Sestdiena, 31. oktobris Valts, Rinalds, Rinalda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Zviedrs Sūlbergs triumfē, Sesks izstājās Vecpilī

Zviedrs Sūlbergs triumfē, Sesks izstājās Vecpilī
Somam Emīlam Lindholmam neliela putekļu diēta netraucēja finišēt un rallija kopējā ieskaitē ierindoties 6. vietā. (Foto: Ģirts Gertsons)
16.08.2020 20:11

Andris Sudmalis

"Kurzemes Vārds"

Eiropas rallija čempionāta otrajā posmā, Liepājas rallijā, otro gadu pēc kārtas ir uzvarējis zviedru 18 gadus vecais talants Olivers Sūlbergs, bet Liepājas ekipāža Mārtiņš Sesks/Renārs Francis priekšpēdējā posmā sabojāja savu automašīnu pēc lēciena pāri Vecpils Stroķacs tramplīnam un izstājās.

Pirms starta

Šīgada Eiropas rallija čempionāta Liepājas posma atklāšana nebija tik pompoza, kā ierasts, tomēr sacensības pilnībā nepalika bez svinīga starta arī Covid-19 laikā. Savukārt vairākiem simtiem liepājnieku bija iespēja vērot dalībnieku parādi pilsētas ielās.

Rallija simbolisko startu ar Latvijas un Liepājas karogiem pie LOC manēžas deva Uldis Sesks un Uldis Hmieļevskis, un jau pēc mirkļa sava “Citroen” dzinēja rēkoņu nodemonstrēja Aleksejs Lukjaņuks, kurš Liepājas rallijā startēja ar pirmo numuru. Pēc tam ar garākiem un īsākiem intervāliem trasē devās arī pārējās no kopumā 43 Eiropas rallija ieskaites automašīnām. Tai skaitā arī liepājnieki Mārtiņš Sesks un Renārs Francis.

Pirms sacensību sākuma Mārtiņš Sesks sacīja: “Domāju, ka visi, kas startē Eiropas un pasaules čempionātos, tam pieiet ļoti nopietni, un šaubos, ka daudzi braucēji šo laiku izmantoja citām lietām – “Rally Liepāja” rezultāti parādīs, kuri ir trenējušies un kuri nav.

Ir sajūta, ka esam labā formā, taču man vēl jāpiestrādā pie niansēm, jo pēc šīs pauzes ik pa laikam sanāk pieļaut nelielas kļūdiņas. Galvenais darbs šeit būs noturēt precizitāti, audzēt pārliecību savos mājas ceļos. Domāju, ka tā būs atslēga labam rezultātam.

Šis ir mans dzimtais rallijs, tādēļ šeit braukt ir pamatīga bauda. Rīkotāju komanda katru gadu parāda, ka ir vieni no labākajiem sacensību organizatoriem Eiropā. Fani vienmēr sniedz papildu enerģiju. Ceru, ka aktīvākie līdzjutēji nebūs aizmirsuši, cik ļoti mēs viņus gaidām trases malā un cik svarīgs ir viņu atbalsts.”

Rallija ekipāžas strauji izbrāzās cauri Jaunliepājai un sasniedza Tramvaja tiltu, kur bija pulcējies skaitliski liels parādes skatītāju pulks. Šādu izvēli var uzskatīt par stratēģiski pareizu, jo autosportisti tiltu šķērsoja divreiz – pirms un pēc līkločiem Vecliepājas ielās. Parādes vērotāju netrūka arī pie koncertzāles “Lielais dzintars”.

Tā kā parāde netika eskortēta, tās dalībnieki iekļāvās kopējā satiksmē, un tas savukārt vairākiem ātruma cienītājiem ļāva vilšus vai nevilšus integrēties rallistu plūsmā. To paveica gan daži baiki, gan arī kāds ilgu mūžu nodzīvojis vieglais auto.

Sūlberga dominance

Rallija pirmais ātrumposms sestdien ap pusdienlaiku startēja Talsos. Nepilnus 25 kilometrus garajā pirmajā dopā uzvarēja Olivers Sūlbergs ar savu “Volkswagen Polo”. Jaunietis savos 18 gados jau var palepoties ar līdzdalību WRC posmos. Iepriekš ar Latvijas licenci startējušais zviedrs pērn uzvarēja Liepājas rallijā un Talsu apkārtnes ceļos pieteicās titula aizstāvēšanai. No viņa 3,1 un 3,5 sekundes atpalika Krievijas pilots Nikolajs Grjazins (“Hyundai”) un WRC braukušais Mads Ostbergs (“Citroen”).

Liepājas duets Mārtiņš Sesks/Renārs Francis (“Ford Fiesta”) kopējā ieskaitē ierindojās trešā desmita ievadā, taču pašmāju vadošajai ekipāžai svarīgākā bija cīņa junioru ieskaitē. Jau pirmais ātrumposms ieskicēja latviešu sīvu cīniņu ar igauņa Kena Torna “Ford Fiesta”. Tajā par nepilnām sešām sekundēm ātrāks bija mūsu ziemeļu kaimiņš, bet pēc trim ātrumposmiem Torns bija atrāvies jau 8,5 sekundes. Deficītu mūsējie likvidēja dienas pēdējā ātrumposmā no Strazdes līdz Odrei. Pēc šiem 25,5 kilometriem mūsējie pirmo dienu jau noslēdza ar 0,3 sekunžu pārsvaru.

Pirmās dienas pēdējā ātrumposmā dramatiski notikumi risinājās cīņā par kopvērtējuma līderpozīcijām. Ziemeļkurzemes putekļos savu auto nesavaldīja Sūlbergs, taču viņš pēc saslīdēšanas ne tikai turpināja ceļu, bet arī noturēja līderpozīciju, lai arī dopā piekāpās Lukjaņukam.

Tikmēr vicelīderis Nikolajs Grjazins nobrauca no ceļa un tik smagi traumēja savu mašīnu, ka sestdien nevarēja cīņu turpināt. Krievu sportista neveiksme ļāva uz kopvērtējuma 2. pozīciju pacelties Madam Ostbergam.

Tomēr sestdienas vakarā krieva komanda bija krietni pastrādājusi garāžā, un svētdien Liepājas rallija divkārtējā uzvarētāja hjundajs izskatījās gluži kā jauns. Atsevišķos ātrumposmos par pirmajām pozīcijām sportists gan vairs necīnījās, taču turējās turpat aiz līderu trio.

Liktenīgā Stroķacs

Otrajā dienā Sesks/Francis vadību savā klasē saglabāja līdz 9. ātrumposmam, taču tajā mūsējo duets izstājās. Liktenīgs izrādījās Vecpils ātrumposma slavenais Stroķacs tramplīns. “Diemžēl rallijs ir beidzies – Stroķacs tramplīnā uzgājām vēl ātrāk nekā pirmajā reizē un…” tviterī rakstīja Mārtiņš Sesks.

Viņš skaidroja, ka otrajā reizē šajā tramplīnā Liepājas ekipāžas ātrums bija vēl lielāks, bet lēciens – augstāks. “Pēc tramplīna akmeņi caur visiem sargiem ielidoja radiatorā un pamatīgi sabojāja to. Līdz ar to iztecēja viss tosols, un rallijs ir beidzies,” skaidroja Latvijas vadošais pilots.

Tikmēr cīņā par absolūtās ieskaites lauriem divu skandināvu duelī Sūlbergs pārspēja Ostbergu, bet trešais finišu sasniedza Krievijas pārstāvis Aleksejs Lukjaņuks.

REZULTĀTI
1. Olivers Sūlbergs Zviedrija “Volkswagen Polo GTI R5” 1:27:23,0
2. Mads Ostbergs Norvēģija “Citroen C3 R5” +20,1
3. Aleksejs Lukjaņuks Krievija “Citroen C3 R5” +37,2
LIEPĀJAS RALLIJA UZVARĒTĀJI
2020. Olivers Sūlbers Zviedrija
2019. Olivers Sūlbers Latvija *
2018. Nikolajs Grjazins Latvija *
2017. Nikolajs Grjazins Latvija *
2016. Ralfs Sirmacis Latvija
2015. Kreigs Brīns Īrija
2014. Esapeka Lapi Somija
2013. Jāri Ketomā Somija
* Brauca ar Latvijas licenci.
Liepājniekiem Mārtiņam Seskam un Renāram Francim liktenīgs izrādījās lēciens pāri Vecpils posma Stroķacs tramplīnam.(Foto: FIA ERC)

Foto galerija

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz