Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ministrija atļauj treniņus, sportisti vēl nogaida

Ministrija atļauj treniņus, sportisti vēl nogaida
Līdzīgi kā citu sporta veidu pārstāvji, arī vieglatlēti gaida valdības lēmumus, lai saprastu, kad un kā viņi varēs atsākt savus treniņus. (Foto: Ģirts Gertsons)
30.04.2020 06:00

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Latvijas futbola klubi pēc sešu nedēļu dīkstāves un četru nedēļu ilgas gaidīšanas uz atbildi, vai tie drīkst trenēties, beidzot ir saņēmuši Izglītības un zinātnes ministrijas skaidrojumu, ka ārkārtējā stāvokļa laikā ir atļauti ārtelpu treniņi. Organizēti treniņi atļauti gan individuālajos, gan komandu sporta veidos, turklāt ne tikai profesionālajiem sportistiem.

“Kurzemes Vārds” jau rakstīja, ka kāda aculieciniece pamanījusi Bernātos trenējamies futbola klubu “Liepāja”, kas taisnojās, ka klubs nav organizējis kopīgu nodarbību, bet it kā futbolisti paši uz savu roku devušies trenēties uz Liepājas tuvumā esošo Jāņa Čakstes iecerēto kūrortu.

Pirmdienas rīta pusē varēja šķist, ka futbolisti pārkāpj Ministru kabineta noteikumus, kuru skaidrojumos bija norādīts, ka pieaugušo futbola komanda ārkārtējā stāvokļa laikā nedrīkst trenēties. Taču 27. aprīļa pēcpusdienā un vakarā Veselības, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji Oskars Šneiders un Edgars Severs atklāja, ka patiesībā jau profesionāļi drīkstējuši trenēties visu ārkārtējā stāvokļa laiku.

Vienīgā problēma, ka paši klubi to nezināja. Dīkstāves sākumā policija esot paviesojusies Ventspils un Jūrmalas futbola komandu treniņos un pārtraukusi tos. Pārējiem klubiem ar to pieticis, lai nevēlētos tikties ar kārtības sargiem un atteiktos no savām nodarbībām. Vienlaikus virslīgas vadītāji nosūtīja IZM vēstuli ar lūgumu skaidrot noteikumus, taču mēneša laikā atbildi nesaņēma, līdz pirmdien informatīvajā telpā parādījās ierēdņu mutiskie skaidrojumi, bet dienu vēlāk tika publicēts IZM un VM skaidrojums. IZM tajos aicina sporta federācijas izveidot saviem sporta veidiem specifiskus noteikumus, kuri būs saistoši šī sporta veida pārstāvjiem, tiesa, specifiskie noteikumi nevarēs mīkstināt ministrijas izveidotos.

Latvijas sportā pavasarī un vasarā ierobežojumu atvieglojumi visvairāk attiecas uz futbola klubiem, kas gaida sezonas sākumu. “Tukuma 2000/TSS” prezidents Verners Akimovs portālam sportacentrs.com paskaidroja, ka ministrijas lēmums vēl nenozīmē, ka futbolisti var gatavoties treniņiem, jo vairākām virslīgas komandām treniņi notiek pašvaldības sporta laukumos, un nepieciešama saskaņošana un [ārkārtējās situācijas laikā] slēgto sporta bāžu atvēršana.

Turklāt virslīgas specifika ir tāda, ka klubi ar saviem futbolistiem noslēguši gan profesionālus, gan amatieru līgumus. Amatieru līgumi noslēgti arī ar leģionāriem, kas var radīt atšķirīgas interpretācijas par to, vai spēlētāji ar amatieru līgumiem atbilst IZM definīcijai par profesionāliem sportistiem, kuriem ļauts piedalīties treniņos, vēsta “Sportacentrs”.

Arī futbola kluba “Liepāja” dienaskārtībā ir vienošanās ar Liepājas Olimpisko centru par iespēju izmantot tā treniņu bāzes savām nodarbībām. Otrdien kluba direktors Dāvids Jansons vēl nezināja, kad varētu notikt futbolistu pirmais kopīgais treniņš, bet klubs cerēja, ka tas varētu norisināties jau trešdien, un vakar no rīta FK “Liepāja” tiešām arī aizvadīja treniņu pilnā sastāvā. D. Jansons informē, ka klubs savās nodarbībās ievēros visas noteiktās prasības, kas attiecas uz distances ievērošanu un dezinfekciju, kā arī mērīs sportistiem temperatūru, kas nav obligāta, taču tā ir kluba iniciatīva.

Liepājas Olimpiskā centra Mārketinga vadītājs Mārtiņš Sīlis skaidro, ka LOC savas sporta bāzes ārkārtējā stāvokļa laikā ir uzturējis kārtībā, laikapstākļi šajā pavasarī bijuši diezgan labi, un LOC infrastruktūra jau ir gatava uzņemt trenēties gribētājus.

Grūtības varētu sagādāt arī aizsarglīdzekļu sagādāšana treniņiem, spriež D. Jansons, kurš saka, ka pagaidām Liepājas lielākajās aptiekās nav izdevies atrast distances termometru, kas būtu nepieciešams futbolistu temperatūras pārbaudei. Tāpat Latvijas futbola klubiem būs jāievēro arī citas drošības prasības, piemēram, pēc katra treniņa jādezinficē vārtu stabi.

KOMENTĀRI

Liepājas sporta pārvaldes vadītājs ELANS STRAZDIŅŠ:

– Mēs gaidām oficiālu lēmumu par izmaiņām, lai zinātu, kad varēsim sākt treniņus, bet iepriecina tas, ka vērs vaļā stadionus. Liepājas sporta veidus ministriju skaidrojums ietekmēs ļoti individuāli. Jāskatās, kas notiek ar treneru atvaļinājumiem. Ja sākotnēji treneri vēl varbūt negribēja doties atvaļinājumā, tad, paejot 1–2 nedēļām un situācijai kļūstot nopietnākai, pedagogi kļuva saprotošāki, turklāt IZM rekomendācijas ieteica treneriem doties apmaksātā atvaļinājumā.

Treniņu atsākšanās īpaši labvēlīga ir tenisam, vieglatlētikai, futbolam, bet būs jāvērtē, kādi nosacījumi attieksies uz katru sporta veidu. Katrā ziņā izmaiņas uzlabos situāciju dažos sporta veidos. Taču rodas jautājums, kam jaunieši trenēsies, jo pagaidām nav skaidrs, kad norisināsies sacensības. Līdz ar to jautājumi paliek, piemēram, par treniņu slodzi.

Liepājas Futbola skolas direktors AIVIS TINTS:

– Gaidām Ministru kabineta noteikumus, to, kādas būs prasības treniņu organizēšanai – par ģērbtuvēm, audzēkņu skaitu, masku izmantošanu un dezinfekcijas līdzekļu lietošanu.

Mūsu treneri ir zemajā startā un noilgojušies pēc futbola. Treneri nav devušies atvaļinājumā, visu laiku strādājām attālināti, noteikti esam gatavi atsākt treniņus. Domāju, ka arī audzēkņi ir noilgojušies, un mēs reaģēsim ļoti ātri. Protams, svarīgs jautājums ir par to, kad Olimpiskais centrs atvērs laukumus. Arī tas tur roku uz pulsa un ir gatavs sākt strādāt, kad tiks dota zaļā gaisma. Olimpiskajā centrā darbs nav apstājies, visi laukumi ir bijuši apkopē, taču arī sliktākā scenārija gadījumā mums iztēle strādā labi un nebūtu problēma trenēties arī pludmalē.

Par sacensību organizēšanu pagaidām nav runas. Kad sāksim trenēties, tad droši vien parādīsies arī vairāk skaidrības par čempionātu.

Vieglatlētikas metodiķe un trenere DIĀNA LAUVA:

– Kad būs skaidrs, kā tiks organizēts darbs sporta bāzēs, tad mēs pamazām sāksim trenēties. Mūsu treneri atvaļinājumā nav devušies, strādājam attālināti. Treneri audzēkņiem sūta treniņu plānus “WhatsApp”, bet daudz izmantojam arī e-klasi. Jaunieši atbild ar aprakstu dienasgrāmatas veidā, sūta pulsometra mērījumus, daudz izmantojam “Endomondo”, lai jaunieši varētu pierādīt, cik viņi ir noskrējuši. Tāpat audzēkņi sūta vingrinājumu izpildīšanas video, lai treneri var koriģēt un kontrolēt.

Man šķiet, ka pirmais šoks ir pārgājis. Es sākumā pamanīju, ka jaunieši bija sašļukuši, ar nolaistiem pleciem. Valdīja neziņa, bija teju vai tuvu depresijai. Vēlāk pieradām. Tagad būsim tādā veidā notrenējušies divus mēnešus. Varbūt uz personīgiem rekordiem nevaram cerēt, bet vieglatlētikai zināmā mērā ir paveicies, jo šajā laikā norisinās vispārējās fiziskās sagatavotības posms, kad daudz skrienam pa mežiem un pludmali. Tagad jau klāt ir maijs, ir pēdējais laiks sākt specializēties.

Gaidām 12. maiju, kad tiks pieņemti valstiski lēmumi, un atkarībā no tiem Vieglatlētikas savienība izlems par sacensību sezonu. Pagaidām nekādu prognožu nav, bet, ja noteiks 50 cilvēku ierobežojumu sacensībām, tad mums viss atkrīt, jo mums parasti sacensībās startē ap 300–400 dalībnieku.

Liepājas Tenisa sporta skolas direktors ELANS ZĪVERTS:

– Mēs esam izstudējuši šo dokumentu un sapratuši, ka vajadzīgi precizējumi. Runa ir par sporta nodarbībām, bet neredzam atslēgas vārdus “profesionālā ievirze”. Attiecīgi – vai runa ir par sporta skolas bērniem. Vecumi minēti, ir nojauta, ka noteikumi attiecas uz sporta skolu audzēkņiem, bet tas nav skaidri pateikts. Sazināšos ar juristiem, lai saprastu, kā viņi lasa šos noteikumus. Sociālajos tīklos pozicionēts, ka treniņiem dota zaļā gaisma, bet man, pārlasot šo vēstuli, šķiet, ka tie ir IZM un Veselības ministrijas saskaņoti ieteikumi, kas, manuprāt, juridiski vēl būtu jāapstiprina ar Ministru kabineta noteikumiem un jānorāda datumi.

Aktīvi gatavošanās darbi ir sākti, bet šajā nedēļā mēs nebūtu gatavi fiziski sākt treniņu procesu. Tenisa kortiem mums ir veikta liela renovācija. Laukumiem no jauna savilktas līnijas. Mums vēl kāda nedēļa vajadzīga, lai pabeigtu visus laukumus. Iespējams, ka kāds laukums būs gatavs ātrāk.

Tenisa hallē no otrdienas sākās pavasara gatavošanās darbi. Līdz 7. maijam āra laukumiem vajadzētu būt pieejamiem klientiem. Protams, ar ierobežojumiem.

Ārkārtējās situācijas sākumā mēs mēģinājām izmantot attālināto treniņu iespējas un dot audzēkņiem treniņu plānus, bet sapratām, ka diezgan daudziem audzēkņiem pie datoriem jau tāpat ir daudz darāmā skolai. Vēl skatīties treneru uzdevumus, pildīt tos un atskaitīties ir nepieciešams, lai noturētu fizisko kondīciju, bet mēs šo jautājumu atrisinājām tā, ka tenisa treneri devās atvaļinājumā līdz 12. maijam. Vispārējās fiziskās sagatavotības treneri turpināja attālināti dot uzdevumus tiem, kuri to vēlējās.

Domāju, ka mēs nebūsim gatavi atsākt treniņus ātrāk par 12. maiju, jo vēl rūpīgi jāpārlasa visi ierobežojumi, lai mēs ievērotu visus punktus. Iespējams, ka treniņi būs jāplāno citādāk nekā katru gadu. Iespējams, ka kādas grupas būs jādala uz pusēm vai jāmaina treniņu laiki. Plānojam sākt darbu pēc 12. maija.

NOSACĪJUMI TRENIŅIEM ĀRTELPĀS

 • Treniņā vienlaikus organizēti pulcējas ne vairāk kā 13 personas (ieskaitot treniņa vadītāju).
 • Profesionāli sportisti ir tiesīgi trenēties kopā ar visu komandu.
 • Treniņu laikā, pirms un pēc tiem jāievēro vismaz 2 metru
 • Distance.
 • Treniņos nepiedalās bērni vecumā līdz 7 gadiem.
 • Jānovērš cilvēku drūzmēšanās un jānodrošina ne vairāk kā 25 cilvēku atrašanās treniņu vietā.
 • Treniņu vietā nedrīkst atrasties cilvēki, kuriem jāievēro izolācija, pašizolācija vai karantīna, kā arī personas ar elpceļu infekcijas pazīmēm.
 • Treniņu vietā nedrīkst atrasties infrastruktūra, kam nepieciešama regulāra dezinfekcija.
 • Nedrīkst izmantot personīgo inventāru.
 • Nedrīkst izmantot ģērbtuves un dušas.
 • Jānodrošina iespēja mazgāt rokas ar ūdeni un ziepēm vai roku dezinfekcija.
 • Treniņu vietā nedrīkst atrasties koplietošanas dzērienu vai uzkodu vietas.
 • Treniņu norises vietas darbalaiks ir no pulksten 8 līdz 22.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz