Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Maksimiliāns Tučkovs Liepājā kļūst par Eiropas čempionu

16.07.2012 09:39

Latvijas jaunais ātrumlaivu pilots Maksimiliāns Tučkovs nedēļas nogalē Liepājā kļuva par Eiropas čempionu JT-250 klasē, aģentūru BNS informēja organizatori.

Liepājas Karostas kanālā vienlaicīgi risinājās Eiropas čempionāts (EČ) JT-250 klasē, kā arī “UPB energy” kausa izcīņa Latvijas čempionāta ietvaros.

“Riga Powerboat team” pilots Tučkovs uzvaru izcīnīja 14 pilotu konkurencē. Viņš sīvā cīņā apsteidza sportistus no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Itālijas un Ukrainas, otrajā vietā atstājot igauni Paulu Zujenko, bet trešais bija lietuvietis Pauļs Stainis.

Latvijas Ūdens motosporta federācijas prezidents Modris Kalnciems cer, ka Tučkovs atvedīs zelta medaļu arī no Ukrainas, kur augusta beigās notiks pasaules čempionāts. Tučkovs ir 2011.gada pasaules čempions, taču pirms gada uzvarēt EČ viņam neizdevās, jo avārijas dēļ pillots izstājās jau pirmajā braucienā.

Liepājā notika arī Latvijas čempionāta trešais posms, kurā atsevišķās klasēs uzvarēja Ēriks Ķiepe-Kipge, Guntis Lauss, Lotārs Millers un Artūrs Brolītis. Nākamais posms būs 28. jūlijā Jelgavā, bet čempionāta un sezonas noslēgums notiks 22. septembrī Jēkabpilī.