Mūsējie Tokijā: Ceturtdaļfināla cīņu ar kanādietēm aizvadīs pludmales volejbolistes Graudiņa un Kravčenoka

Tokijas olimpisko spēļu 11.dienā ceturtdaļfināla spēli aizvadīs Latvijas pludmales volejbola duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, uz paaugstinājuma svarcelšanā dosies Artūrs Plēsnieks, brīvajā cīņā sacensības uzsāks Anastasija Grigorjeva, bet kvalifikācijā startēs trīs latviešu šķēpmetējas.

Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. (Foto: Reuters/Scanpix)
02.08.2021 21:02

Ar 16.numuru sacensībās izsētais Latvijas pludmales volejbola pāris Graudiņa/Kravčenoka ceturtdaļfinālā tiksies ar Kanādas duetu Hetere Benzlija/Brendija Vilkersone, kuras turnīrā izsētas ar desmito numuru.

Spēle sāksies, kad Latvijā būs pulksten 15. Arī turpmāk tekstā sacensībām minēts laiks, kāds tas tobrīd būs Latvijā. Maču tiešraidē translēs kanāls LTV1.

Latvijas spēlētājas grupā ar 1-2 piekāpās ASV duetam Kellija Kleisa un Sāra Sponsila (9.), bet ar 2-1 pārspēja brazīlietes Anu Patrisiju Silvu Ramosu un Rebeku Kavalkanti Barbozu Silvu (4.) un ar 2-0 – Kenijas duetu Gaudensija Makoha/Breksaidsa Hadambi (21.).

Astotdaļfinālā ar 2-1 (16:21, 21:17, 15:13) tika pārspēts Krievijas olimpiskās komitejas (OKR) pāris Svetlana Holomina/Nadežda Makroguzova, kuras turnīrā izsētas ar astoto numuru.

Tikmēr kanādietes grupā ieņēma trešo vietu aiz Ķīnas dueta Faņa Vana/Sjiņji Sjia (15.) un brazīlietēm – Agatas Bednarčukas un Eduardas “Dudas” Lizboas (3.), astotdaļfinālā ar 2-1 (22:24, 21:18, 15:13) apspēlējot Kleisu un Sponsilu.

Divās savstarpējās spēlēs uzvarējušas Latvijas volejbolistes, abas reizes spēlei ilgstot trīs setus.

Olimpiskās čempiones tiks noskaidrotas 6.augustā.

Brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 68 kilogramiem pirmo cīņu astotdaļfinālā pulksten 6 aizvadīs trīskārtējā Eiropas čempione Grigorjeva. Cīņu tiešraidē translēs kanāls LTV7.

Londonas olimpiskajās spēlēs Grigorjeva ierindojās devītajā, Riodežaneiro – astotajā vietā. Šajā olimpiskajā ciklā viņas kontā ir uzvara Eiropas spēlēs 2019.gadā, trešā vieta 2017.gada pasaules čempionātā un sudrabs ar bronzu Eiropas meistarsacīkstēs.

Viņas pretiniece būs Kirgizstānas sportiste 2019.gada pasaules čempione svara kategorijā līdz 62 kilogramiem Aisulū Tinibekova.

Pulksten 13.50 sacensības svarcelšanā svara kategorijā līdz 109 kilogramiem spēcīgākajā grupā uzsāks Plēsnieks. Sacensības tiešraidē translēs kanāls LTV7.

Medaļas dalīs 14 atlēti.

Latvijas svarcēlājam tās arī būs trešās spēles. Londonā viņš svara kategorijā līdz 105 kilogramiem pēc konkurentu diskvalifikācijām ierindojās piektajā vietā, bet pirms pieciem gadiem Riodežaneiro finišēja astotais.

Šajā olimpiskajā ciklā latvietis 2017.gada pasaules čempionātā izcīnīja sudrabu, 2018.gadā ierindojās desmitajā un gadu vēlāk – devītajā vietā. Šā gada Eiropas meistarsacīkstēs viņš ieņēma sesto vietu.

Otrdien par vietu pamatsacensībās vieglatlētikas stadionā dosies trīs Latvijas šķēpmetējas. Pirmajā grupā pulksten 3.20 iekļauta Madara Palameika un Anete Kociņa, otrajā, kas sacensības sāks pusotru stundu vēlāk, – Līna Mūze. Sacensības tiešraidē translēs kanāls LTV7.

Vislielākā pieredze ir Palameikai, kura 2012.gadā Londonā ierindojās astotajā, bet Riodežaneiro – desmitajā vietā. Personiskais rekords (66,18 metri) sasniegts 2016.gadā.

Mūze 2012.gadā izcīnīja 13.vietu, bet četrus gadus vēlāk nestartēja traumas dēļ, kaut gan kvalifikācijas normatīvs bija izpildīts. Personiskais rekords (64,87 metri) sasniegts 2019.gadā, bet šosezon mests par sešiem centimetriem tuvāk.

Sacensību debitante Anete Kociņa šosezon šķēpu raidījusi 63,70 metru tālumā, bet viņas personiskais rekords ir 64,47 metri, un sasniegts tas ir 2017.gadā.

Katrai no sportistēm cīņā par vietu labāko 12 metēju skaitā būs trīs metieni. Pamatsacensībās varēs iekļūt, aizmetot kvalifikācijas normu, kas ir 63 metri, vai iekļūstot 12 labāko metēju sarakstā, ja normu izpildīs mazāk par 12 šķēpmetējām.

Visbeidzot pulksten 13 sacensības tiks uzsāktas jāšanas sportā, kur konkūrā piedalīsies vienīgais Latvijas pārstāvis šajā sporta veidā Kristaps Neretnieks. Sacensības tiešraidē translēs kanāls LTV1.

Tā Neretniekam būs debija olimpiskajās spēlēs. Viņa mērķis ir kvalificēties finālam, kurā iekļūs 30 labākie no 73 sportistiem.

Otrdien spēlēs tiks sadalīti 26 medaļu komplekti vingrošanā, vieglatlētikā, boksā, kanoe airēšanā un smaiļošanā, treka riteņbraukšanā, daiļlēkšanā, burāšanā, svarcelšanā un grieķu – romiešu un brīvajā cīņā.