Tunte/Točs zaudē Latvijas čempionāta “play-off” pirmajā kārtā Liepājā un par medaļām necīnīsies

“ERGO Open 2021” Latvijas čempionāta finālturnīrā pludmales volejbolā Liepājā sestdien lielākais pārsteigums bija dueta Arņa Tuntes un Edgara Toča zaudējums ”play-off” pirmajā kārtā, vēsta Latvijas Volejbola federācijas pārstāve Ieva Rutka.

21.08.2021 22:28

“ERGO Open” posmā sestdien vairākas spēles beidzās ar neprognozētu rezultātu. Vīriešiem Tunte/Točs, kuri, pateicoties olimpieša Edgara Toča ranga punktiem, bija izsēti ar otro numuru, grupā cīņā par pirmo vietu ar 1-2 (21:15, 19:21, 14:16) piekāpās ar septīto numuru izliktajiem Sandrim Andrejevam un Tomam Benjavam. Tādēļ vieniem no pretendentiem uz medaļām bija jāspēlē jau pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā, kurā ar 0-2 (18:21, 22:24) tika zaudēts Mārcim Jirgensonam un Arnim Reliņam (4.).

Ar divām pārliecinošām uzvarām otro izslēgšanas spēļu kārtu sasniedza turnīra galvenie favorīti Ardis Daniels Bedrītis un Artūrs Rinkevičs. Tas pa spēkam bija arī turnīra trešajam duetam Rinalds Aišpurs/Mihails Samoilovs un ar 13.numuru izsētajam pārim Aleksandrs Solovejs/Ernests Puškundzis, kuri grupā pieveica Reliņu un Jirgensonu, bet pēc tam – arī sacensību piekto numuru – Rūdolfs Stankevičs/Markuss Graudiņš.

Jāatzīmē arī pirmo ”play-off” kārtu pārvarējušie jauno volejbolistu dueti – Dāvis Teteris/Gustavs Auziņš un Olivers Bulgačs/Kristians Fokerots.

Kā aizraujošākā cīņa svētdien ceturtdaļfinālā tiek gaidīta spēle Bedrītis/Rinkevičs – Reliņš/Jirgensons.

Sievietēm par lielāko pārsteigumu sestdien grupu turnīrā parūpējās saldenieces Alise Bruzinska un Eva Rozīte-Ņikitina. Turnīrā ar septīto numuru izliktās spēlētājas cīņā par uzvaru grupā ar 2-0 (21:13, 21:18) pieveica vienas no medaļu pretendentēm – sacensībās ar otro numuru izsētās Kristīni Briedi un Luīzi Skrastiņu.

Saskaņā ar rangu tabulu grupā uzvaru svinēja un izslēgšanas spēles no otrās kārtas – ceturtdaļfināla – uzsāks Anna Rīta un olimpiete Anastasija Kravčenoka (1.) un Varvara Brailko un Deniela Konstantinova (3.). Vēl vienā spēlē par uzvaru grupā ”ģimenes cīņā” ar piekto numuru izliktā Eiropas eksčempione Inese Jursone pārī ar Lieni Šimkusi ar 2-0 (21:10, 21:13) pieveica meitu Kristu Paegli, kura spēlē kopā ar Elīzu Līvu Kalniņu (4.).

Ceturtdaļfinālā iekļuva arī Kalniņa/Paegle un Briede/Skrastiņa, kurām pēc neveiksmes grupas turnīrā ceturtdaļfinālā izloze pretī piespēlēja Kravčenoku un Rītu.

Latvijas čempionāta finālturnīrā Liepājā medaļass dala 39 komandas, tostarp 16 sieviešu dueti.

Šosezon “ERGO Open” Latvijas čempionātā pludmales volejbola komandas sacenšas četros etapos un finālposmā. Visi pieci posmi tiek rīkoti ārpus Rīgas, turpinot apgūt arvien jaunus Latvijas reģionus. Šogad pēc ilgāka pārtraukuma Latvijas čempionāta posmu atkal rīko Liepāja, kur norisinās “ERGO Open” sacensību finālposms, – 2021. gada Latvijas čempioni pludmales volejbolā tiks kronēti 22.augustā.

Ieeja uz visām “ERGO Open” spēlēm ir bez maksas, tāpēc līdzjutēji aicināti klātienē izbaudīt spraigas spēles augstas klases pludmales volejbolā, piedalīties konkursos, kā arī baudīt labu mūziku un karsējmeiteņu uzstāšanos. Skatītāju vietu skaits klātienē ir ierobežots. Svētdienas pusfinālu un finālu spēles tiešraidē ir pieejamas TV kanālos – LTV7 un Sportacentrs.com TV.

“ERGO Open 2021” finālturnīra Liepājā svētdienas spēļu kalendārs

• 22. augusts 10.30 – ceturtdaļfināli
  • 22. augusts 12.10 – sieviešu pusfināls – “Sportacentrs.com TV”
  • 22. augusts 13.00 – vīriešu pusfināls – “Sportacentrs.com TV”
  • 22. augusts 14.00 – vīriešu pusfināls – “Sportacentrs.com TV”
  • 22. augusts 15.00 – spēle par 3. vietu sievietēm – LTV7
  • 22. augusts 16.00 – spēle par 3. vietu vīriešiem – LTV7
  • 22. augusts 17.00 – fināls sievietēm – LTV7
  • 22. augusts 18.00 – fināls vīriešiem – LTV7

Liepājas posma vīriešu pamatturnīra rezultāti. Liepājas posma sieviešu pamatturnīra rezultāti.