Uldim Freibergam ceturtā vieta Itālijas motokrosā

Itālijas starptautiskajā motokrosa čempionātā svētdien tika aizvadīts otrais posms, kas norisinājās Sardīnijā, Riolas Sardo trasē. MX125 klasē augsto ceturto vietu sasniedza latviešu motosportists Uldis Freibergs, kamēr MX1 ieskaitē nepārspēts palika Tims Gajsers, pēc tam uzvarot arī Superfinālā.

07.02.2022 10:22

Kādreizējā pasaules motokrosa čempionāta dalībnieka Laura Freiberga dēls Uldis šobrīd strauji kāpj pa sportiskās karjeras kāpnēm un gūst arvien lielāku pieredzi arī Eiropas līmenī. Lielisku sniegumu viņam izdevās nodemonstrēt sacensībās Riolas Sardo trasē, kur pirmo braucienu MX125 klasē izdevās noslēgt piektajā vietā, kamēr otrajā braucienā jau izdevās tikt pie ceturtās vietas.

Uzvaras abos braucienos sasniedza holandietis Kass Valks, kurš šogad varētu viens no Eiropas čempionāta EMX125 klases vadošajiem braucējiem. Ar “Husqvarna” motociklu startējušais Freibergs pirmo braucienu noslēdza 52 sekundes aiz uzvarētāja, bet otrajā braucienā atpalika nedaudz virs minūtes. Savukārt summā Freibergs bija ceturtais, zaudējot tikai Valkam, kā arī itālim Feručio Dzanki, kurš pērn guva divas uzvaras EMX125 sacīkstēs, un vācietim Maksimilianam Verneram.

Daudzas MXGP zvaigznes svētdien startēja Francijā, bet daži bija devušies uz Itālijas čempionātu. Starp tiem bija Tims Gajsers, kurš pagājušajā sezonā līdz pēdējam posmam cīnījās par pasaules čempiona titulu, beigās tomēr paliekot trešajā vietā. “Honda” rūpnīcas braucējs kļuva par MX1 finālbrauciena uzvarētāju, pārliecinoši par 18 sekundēm uzveicot Horhi Prado, kurš šogad pārsēdies uz “GasGas” motociklu, lai gan turpina braukt tās pašas komandas sastāvā. Trešajā vietā ierindojās “Beta” rūpnīcas pārstāvis Džeremijs van Horebīks.

MX2 klasē uzvarēja Kornēliuss Tondels, kurš pērn aizvadīja stabilu sezonu Eiropas EMX250 čempionātā, uzvarot viena posma kopvērtējumā un sasniedzot sesto vietu sezonas kopvērtējumā. Otrais bija pasaules čempionāta braucējs Simons Langenfelders ar “GasGas” rūpnīcas motociklu, bet tālāk sekoja “Fantic” vienības braucēji Hakons Osterhagens un Nikolā Lapuči. Atgādināsim, ka pērn Lapuči kļuva par Eiropas čempionu EMX250 klasē, nesen guva savainojumu, bet šogad debitēs MXGP.

Superfinālā satikās abu klašu spēcīgākie braucēji. Gajsers arī šeit bija nepārspējams, atkal otrais bija Prado un atkal spānis zaudēja slovēņu motokrosa zvaigznei 18 sekundes. Lieliski nostartēja Tondels, spēcīgā konkurencē sasniedzot trešo vietu, bet tālāk sekoja “GasGas” rūpnīcas braucējs Matija Gvadanīnī, kurš vēl pērn startēja ar KTM motociklu.