Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Latvijas motokrosa čempionāts startēs Aizputē

Latvijas motokrosa čempionāts startēs Aizputē
Foto: Jānis Pastars
24.04.2019 14:21

sportacentrs.com

Šīs nedēļas nogalē, 28.aprīlī, Aizputes Misiņkalna trasē startēs prestižākās motokrosa pašmāju sacensības – 2019.gada Latvijas atklātais čempionāts. Līdzjutējiem būs iespēja vērot MX85, MX125, MX2, MX1, Kvadraciklu, kā arī Blakusvāģu klašu startus.

Lai svētdien līdzjutēju iecienītajā blakusvāģu klasē būtu kuplāks dalībnieku pulks, paralēli vadošo sportistu cīņām Latvijas čempionātā, tiks izcīnīts Aizputes Novada Kauss, kurā notiks blakusvāģu amatieru un arī kvadraciklu amatieru ieskaites. 

Latvijas čempionāta komandu ieskaites uzvarām bagātākais klubs (11.reizes), “Ventspils Rodeo MX Racing Team” arī šogad tēmē uz sezonas galarezultātu tabulas augstāko ailīti. Kluba braucēju rindas pastiprinās divkārtējais Latvijas MX1 eksčempions igaunis Prīts Ratseps, kurš aizvietojot studiju prakses prombūtnē esošo Kristeru Drevinski, šajā sezonā brauks MX2 ieskaitē. Otrs ārzemnieks būs Igaunijas 2016.gada MX2 klases čempions Karels Kutsārs. Viņš savukārt šogad būs uz jaudīgākā MX1 motocikla un sastādīs nopietnu konkurenci savam kluba biedram 2013.gada eiropas visečempionam Open klasē Tomam Macukam, kurš pēc vairāku gadu prombūtnes, atkal ir atgriezies titulētā Ventspils motokluba paspārnē un tāpat kā iepriekšminētais Kutsārs cīnīsies MX1 ieskaitē. Vēl komandu pārstāvēs uz MX125 klasi pārgājušais Aleksis Araids un uz 85cc motocikla pārkāpušais Kristers Janbergs.

Tikpat nopietns pretendents uz komandu ieskaites čempiona titulu ir motoklubs “MX Moduls”. Jaudīgāko MX1 klasi pārstāvēs Matīss Karro, kurš papildus savulaik Latvijā izcīnītiem tituliem ir bijis arī Anglijas MX2 klases čempions un šobrīd piedalās pasaules motokrosa “augstākās sabiedrības” – MXGP sacensībās eiropā notiekošajos posmos. MX2 klasē savu pagājušajā gadā izcīnīto Latvijas čempiona titulu centīsies nosargāt cēsnieks Kārlis Sabulis. Vēl MX Moduls MX2 klasē startēs pagājušā gada Latvijas čempionāta kopvērtējuma ceturtās vietas ieguvējs Gunvaldis Vēsmiņš. MX125 klasē šogad savu varēšanu centīsies apliecināt 2017.gada MX85 klases Latvijas čempions Mairis Pumpurs. Visbeidzot MX85 klasē Aizputē būs redzams viens no spožākajiem jaunākās paaudzes motokrosistiem Edvards Bidzāns. 2016.gada eiropas čempiona tituls trenera Arņa Kalniņa audzēknim nav ļāvis gulēt uz lauriem un šogad Edvarda uzvaru lādītē jau ir Vācijas ADAC čempionāta 1.posmā izcīnītā 1.vieta MX Junior Cup 85 ieskaitē.

Pagājušās sezonas Latvijas čempionāta klubu ieskaites kopvērtējuma trešās komandas “MX Ādaži” menedžeris Leons Kozlovskis atklāja, ka šajā sezonā klubs paļausies tikai uz saviem spēkiem un ārzemnieki šogad vienības rindas nepapildinās. Visam pamatā finansiāli apsvērumi un to var saprast, jo nodokļu reformas ietvaros veiktās izmaiņas ziedojumu likumā diemžēl ir apturējušas daudzu naudas devēju interesi par sportu. Taču labi, ka tomēr vēl aizvien uzrodas entuziasti, kas sava biznesa ienākumu daļu tomēr ir gatavi novirzīt motosporta atbalstam.

Tikai pirms trim gadiem izveidotā komanda “Salacas Kauss”, kas sākotnēji tika organizēta vienīgi ar blakusvāģu ekipāžām, savu sastāvu laika gaitā nu ir paplašinājusi arī ar solo klašu pārstāvjiem. Tas deva iespēju noslēgt 2018.gadu kā ceturtajai spēcīgākajai Latvijas komandu čempionāta kopvērtējumā. Šosezon kluba krāsas gatavi pārstāvēt sportisti, kuru uzvārdi motokrosa aprindās īpašus komentārus neprasa. Bakusvāģu klasē tie ir Māris Rupeiks ar kantētāju Kasparu Liepiņu, Jānis Daiders, kas šogad būs pārī ar igauņu līdzbraucēju Tanelu Koivu un brāļi Jānis/Pēteris Jegorovi. Kvadraciklu ieskaitē Salacas Kausa rindās ir gatavs startēt divkārtējais eiropas čempions Edgars Meņģelis un viens no jaunās kvadru braucēju paaudzes talantīgākajiem pilotiem Emīls Sigajevs. MX1 klasi pārstāvēs kādreizējais Latvijas čempions Dāvis Līvs, bet MX2 Toms Babris, Ingars Asma un Ralfs Edgars Ozoliņš.

Kā pastāstīja motokluba menedžeris Varis Ķūrēns, iespējams, ka Aizputē Salacas Kausa komandai pievienosies vēl kāds no spēcīgajiem igauņu sportistiem. Taču tas lai paliek intrigai. Tāpat kā arī tas, ko vēl šā gada aprīļa pēdējā svētdienā Latvijas čempionāta pirmajā posmā Aizputē ir gatavi likt pretī pārējie motokrosa klubi.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli