Medaļu raža šautriņu mešanā

29.01.2020 12:30

Apšuciemā notikušajās Latvijas Dārta organizācijas rīkotajās šī gada pirmajās sacensībās – Latvijas šautriņu mešanas čempionātā – piecos no septiņiem fināliem piedalījās un godalgas izcīnīja Priekules vai Liepājas šautriņu metēji.

Pirmajā sacensību dienā šautriņu metēji noskaidroja uzvarētājus pielozēto pāru sacensībās. Pirmās godalgas sadalīja 16 pāri, bet par uzvarētājiem tika kronēti kuldīdznieks Jānis Cērps un priekulnieks Kristaps Mickus, kuri finālspēlē ar rezultātu 3:2 pārspēja Andri Soroku un Mareku Gražuli.

Pēc iesildīšanās dienas cīņu par Latvijas čempionu tituliem sāka 108 vīrieši, 21 sieviete, trīs juniori un 13 jaunieši. Jauniešu konkurencē triumfēja Ralfs Lieģis, aiz sevis atstājot Kristeru Deideru. Abi jaunie sportisti pārstāv Liepājas šautriņu mešanas klubu “Vienradzis”. ŠMK “Liepāja” pārstāvis Ralfs Laumanis un Alise Medne no Limbažiem ieguva 3. vietu.

Sīvās cīņās vīriešu konkurencē uzvaras laurus plūca Nauris Gleglu no “BAMS”, kurš finālā ar rezultātu 5:2 pārspēja Ralfu Laumani.

Sieviešu konkurencē fināla cīņas aizvadīja Priekules kluba pārstāve Kristīne Mickus un Avelīna Lāce no Vecpiebalgas. Avelīnai izdevās atņemt Kristīnei tikai vienu legu, līdz ar to par Latvijas čempionāta uzvarētāju kļuva pieredzējusī un titulētā Kristīne Mickus. Irēna Bauze no “Priekules” un Sandija Andersone no “Asajām adatām” izcīnīja 3. vietu.

Čempionāta trešajā dienā pāru spēlēs cīnījās 9 sieviešu un 44 vīriešu dueti. Sieviešu konkurencē par čempiona titula īpašniecēm kļuva Zeltīte Strade un Marija Ružāne no SK “Kuorsava”.

Vīriešu konkurencē uzvarēja “Vienradža” sportisti Jānis Kupšis un Daniels Delveris, kuri sīvā, spraigā cīņā ar rezultātu 4:1 pārspēja Ilvaru Drauli un Gati Lanceru. Priekulnieki Aigars Strēlis un Kristaps Mickus sasniedza 3. pozīciju.

Latvijas nākamās reitinga sacensības notiks 8. februārī Vaiņodē.