Ceturtdiena, 16. maijs Edijs, Edvīns

Jonasam divi kritieni un septītā vieta Ķegumā

01.05.2016 18:31

Pēc diviem kritieniem otrajā braucienā MX2 PČ posmā bez pjedestāla savu skatītāju priekšā palicis Pauls Jonass, kurš pirmajā braucienā bija trešais. Divu braucienu summā Ķeguma mototrasē Jonass 7., kamēr Roberts Justs – 12. vietā.

Startu pirmajā finālbraucienā izcēla Makss Anstijs (“Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing”), bet otrajā pozīcijā sākotnēji iekārtojās “Red Bull KTM Factory Racing” komandas pārstāvis Pauls Jonass. Pirmajā aplī latvietis atraktīvi centās uzbrukt britu sportistam, uz dažiem līkumiem izvirzoties vadībā, bet pēc tam atkal atkrita uz otro pozīciju. Aizmugurē tobrīd jau bija pietuvojies komandas biedrs Džefrijs Herlingss, kurš otrajā aplī apdzina Jonasu. Uzreiz pēc tam holandietis uzbruka Anstijam, ātri izvirzoties vadībā un pēc tam spējot atrauties.

Anstijs pirmajos apļos spēja attālināties no Jonasa, kamēr aiz “Top 3” braucošais Džeremijs Sīvers (“Suzuki World MX2”) turējās drošā atstatumā no latviešu sportista motocikla. Sacensību atlikušajā daļā atstatumi vadošo braucēju starpā kļuva vēl lielāki, kā rezultātā Herlingss pārliecinoši uzvarēja, Anstijam droša otrā vieta, bet Jonass finišēja trešais, ar stabilu pārsvaru pār Sīveru.

Kopumā sacensībās MX2 klasē startēja 37 sportisti. Roberts Justs pēc starta bija pakāpies uz desmito pozīciju, ko jau visai drīz pazaudēja, atkrītot uz 11. vietu. Vēlāk “HSF Motorsport Logistics Motorsport” komandas sportists palaida priekšā arī dažus citus konkurentus, finišējot 15. vietā.

Šonedēļ gūtas traumas dēļ MX2 klasē Ķegumā nestartēja viens no pasaules čempionāta vadošajiem braucējiem Aleksandrs Tonkovs (“Standing Construct-Wilvo-Yamaha”).

Otrajā braucienā Jonass starta burzmā piedzīvoja kritienu, kas lika noslīdēt uz “Top 20” beigām. Atsācis braukšanu, latvietis vienu pēc otra apdzina konkurentus un bija pakāpies jau uz 13. vietu, kad otrajā aplī atkal vienā no līkumiem krita. Arī šoreiz kritiens nebija smags un Jonass turpināja cīņu, taču jau ārpus pirmā divdesmitnieka. Finišā 14. vieta.

Pretstatā tam, ļoti labs starts izdevās Justam, kurš pakāpās uz trešo pozīciju. Braucienu aizvadot stabili, Justs gan zaudēja pozīcijas, taču savu skatītāju priekšā finišēja augstajā astotajā vietā, kas ir viens no viņa labākajiem rezultātiem karjerā.

Herlingss arī šoreiz bija absolūti neuzvaram, jau startā pārņemot vadību, ātri izveidojot pārsvaru pār konkurentiem un gūstot drošu uzvaru. Otrais atkal finišēja Anstijs, lai gan sākumā šis sportists bija atkritis uz piekto vietu. Sīvers, kurš pēc starta bija otrajā pozīcijā, piekāpās Anstijam, un finišu šķērsoja trešajā vietā.

Džefrijs Herlingss līdz ar to kļuvis par Latvijas MX2 pasaules čempionāta posma uzvarētāju, un holandietis aizvien nav pārspēts nevienā no šogad notikušajām sacīkstēm. Maksam Anstijam Ķeguma posmā divu braucienu summā otrā vieta, bet Džeremijam Sīveram – trešā. Pauls Jonass pēc neveiksmīgā otrā brauciena posmā palika septītais, kamēr Robertam Justam savās mājās 12. vieta abu sacensību summā. Sezonas kopvērtējumā Jonass saglabā trešo vietu, bet Justs pakāpies uz divpadsmito.