Intrigām un emocijām bagāta nedēļas nogale basketbola laukumos

25.11.2019 14:02

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 23. un 24.novembrī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika nospēlētas 4. kārtas spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Kopumā norisinājās sešas spēles, no kurām trīs aizritēja līdzīgā cīņā, turklāt pēdējā mačā starp ”Promenade Hotel” un ”Oskara Transports” komandām bija nepieciešams pagarinājums uzvarētāju noteikšanai.

Pirmās divas spēles sestdien tika aizvadītas 2.divīzijas ietvaros un pie pārliecinošām uzvarām tika, attiecīgi, ”LSSS” un ”Lesjofors” vienības. Vispirms Liepājas jaunie sporta spēļu skolas audzēkņi negaidīti pārliecinoši tika galā ar SK ”Jumts” komandu (90:69), savukārt tikpat viegli ”Lesjofors” tika pie savas ceturtās uzvaras pār ”Kraukļu” komandu ar rezultātu 75:52. Interesanti un notikumiem bagāti ritēja dienas pēdējā spēle starp 1.divīzijas komandām ”Ģeodēzists” un ”LPPP/Nīca”. Lai arī pēc pirmā puslaika ”LPPP/Nīca” bija iekrājuši teju 20 punktu vadību (43:24), tomēr trešajā ceturksnī mērnieki spēja rezultātu starpību sadeldēt līdz minimumam. Turklāt ceturtās ceturtdaļas sākumā notika arī vadības maiņa, bet spēka līdz galam ”Ģeodēzists” komandai tomēr nepietika un ”LPPP/Nīca” spēja nosargāt šo tik svarīgo panākumu ar rezultātu 79:68. Uzvarētājiem labākais ar 21 gūto punktu bija Kristens Herings, savukārt ”Ģeodēzists” komandu no zaudējuma neglāba arī komandas kapteiņa Gata Jagmina 28 gūtie punkti.

Svētdien tika aizvadītas nākošās trīs 4.kārtas spēles un kā pirmās laukumā izgāja 2.divīzijas komandas ”Fēnikss” un ”Gavieze”. Pirmās trīs spēles ceturtdaļas ritēja līdzīgā cīņā, tomēr pēdējās 10 minūtēs pašreizējie vicelīderi ”Gavieze” spēja iekrāt itin drošu pārsvaru un galarezultātā izcīnīt panākumu ar rezultātu 74:52. Dienas otrajā spēlē 1.divīzijas ietvaros ”Grobiņa” tika pie sava trešā panākuma līdzšinējās četrās spēlēs, ar rezultātu 67:60 pārspējot ”Kempings ODS” komandu. Uzvarētājiem labākais ar 13 gūtajiem punktiem bija Rolands Silnieks, bet ”Ods” rindās 20 punkti komandas kapteiņa Dāvja Silenieka rēķinā.

Ārkārtīgi spraigi un emocionāli ritēja dienas pēdējā spēle starp pašreizējiem vicelīderiem ”Oskara Transports” un šā brīža nosacītajiem neveiksminiekiem ‘Promenade Hotel”. ”Promenādes” basketbolisti bija apņēmības pilni izcīnīt savu pirmo panākumu un pirmais puslaiks to spilgti apliecināja, ļaujot komandai izvirzīties vadībā ar vairāk kā 10 punktu vadību. Tomēr otrajā puslaikā pamazām sāka iespēlēties arī ”Oskara Transports” basketbolisti, izlīdzinot spēli un panākot pagarinājumu. Papildus 5 minūtēs uzvaru bija iespējams izcīnīt abām komandām, taču šoreiz vairāk veiksmes uzsmaidīja ”Oskara Transports” komandai, tādējādi izcīnot laimīgu uzvaru ar nieka 1 punkta starpību 86:85. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 21 gūto punktu bija Edgars Sviklis, savukārt ”Promenādes” komandu no zaudējuma neglāba arī komandas ”punktu mašīna” Toms Malkevičs, kura rēķinā šoreiz 23 ači.

Nākošās cīņas tiks aizvadītas jau šajā nedēļā. Vispirms trešdienas vakarā pulksten 19:00 tiks aizvadīta viena 2.divīzijas spēle starp ”LSSS” un ”Gaviezes” komandām. Savukārt svētdien, 1.decembrī, norisināsies četras 5.kārtas spēles no pulksten 12:00. Pirmās divas spēles notiks 2.divīzijas ietvaros, bet pēdējās divas 1.divīzijā, kur spēkiem mērosies ”Oskara Transports” – ”Ģeodēzists” un ”Grobiņa” – ”LPPP/Nīca”. Visas spēles svētdien norisināsies LOC sporta zālē Nr. 1 un ieeja skatītājiem ir bezmaksas.