Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis

Ostapenko svin uzvaru Lincas “WTA 500” sērijas turnīra otrajā kārtā

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien svinēja uzvaru Lincas “WTA 500” turnīra otrajā kārtā.

Aļona Ostapenko. (Foto: EPA/Scanpix)
02.02.2024 08:41

LETA/sportacentrs.com

Ostapenko, kura WTA rangā ieņem 12.vietu un sacensībās ir izsēta ar pirmo numuru, ar 3-6, 6-4, 7-6 (9:7) pieveica dānieti Klāru Tausoni (WTA 91.).

Spēli ar servi sāka Ostapenko, zaudējot pirmos četrus geimus – 0-4.

Astotajā geimā viņa ieguva divas breikbumbas pēc kārtas, izmantojot jau pirmo, un pietuvojās līdz 3-5, bet devītajā geimā Tausone ar pirmo setbumbu panāca 6-3.

Otro setu Latvijas pirmā rakete sāka ar “sausā” uzvarētu pretinieces serves geimu, taču jau nākamajā geimā ar to pašu atbildēja dāniete.

Piektajā geimā Tausone izmantoja pirmo breikbumbu, pēc brīža panākot jau 4-1 savā labā.

Nākamos piecus geimus uzvarēja Ostapenko, panākot trešo setu.

Izšķirošo setu Ostapenko sāka ar uzvarētu pretinieces serves geimu, taču zaudēja nākamajā geimā, bet pēc tam piekāpās ceturtajā geimā – 1-3.

Jau nākamajā geimā ar pirmo no divām breikbumbām viņa atspēlējās, sestajā geimā panākot 3-3.

Nākamos divus geimus uzvarēja Tausone, devītajā geimā tiekot arī līdz mačbumbai, taču Ostapenko ar trešo breikbumbu atspēlējās un pēc tam izlīdzināja rezultātu – 5-5.

Taibreiku ar servi sāka Tausone, abām tenisistēm līdz 13.izspēlei uzvarot izspēles ar savu servi. 13.izspēli uzvarēja Ostapenko, bet nākamajā izspēlē Tausone atspēlējās. Tomēr ar trešo mačbumbu uzvaru izcīnīja Ostapenko.

Ar uzvaru Ostapenko izcīnīja 108 pasaules ranga punktus.

Ostapenko trešajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā tiksies ar britu tenisisti Džoudiju Barredžu (WTA 102.), kura trešdien ar 6-3, 7-6 (7:5) apspēlēja beļģieti Žaklīnu Kristinu (WTA 89.).

21 gadu vecā Tausone Lincā vispirms svinēja divas uzvaras kvalifikācijas turnīrā, bet pēc tam pirmās kārtas spēlē ar 3-6, 6-3, 6-3 pārspēja itālieti Kamilu Džordži (WAT 68.). Ostapenko no pirmās kārtas mačiem bija brīva.

Ostapenko ar Tausoni 2021.gadā tikās Luksemburgas “WTA 250” sērijas turnīra finālā, trīs setos uzvarot dānietei. Tas viņai bija otrais un līdz šim pēdējais WTA turnīru uzvarētājas tituls karjerā.

Abām tenisistēm šis ir pirmais turnīrs pēc Austrālijas atklātā čempionāta, kurā Tausone tika līdz otrajai kārtai, bet Ostapenko aizvadīja par maču vairāk. Gada sākumā Latvijas tenisiste uzvarēja Adelaidas “WTA 500” turnīrā, septīto reizi uzvarot WTA vienspēļu turnīros, bet Tausone aizcīnījās līdz pusfinālam sacensībās Kanberā.

Dubultspēļu turnīrā Latvijas tenisiste šoreiz nestartē.

Turnīrs telpās Lincā norisinās cietā seguma kortos. 2019.gadā, kad Lincā bija “WTA 250” līmeņa turnīrs, Ostapenko aizcīnījās līdz finālam, kur trīs setos zaudēja amerikānietei Korijai Gofai.

Austrijas ziemeļu pilsētā Lincā notiekošajā “WTA 500” turnīrā Latvijas tenisa līdere Aļona Ostapenko šonakt triumfēja 1/8 finālā. Uzvarētāja atzīst, ka šajā mačā nebija tajā labākajā situācijā, tāpēc vēl jo lielāks prieks par panākumu.

Latvijas tenisiste pieveica dānieti Klāru Tausoni – 3:6, 6:4, 7:6(7).

“Viņa aizvadīja lielisku maču, bet es nebiju labākajā situācijā, jo tikko ierados no Austrālijas. Bet ļoti lepojos ar to, kā cīnījos līdz pēdējam punktam,” saka Aļona Ostapenko un vēršas pie skatītājiem. “Paldies, ka atnācāt un palikāt tik vēlu. Danke schön [liels paldies].”

Kā izdevās pielāgoties atšķirīgajiem apstākļiem šajā laukumā? “Tas ir ļoti sarežģīti. Šis laukums ļoti atšķiras no Austrālijas laukuma. Man pat īsti nebija iespējas šeit patrenēties, bet mana pretiniece te bija nospēlējusi jau trīs mačus. Tādējādi viņai bija liela priekšrocība, bet esmu ļoti apmierināta ar to, kā es cīnījos, kaut gan nebija tā labākā situācija,” norāda mūsu sportiste.

“Tas ir tas, ko topspēlētājas dara, cenšoties būt spēcīgākas un labākas.”

Cīņa beidzās jau pēc pusnakts. “Vēlreiz paldies, ka atnācāt un palikāt tik vēlu,” uzvarētāja vēršas pie skatītājiem. “Zinu, ka tas nav viegli – rīt ir darbadiena. Bet, cerams, izbaudījāt maču!”