4 zaudēja Nīderlandei.

Sestdien Latvija tiksies ar Lielbritāniju un svētdien – ar Ķīnu.

Gatavojoties turnīram, trenera Mika Goluboviča vadībā 20 hokejistes no deviņām Latvijas sporta skolām un hokeja klubiem aizvadīja sešu dienu treniņnometni.

Pasaules čempionāta otrās divīzijas A grupas turnīrs, kas rangā ir ceturtais, no 15. līdz 21.janvārim norisinās Nīderlandes pilsētā Hērenvēnā. Turnīrā bez Latvijas hokejistēm piedalās Kazahstāna, Ķīna, Lielbritānija, Nīderlande un Turcija.

Turnīra uzvarētājas tiks pie ceļazīmes uz pirmās divīzijas B grupu, bet pēdējās vietas ieguvējas nākamgad cīnīsies otrās divīzijas B grupā.

Pērn Latvijas hokejistes otrās divīzijas A grupā izcīnīja četras uzvaras piecās spēlēs, ieņemot otro vietu un paliekot šajā pašā divīzijā.

Latvijas U-18 izlases kandidātes:

vārtsardzes – Nikola Seleviča (Hokeja skola “Rīga” (HS “Rīga”)), Megija Kaže (“Tukums”);

aizsardzes – Anna Elza Glāzniece, Emīlija Jakovļeva, Jeļizaveta Sankina, Madara Saulīte (visas – HS “Rīga”), Elizabete Dobrovļaņina (“L&L”), Reičela Taube (JLSS), Sindija Medisone (“Tukums”);

uzbrucējas – Anna Atte (“Ventspils”/”Lauvas”), Amanda Eihmane, Katrīna Ozola, Kjāra Paula Želubovska, Madara Zuševica, Milana Laletina, Sarma Gusare, Šarlote Štāle, Valērija Lukjanska (visas – HS “Rīga”), Emīlija Kaže (“Tukums”), Hanna Štrause (“Kurbads”/”Lauvas”).