Pilsētas čempionātā pirmajos pusfinālos jau nepieciešams pagarinājums

09.03.2020 09:30

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 7. un 8. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas pirmās pusfināla spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā vīriešiem. Divas no četrām spēlēm aizritēja ārkārtīgi līdzīgi, turklāt pēdējā spēlē bija nepieciešams pagarinājums, kur ”Oskara Transports” tika pie laimīgas uzvaras pār ”Grobiņas” basketbolistiem.

Pirmās divas pusfināla spēles tika aizvadītas sestdienas pēcpusdienā, kur laukumā devās 2.divīzijas komandas ”Lesjofors” un ”Fēnikss”, kā arī ”Gavieze” un ”LSSS”. Pirmajā spēlē starp ”Lesjofors” un ”Fēnikss” komandām viss izšķīrās jau pirmajās 10 minūtēs, kurās ”Lesjofors” iekrāja 22 (!) punktu pārsvaru, ļaujot savā grozā iemest tikai 3 (!) punktus. Turpinājumā ”Fēnikss” likstas ar metiena precizitāti uzlabojās, taču izglābties no zaudējuma sērijas pirmajā spēlē nebija lemts – ”Lesjofors” uzvara ar rezultātu 79:59.

Dienas otrā spēle starp ”Gaviezes” un ”LSSS” komandām ritēja daudz līdzīgāk un šeit mača liktenis izšķīrās tikai pēdējās minūtēs. Otrā puslaika sākumā laukumu piespiedu kārtā bija jāatstāj ”Gaviezes” komandas vienam no līderiem Tomam Mackaram, ko veiksmīgi uzreiz izmantoja sporta spēļu skolas audzēkņi, no 10 punktu deficīta izvirzoties arī vadībā un noturot vadības grožus līdz pat mača beigu fināla svilpei – 67:63. Uzvarētājiem labākais ar 25 gūtajiem punktiem bija Andrejs Ābele. Savukārt ”Gaviezes” komandu no zaudējuma neglāba arī Eduarda Smiltnieka 16 gūtie punkti.

Svētdien tika aizvadītas abas pirmās pusfināla spēles 1.divīzijas ietvaros. Kā pirmās laukumā devās ”LPPP/Nīca” un ”Ģeodēzists” komandas. Mērniekiem liktenīga izrādījās mača otrā un trešā ceturtdaļa, kuru laikā ”LPPP/Nīca” spēja iekrāt itin drošu pārsvaru un beigu beigās izcīnot panākumu sērijas pirmajā spēlē ar rezultātu 79:56. Uzvarētājiem labākie ar 24 gūtajiem punktiem bija Krists Pīternieks un Kārlis Rusmanis. Savukārt ”Ģeodēzists” komandā ierasti rezultatīvu sniegumu nodemonstrēja Gatis Jagmins, kuram šoreiz 22 gūtie punkti.

Dienas noslēgumā laukumā izgāja ”Oskara Transports” un ”Grobiņas” komandas. Spēle jau no tās pirmajām sekundēm ritēja ārkārtīgi līdzīgi un kā vēlāk izrādījās, ar 40 spēles minūtēm nebija pietiekami, lai noskaidrotu šīs dienas uzvarētāju. Papildlaikā nedaudz veiksmīgāki izrādījās ”Oskara Transports” basketbolisti, izcīnot laimīgu uzvaru sērijas pirmajā spēlē ar rezultātu 89:84. Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 21 gūto punktu bija Edgars Sviklis. Savukārt ”Grobiņas” komandā labākie ar 19 gūtajiem punktiem bija Edijs Silnieks un Kristians Dejus.

Šajā dienā tika apbalvoti arī februāra mēneša vērtīgākie spēlētāji abās divīzijās. Otrajā divīzijā par labāko tika atzīts ”Kraukļi” komandas līderis Gundars Olbačevskis, kurš neskatoties uz komandas neveiksmi ceturtdaļfinālā, individuāli nodemonstrēja iespaidīgu sniegumu, vidēji mačā izceļoties ar teju 26 gūtajiem punktiem. Savukārt 1.divīzijā šis gods tika ”Grobiņas” komandas kapteinim Rolandam Silniekam, kurš palīdzēja komandai tikt pie grūtas uzvaras ceturtdaļfināla sērijā pret ”Promenade Hotel” komandu, vidēji izceļoties ar 17 punktiem.

Otrās pusfināla spēles tiks aizvadītas jau šajā nedēļas nogalē. Sestdien, 14. martā, no pulksten 15:00 norisināsies visas četras atbildes spēles. Savukārt svētdien, 15. martā, tiks aizvadītas izšķirošās trešās spēles nepieciešamības gadījumā. Spēles norisināsies LOC arēnā, sporta zālē Nr.1. Ieeja skatītājiem bezmaksas.