Otrdiena, 19. marts Jāzeps, Juzefa

Sesks izcīna uzvaru vēsturē pirmā WRC Igaunijas posma junioru klasē

06.09.2020 16:19

Latvijas rallija braucējs Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis šajā nedēļas nogalē Igaunijā triumfēja pasaules rallija čempionāta (WRC) posma junioru klasē, kamēr kopējā ieskaitē uzvaras laurus plūca mājinieku favorīts Ots Tenaks.

Svētdien ar sešiem ātrumposmiem noslēdzās vēsturē pirmais WRC posms Igaunijā. Pirms pēdējās dienas līderis JWRC klasē bija mājinieks Roberts Virvess, kurš par 11,2 sekundēm apsteidza Sesku.

Pirms 14. no 17 ātrumposmiem Virvesa ekipāžas pārsvars pār Sesku bija 5,3 sekundes, taču dienas trešajā “dopā” plīsa igauņa spēkrata riepa. Turpinājumā Sesks pārņēma līderpozīciju, kuru nosargāja līdz pat rallija finišam. Liepājnieks ir pirmais latvietis, kurš uzvarējis JWRC posmā.

Otro vietu šajā klasē izcīnīja soms Sami Pajari, kurš Seskam zaudēja 14,7 sekundes, bet trešais bija Virvess ar 37,8 sekunžu deficītu. Sesks šajā nedēļas nogalē uzvarēja trīs no 17 “dopiem”, ar ko pietika uzvaras izcīnīšanai.

Šajā klasē visi sportisti startē ar “Ford Fiesta” spēkratiem.

Kopējā ieskaitē mājiniekus iepriecināja Tenaks (“Hyundai”), kurš startē kopā ar stūrmani Martinu Jerveoju. Tenaka ekipāža vadībā bija no trešā ātrumposma, tuvāko sekotāju, savu komandas biedru Kreigu Brīnu apsteidzot par 22,2 sekundēm. Trešo vietu izcīnīja “Toyota” vienību pārstāvošais francūzis Sebastjans Ožjē, kurš igaunim zaudēja 26,9 sekundes.

Piekto vietu izcīnīja divkārtējais Latvijas čempions Kalle Rovanpere no Somijas (“Toyota”), bet WRC3 klasē triumfēja vēl viens pašmāju meistarsacīkšu uzvarētājs – Ulivers Sūlbergs no Norvēģijas (“Volkswagen”), kurš Latvijas licenci nomainījis pret startēšanu zem mātes dzimtenes Zviedrijas karoga.

Sesks kopējā ieskaitē ieņēma 28.vietu, bet Sūlbergs bija devītais.

WRC posms Igaunijā bija sezonas ceturtais etaps un pirmais pēc gandrīz pusgada pārtraukuma. Arī Latvijai bija iespēja šovasar uzņemt WRC posmu, taču dažādu iemeslu dēļ cīņa par prestižo sacensību rīkošanu netika turpināta.

Savukārt junioriem posms Igaunijā bija WRC sezonas otrās sacīkstes šajā ieskaitē. Sezonas pirmajā posmā Sesks un Francis izcīnīja otro vietu, piekāpjoties tikai zviedram Tomam Kristensonam, kurš šajā nedēļas nogalē Igaunijā izstājās. Pasaules Junioru čempionātā šogad paredzēts posms arī Sardīnijā (8.-11.oktobris).

Pērn Seskam bija debijas gads, pasaules junioru čempionātā braucot ar priekšpiedziņas “Ford Fiesta R2” automašīnu. JWRC klasē 25 ātrumposmos Seska ekipāžai izdevies finišēt labāko trijniekā, ātrumposmos uzvara gūta trīs rallijos.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis pēc četriem posmiem ir 79 punktus iekrājušais Ožjē, ar 70 punktiem seko brits Elfins Evanss (“Toyota”), kurš šajā nedēļas nogalē bija ceturtais, bet trešo vietu ar 66 punktiem ieņem Tenaks. Šobrīd kalendārā paredzēti vēl trīs posmi.