Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Rastorgujevam 29. un Birkentālam 48.vieta Pasaules kausa posmā 12,5 kilometru iedzīšanā

Latvijas biatlonisti Andrejs Rastorgujevs un Renārs Birkentāls sestdien Austrijā Pasaules kausa biatlonā otrajā posmā 12,5 kilometru iedzīšanā ieņēma attiecīgi 29. un 48.vietu, pirmo uzvaru sezonā svinot norvēģim Juhannesam Tingnēsam Bē.

09.12.2023 15:19

Rastorgujevs, kurš sacensības uzsāka minūti un 57 sekundes aiz sprinta uzvarētāja Tarjei Bē no Norvēģijas, visus desmit šāvienus guļus raidīja mērķi, pēc otrās šautuves pakāpjoties uz 22.vietu.

Šaušanā guļus Rastorgujevs nopūdelēja trešo un ceturto šāvienu, atkrītot uz 29.vietu un līderim zaudējot divas minūtes un 40 sekundes, bet pēc pēdējās šaušanas viņš mēroja vēl vienu soda apli, ar trim soda apļiem ieņemot 29.vietu un uzvarētājam J.Bē zaudējot trīs minūtes un 46,1 sekundi.

Birkentāls, kurš startēja divas minūtes un divas sekundes aiz Bē, otrajā šaušanā netrāpīja ceturto šāvienu, pēc guļus šaušanas ieņemot 43.vietu.

Abās šaušanās stāvus Birkentāls kļūdījās pa reizei, finišā ierindojoties 48.vietā un J.Bē zaudējot četras minūtes un 56,2 sekundes.

Cīņā par uzvaru soda apli pirmajā šaušanā nopelnīja gan Tarjei Bē, gan zviedrs Sebastians Samuelsons, vadībā izvirzoties norvēģim Sturlam Holmam Lēgreidam.

Pēc divām šautuvēm viņam sekoja Samuelsons, Bē un francūzis Emiljēns Žakelēns, kurš šāva precīzi, no 13.vietas pakāpjoties uz ceturto.

Savukārt pēc trešās šautuves vadībā jau bija titulētais norvēģis Juhanness Tingnēss Bē, kurš sprintā bija vien 11.vietā. Viņam sekoja Lēgreids un Žakelēns, aiz kura ierindojās vēl trīs norvēģi, T.Bē ar diviem soda apļiem atkrītot uz sesto vietu.

Pēdējā šaušanā precīzs bija J.Bē, ar vienu kļūdu 20 šāvienos finišējot pēc 33 minūtēm un 5,1 sekundes un svinot sezonā pirmo uzvaru individuālajās disciplīnās, 75.uzvaru – Pasaules kausa sacensībās un 20.uzvaru – iedzīšanā.

Triju viņa komandas biedru cīņā par medaļām otrais finišēja Juhanness Dāle, kurš šaušanā pieļāva trīs kļūdas un J.Bē zaudēja 22,6 sekundes. Trešais ar divām kļūdām šaušanā finišēja T.Bē (+28,4), ceturtais ar divām kļūdām ugunslīnijā – Lēgreids (+39,2).

Piektais ar trim kļūdām šaušanā finišēja finišēja Samuelsons, sestais ar diviem nesašautiem mērķiem – Žakelēns.

Pasaules kausa kopvērtējumā par līderi ar 296 punktiem ir kļuvis T.Bē, kurš ir apsteidzis Samuelsons, kuram ir deviņi punktii mazāk, bet trešais ar 229 punktiem ir J.Bē. Rastorgujevs ar 90 punktiem ir vietu zemāk, ieņemot 23.pozīciju, bet Birkentāls ar trim punktiem ieņem 61.pozīciju.

Iedzīšanā līderis ar 135 punktiem ir Samuelsons, J.Bē ir 116 punkti, bet T.Bē – 110 punkti. Rastorgujevs ar 24 punktiem pakāpies uz 27.vietu.

Pasaules kausa pirmajā posmā pirms nedēļas iedzīšanā sacentās Rastorgujevs, kurš, startējot ar 31.numuru, sacensību gaitā spēja pakāpties līdz 22.pozīcijai, beigās finišējot 29.vietā.

Viņa labākais rezultāts iedzīšanā bija 2013./2014.gada sezonā, kad Oberhofā izdevās izcīnīt ceturto vietu. Pagājušajā sezonā Rastorgujevs iedzīšanā Pasaules kausa posmos startēja piecreiz, augstāko vietu izcīnot sezonas noslēguma posmā Holmenkollenā, kur ar sešām kļūdām šaušanā ierindojās 18.vietā. Pasaules čempionātā Oberhofā viņš ar divām kļūdām šaušanā ierindojās devītajā vietā.

Birkentāls Pasaules kausā iedzīšanā startēja otro reizi karjerā. Pērn viņš iedzīšanā Oslo ierindojās 58.vietā.

Pasaules kausu iepriekšējā sezonā šajā disciplīnā ieguva norvēģis Juhanness Tingnēss Bē, aiz viņa ierindojoties komandas biedram Sturlam Holmam Lēgreidam un francūzim Kentēnam Fijonam Majē. Rastorgujevs ieņēma 30.vietu. Arī pasaules čempionātā uzvarēja Juhanness Tingnēss Bē.

Plkst.15.45 notiks 10 kilometru iedzīšanas sacensības sievietēm, taču neviena no Latvijas biatlonistēm nestartēs.

Pasaules kausa posma noslēgumā svētdien paredzēta 4×7,5 kilometru stafete vīriešiem un 4×6 kilometru stafete sievietēm.

Šosezon Pasaules kausa seriālā ir deviņi posmi, kristāla globusus dalot marta vidū Kanādas trasē Kenmorā. Pasaules čempionāts no 7. līdz 18.februārim notiks Nove Mesto, bet Eiropas meistarsacīkstes no 21. līdz 28.janvārim – Slovākijas trasē Osrblī.