Bez zaudējumiem vēl tikai Interspiro, Vērgale un Liepājas BS

16.03.2009 12:02

Svētdien, 15. martā, pilsētas basketbola čempionātā tika izspēlētas trīs 5. kārtas spēles, kur visintriģējošākā cīņa izvērtās starp ”Mērnieks” un ”RM Siltums” komandām. Jau trešo reizi šajā čempionātā, minimāls zaudējums ”Siltums” basketbolistiem.

Pirmajā svētdienas spēlē tikās čempionāta līderi ”Interspiro” pret šā brīža vājāko komandu – ”Asfalts” basketbolistiem. Kā jau tas tika gaidīts, pie sava piektā pārliecinošā panākuma tika ”Interspiro” basketbolisti – 77:57. Mača sākums, pretēji visām prognozēm, ritēja salīdzinoši līdzīgi un pēc pirmās ceturtdaļas vicečempioniem bija tikai 6 punktu pārsvars – 20:14. Interesanti, ka no komandas pirmajiem 20 gūtajiem punktiem, 16 – Haralda Liniņa rēķinā. Otrā ceturtdaļa kardināli izmainījās, jo ”Interspiro” šo ceturtdaļu uzvarēja ar 23:2, kas komandai pirms lielā pārtraukuma deva 27 punktu pārsvaru. Otrais spēles puslaiks aizritēja salīdzinoši mierīgi un beigu beigās – 77:57, pārliecinoša ”Interspiro” uzvara. Uzvarētājiem 22 punktus guva Haralds Liniņš (16 – pirmajā ceturtdaļā). Pretiniekiem 17 punkti Nikolaja Dudko rēķinā (4 tālmetieni).

Otrajā mačā tikās ”RM Siltums” pret ”Mērnieks.LV” komandu un kā vēlāk izrādījās, tad šis mačs bija visintriģējošākais šajā nedēļas nogalē. Spēles sākumu nedaudz veiksmīgāk iesāka ”Mērnieks” basketbolisti, kuri puslaiku noslēdz savā labā – 34:29. Tomēr otrajā puslaikā situācija uz laukuma izmainījās un ”Siltums” pat izvirzījās vadībā. Kā jau tas ierasts, ”Siltums” basketbolisti atkal parūpējās par saspringtu galotni un viss izšķīrās spēles pēdējā minūtē. Nedaudz veiksmīgāk to nospēlēja ”Mērnieks”, kas svinēja smagu uzvaru ar 71:69. Šajā spēlē kārtējo reizi pierādījās, ka ”RM Siltums” ir neērts pretinieks jebkuram pretiniekam un zaudējumi ar 5, 4 un 2 punktu starpībām parāda, ka uzvaras šai komandai ir bijušas ļoti tuvu. Uzvarētājiem rezultatīvākais bija Artūrs Freimanis, kurš izcēlās ar 19 punktiem. Zaudētājiem 26 punkti komandas līdera Guntara Trablika rēķinā.

Pēdējais 5. kārtas mačs norisinājās starp ”APL”un ”Kraukļi” komandām. Jau no pašas spēles sākuma vadības grožus pārņēma ”APL”, kuri puslaiku noslēdz savā labā – 53:36. Arī otrajā puslaikā nekas nemainījās un rezultāta starpība turpināja pieaugt, kas spēles beigās bija visai graujoša (+56) – 120:64. Uzvarētājiem trīs spēlētāji guva vairāk par 20 punktiem: Rūdolfs Otto – 28 (6 tālmetieni), Raivis Kalējs – 25, Aivars Brūveris – 21. Pretiniekiem 24 punkti Ingusa Stūrmaņa kontā.

Liepājas pilsētas čempionāts basketbolā, 15. marts

Interspiro – Asfalts 77:57 (20:14, 23:2, 16:16, 18:25) H.Liniņš – 22; N.Dudko – 17.
RM Siltums – Mērnieks 69:71 (16:17, 13:17, 20:17, 20:20) G.Trabliks – 26; A.Freimanis – 19.
APL – Kraukļi 120:64 (30:20, 23:16, 32:19, 35:9) R.Otto – 28; I.Stūrmanis – 24.

Līdz ar to, pēc aizvadītām 5 kārtām čempionāta galvgalī ir nostiprinājušies ”Interspiro” basketbolisti, kuru rēķinā ir 5 uzvaras tikpat aizvadītajās spēlēs. Bez zaudējumiem cīņu vēl turpina tikai Vērgale un Liepājas BS.

Nākošās spēles gaidāmas jau šajā nedēļas nogalē. Vispirms, 21. martā tiks izspēlētas atlikušās 1. kārtas spēles starp ”Vērgale” un ”Zīle 1”, kā arī ”Mērnieks.LV” un ”Kraukļi” komandām. Taču 22. martā tiks aizvadītas visas 6. kārtas spēles, kur interesants varētu būt jau pats pirmais mačs – ”Interspiro” pret ”Vērgale”.