Precizēts – Pilsētas basketbola čempionāta 2.kārta bez pārsteigumiem

01.03.2009 20:23

Sestdien, 28. februārī, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas visas 2. kārtas spēles pilsētas čempionātā basketbolā 2009. Par visspraigāko maču izvērtās “Interspiro” un “RM Siltums” komandu spēkošanās, kur beigu beigās laimīgu uzvaru ar 87:82 izcīnīja “Interspiro” basketbolisti.

2. kārtas spēles tika gaidītas ar lielu nepacietību, jo 6 komandām no 10, šīs bija pirmās spēles šajā čempionātā, sakarā ar to, ka uz 1. kārtu gatavas spēlēt bija tikai 4 komandas. Šīs kārtas mači tika aizvadīti divās zālēs vienlaicīgi. Līdz ar to, skatītājiem vienlaicīgi bija iespēja izvēlēties sev visinteresantāko.

Pirmajā spēlē tikās ”LDC” un ”Vērgale” komandas, kurā pārliecinošu uzvaru ar 91:58 izcīnīja vērgalnieki, pārņemot vadības grožus jau no pašas spēles sākuma. Uzvarētājiem rezultatīvu spēli aizvadīja Edgars Sviklis, kurš guva 38 punktus, kļūstot par absolūti rezultatīvāko 2. kārtas basketbolistu. Zaudētājiem 22 punktus guva Oskars Liepiņš, no tiem 6 tālmetieni.

Tajā pašā laikā tika aizvadīta arī otra 2. kārtas spēle, kurā tikās ”APL” un ”Zīle 1” komandas. Arī šajā mačā ātri vien iezīmējās spēles uzvarētājs – ”Zīle 1” basketbolisti, kuri pār saviem pretiniekiem bija pārāki ar 108:71. Uzvarētājiem 33 punktus guva Artis Ate, no tiem realizējot 8 tālmetienus. Zaudētājiem ar 14 punktiem rezultatīvākais bija Ģirts Kalve.

Šīs dienas intriģējošākais mačs norisinājās starp ”Interspiro” un ”RM Siltums” komandām, kur pirmās 38 minūtes vadībā turējās ”RM Siltums”, taču pašā spēles galotnē nācās atzīt pagājušā gada vicečempionu pārākumu ar 82:87. Interesanti, ka pēdējo ceturtdaļu ”Interspiro” pār saviem pretiniekiem bija pārāki ar 31:12. Uzvarētāju labā 23 punkti Kaspara Tiškusa rēķinā (4 tālmetieni). Zaudētāju rindās rezultatīvākais bija Romualds Salicks ar 27 punktiem.

Ceturtajā spēlē tikās ”Kraukļi” ar ”Asfalts” komandas un šajā duelī pārāki bija ”Kraukļi” – 87:45. ”Kraukļiem” 26 punktus guva Ingus Stūrmanis, taču zaudētājiem 22 punkti Vladimira Lipko rēķinā.

2. kārtas pēdējā mačā tikās ”Liepājas BS” un ”Mērnieks.LV” komandas. Pirmās trīs ceturtdaļas aizritēja līdzīgā cīņā un tikai izšķirošajā ceturtdaļā savu pārsvaru izdevās nostiprināt ”Liepājas BS” komandai, kas svinēja uzvaru pār ”Mērnieks.LV” ar 84:68. Uzvarētājiem 28 punktus guva Mareks Mejeris, taču zaudētājiem rezultatīvākais bija Artūrs Freimanis, kurš izcēlās ar 21 gūto punktu.

Liepājas pilsētas čempionāts basketbolā, 28. februāris

Vērgale – LDC 91:58 (13:13, 27:10, 22:23, 29:13)
Zīle 1 – APL 108:71 (28:15, 27:16, 24:24, 29:16)
Interspiro – RM Siltums 87:82 (21:22, 13:27, 22:21, 31:12)
Kraukļi – Asfalts 87:45 (24:15, 13:3, 28:19, 22:8)
Liepājas BS – Mērnieks.LV 84:68 (18:16, 22:15, 15:19, 29:18)

Līdz ar to, par šā brīža čempionāta līderiem varam uzskatīt ”Interspiro” komandu, kura abās pirmajās divās spēlēs ir izcīnījusi tikpat uzvaras. Bez zaudējumiem vēl startē arī ”Vērgale”, ”Liepājas BS” un ”Zīle 1”.