Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

Zeltu nomaina sudrabs

26.04.2016 06:59

Latvijas hokeja čempionāta pirmās līgas fināla trešajā un ceturtajā spēlē “Liepāja Juniors” izbraukumā ar 3:8 (2:2, 0:3, 1:3) un 2:9 (1:2, 1:4, 0:3) kapitulēja “Daugavpilij/LDz Cargo”, bet visā sērijā atzina sāncenšu pārākumu ar 1-3.

Pagājušās sezonas pirmās līgas čempioni liepājnieki šās sezonas regulāro čempionātu tikai ar diviem zaudējumiem 24 spēlēs pabeidza 1. vietā. Abi zaudējumi mūsējiem bija tieši pret daugavpiliešiem abu komandu gludās sezonas pēdējās divās tikšanās reizēs.

Finālu ar panākumu 3:2 savā laukumā sāka liepājnieki, bet otrā mača spēku samērs un beigu rezultāts (9:3 viesu labā) nedeva pamatu lielam optimismam par sērijas iznākumu. Abās izbraukuma spēlēs liepājnieki pirmajās trešdaļās ar sāncenšiem cīnījās līdzvērtīgi, tomēr galarezultātā zaudēja pārliecinoši.

Piektdienas vakarā daugavpilieši ātri atklāja mača rezultātu, bet Iļja Žučkovs drīz vien panāca neizšķirtu 1:1, savukārt Lukas Jonuška realizēja lielo vairākumu un izvirzīja liepājniekus vadībā ar 2:1. Mājinieki vairākumu realizēja vienreiz pirmajā periodā un trīsreiz otrajā, iegūstot izšķirošo pārsvaru 5:2, kuru Edgars Beizaks trešā perioda ievadā samazināja līdz 5:3. Bija iespēja piekļūt vēl tuvāk oponentiem, bet Marks Kaļeiņikovs nerealizēja soda metienu. Daugavpilieši uz to atbildēja ar trim vārtiem, uzvarot ar 8:3. Sestdienas spēlē Aleksejs Propošins pirmajā periodā guva vārtus brīdī, kad dzelzceļnieki bija izvirzījušies vadībā ar 2:0, bet Iļja Žučkovs bija precīzs otrajā trešdaļā, samazinot mūsējo deficītu līdz 2:5.

Pirmās līgas 3. vietu izcīnīja “Tukums/Stiga RM”, kas sērijā ar 2-1 pārspēja “Prizmu/Pārdaugavu”.